Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gwardzista
2009-04-23, 08:50
[split]Informacje o gildiach w opisach świata
Autor Wiadomość
Arnatos Malvoy
Zasłużony dla Rivangoth
Szelma



Arnatos Malvoy
Półelf
Najemnik
Wiek: 36
Posty: 196
Piwa: 23/14
Skąd: GWN

Zloto
Wysłany: 2009-03-03, 19:29   

Azareus, eeeeee a może tak świat pierwszy GWN rządzi świat drugi GWN rządzi świat 3 GWN rządzi.

A tak na serio ten pomysł za bardzo opiera się na istnieniu pewnych organizacji. GWN i BG musiały by utrzymywać silne Gildie na każdym z światów. Po za tym miało by to znaczący wpływ na samą rozgrywkę. Np świat na którym BG to niby jakieś imperium byłby światem gdzie wszyscy tłukli by błękitnych i wątpię by w takim wypadku BG dobrze się powodziło.

Ale tak z innej beczki co mi się podoba to włączenie historycznych organizacji do historii Seaveranu. Jest parę organizacji które sobie na to zasłużyły. GWN,BG(piszę to z bólem serca) GK ,LP i jeszcze kilka które istniały zanim ja się tu pojawiłem.
Takie organizacje powinny dostać swoje miejsce na mapie a nawet zmianki w historii.
I możliwość dopisania jakiś legend itd do biblioteki Seaveranu.
_________________

Najemnik w służbie GWN
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Mario Van Cool
Obrońca Lotharis


Mario Van Cool
Człowiek
Paladyn
Wiek: 51
Posty: 168
Piwa: 6/1
Skąd: Jaworzno

Zloto
Wysłany: 2009-03-03, 22:42   

Sercem jestem by wszędzie były te same szkoły jednak rozsądne było by rozwiązanie by każdy świat czymś się wyróżniał, czyli tymi podstawowymi organizacjami.
Ale jest kolejne, ale - czy granie inną postacią versus inny klimat na forum nie pogmatwa tej sprawy – dzielenie gry z forum i odwrotnie.
Wolałbym osobiście tylko jeden świat jak było zawsze (czyż zabawa by pozostawić po staremu jedna gra jeden świat jest złym pomysłem?).

W ankiecie wstrzymałem się od głosu.
_________________
Mario Van Cool - Błękitny Paladyn

Mario Van Cool - Wilczy Paladyn

Mario Van Cool - Opiekun mistrza Błękitnej Szkoły (S1)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Błękitna Gildia
     
Khhagrenaxx
teetotaler


Wehrwolf
Lykon
Rycerz
Orzeszko
Wiek: 38
Posty: 1032
Piwa: 94/138
Skąd: Silesia Superstar

Zloto
Wysłany: 2009-03-03, 22:52   

Arnatos napisał/a:
Ale tak z innej beczki co mi się podoba to włączenie historycznych organizacji do historii Seaveranu. Jest parę organizacji które sobie na to zasłużyły. GWN,BG(piszę to z bólem serca) GK ,LP i jeszcze kilka które istniały zanim ja się tu pojawiłem.
Takie organizacje powinny dostać swoje miejsce na mapie a nawet zmianki w historii.
I możliwość dopisania jakiś legend itd do biblioteki Seaveranu.


Organizacje przychodzą i odchodzą... Co z tego, że niektóre z nich trwają już kilka er? Każda era to koniec świata, czy co tam... Ta gra jak dla mnie, to wąż, który zjada własny ogon, czas płynie w koło, zmieniają się bohaterowie, ale Saevran trwa - on jeden niezmienny. I tak powinno pozostać, przynajmniej na tym etapie rozwoju gry;]

Ps. Kilka przykładów. Gdzieś tam w odmętach historii słyszano kiedyś o takich cudach jak Death Scythe Guild, Teologicznie Kontemplujących Najemnych - potęgi, o których dziś pamięta ledwie stara gwardia (ja na przykład DSG znam tylko z opowieści...). GWN rządzi dopiero od V ery (a i to niecałej, bo dopiero od jej drugiej połowy, z tego co pamiętam). GK jako tako liczy się również od V. Co z Runiczną Strażnicą, Cytadelą Elfów, Twierdzą Przymierza, Smoczym Kłem, Veass, Piratami Morza Czaszek, Zjawami z Innsh? Jakie miało by być kryterium doboru gildii, o których w opisach zostanie coś niecoś wspomniane? Przecież to byłby przyczynek do niekończących się - i z góry skazanych na ostateczną porażkę - debat :)

Co najwyżej jakaś drobniutka wzmianka, a i tak - jak znam życie - budziłoby to sprzeciw wielu - bo o tych jest jedno słowo, a o nas nie ma :( itd. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Arnatos Malvoy
Zasłużony dla Rivangoth
Szelma



Arnatos Malvoy
Półelf
Najemnik
Wiek: 36
Posty: 196
Piwa: 23/14
Skąd: GWN

Zloto
Wysłany: 2009-03-03, 23:27   

No właśnie kto o nich pamięta ??? Kto o nich coś wie.

Budujemy ten cały klimat w oparciu o grę i nie widzę by i w tym aspekcie nie miały się uzupełniać. Mogło by to nawet wpłynąć pozytywnie na całą grę. Ja co prawda jestem tu od niedawna ale podoba mi się cały pomysł wojny z BG itd rywalizacja. A to jest coś co ile wiem ma właśnie podłoże klimatyczne które zostało jakoś stworzone dawno temu.

Na dłuższą metę mogło by to przynieść sporo korzyści :
- Wykrystalizowanie się stałych szanowanych gildii z bogatym forum gdyż tylko takie gildie zasługiwały by na wpisy w bibliotece.
- Rywalizacja dobrze wpływa na rozgrywkę i nie tylko rywalizacji o 1 miejsce solo ale i organizacyjnie mogło by się potworzyć więcej takich zależności politycznych jak BG i GWN
- Mogło by to też wpłynąć korzystnie na odbiór materiałów w bibliotece
Wyobraź sobie że jesteś młodym graczem i dołączasz do jakiejś gildii i znajdujesz żę jest ona opisana w bibliotekach seaveranu posiada własne legendy opowiadania historię itd itp
- Jest to coś czego niema nigdzie indziej wszystkie gry działąją właśnie na takiej zasadzie kończy się era gry kasujemy serwer i zaczynamy od nowa i diabli z kolejną erą.I od 20 lat ten sam storyline. A u nas mogło by być inaczej każda nowa era odciskała by swoje piętno na samym seaveranie. To dopiero dało by ludzią zapał do klimatu gdyby przyjąć że z początkiem powiedzmy najbliższej ery zaczyna się teraźniejszość saveranu. W szystko co jest w bibliotekach jest w bibliotekach cała historia itd zdarzenia lokalizacje itp. I w roku dajmy na to xxx W.n.e swoje kroniki rozpoczyna Rilnes z Lotharis. I w tej kronice znajdowały by się epicko opisane najważniejsze wydarzenia w życiu każdej z er. Te które były by uznane za najważniejsze. Jakaś wojną między gildiami w grze która zatrząsła serwerem lub jakieś wydarzenie w klimacie na forum. Każda informacja z gry lub z klimatu która była by dostatecznie doniosła że odbiłą by się na dłużej.

Boy o boy :D

Split Split Split !!!!!!!
_________________

Najemnik w służbie GWN
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Mario Van Cool
Obrońca Lotharis


Mario Van Cool
Człowiek
Paladyn
Wiek: 51
Posty: 168
Piwa: 6/1
Skąd: Jaworzno

Zloto
Wysłany: 2009-03-03, 23:35   

Masz racje, było wiele mniej lub bardziej znaczących gildii w historii jedne miały ją krótką drugie długą.

Ale jak na razie mowa w meritum tematu o szkołach, a owe zawsze były trzy i tylko trzy.

P.S. A o moim Legionie Rivangoth nikt nie pamięta? No, co wy jak możecie mi to robić.
Wszak może jakiejś znaczące roli nie odegrała, ale zawsze w top 10 była, czyli jakby nie patrzeć sukces mały, ale był.
_________________
Mario Van Cool - Błękitny Paladyn

Mario Van Cool - Wilczy Paladyn

Mario Van Cool - Opiekun mistrza Błękitnej Szkoły (S1)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Błękitna Gildia
     
KoniAK
Błękitny Chomik


Random
Berserker

Wiek: 40
Posty: 1373
Piwa: 40/12
Skąd: [color=#3399CC]

Zloto
Wysłany: 2009-03-04, 01:51   

Khhagrenaxx, zapomniałeś o takich tworach jak Bastion Grimburgu z IV ery, Bractwo Bordowego Płaszcza, orazk kwiatki typu MP :-D i ZL :-P z V ery... Albo Spedalone Wiewiórki, czy jak to się tam nazywało... ;-)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Błękitna Szkoła Rycerska
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-03-04, 02:02   

Niektóre gildie trafiły już do klimatu z racji sławy i wieloerowości. Np. Błękitna Gigldia, Legia Półksiężyca, Twierdza Przymierza. Smoczy Kieł wniósł swoje miasto Maelthrę na mapę, tak samo Piraci Morza Czaszek miasteczko Erat i wyspę Vanuę.

Jeszcze zapewne niejedna organizacja zapisze się w historii i geografii Seavranu. Tylko poczekać, aż skrybowie skończą pracę nad światem. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Kherehabath


Kherehabath
Wiek: 39
Posty: 615
Piwa: 47/48
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-03-04, 08:36   

Cytat:
GWN rządzi dopiero od V ery


Toż to przecież był powrót po pierwszym kryzysie. Pierwsze w pełni funkcjonalne kości gry nasi programiści umieścili na serwerze na początku ery 3 i od tej pory zaczyna się oficjalna i zazwyczaj wysoko punktowana rywalizacja GWN z resztą. Przeglądając logi walk to często stawano na pierwszym miejscu podium powodując, że już od samego początku w erze 4 GWN zajmowało pierwsze miejsce - najlepsi w 3 tak naprawdę zebrali największe żniwo wśród graczy w erze 4. Dopiero podczas tak zwanej ery 4.5 szło trochę gorzej ale ostatni turniej już należał do GWN. A od 3 miesiąca 5 ery zaczyna się uzurpatorstwo i oczywiście całkowity sukces aż do hmmm teraz? ;P
Oczywiście aby było też coś na temat to chciałem wyrazić swoje skromne zdanie, że gildie nie powinny zapisywać się w historii świata. Nie da się tego chyba tak wpleść żeby nie urazić czyjejś dumy opisem drugiej historycznej gildii ;P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Alabarcer

Posty: 60
Piwa: 4/5

Zloto
Wysłany: 2009-03-04, 09:12   

Mylisz się Kherciu. Pierwsze w pełni funkcjonalne kości walki były umieszczone na stronie kilka dni po powstaniu GWN, pod koniec II ery. Na początku III ery zostały do zmian w systemie i dołożono do nich treningi i turnieje. Niestety archiwum GWN sięga tylko do 1 tygodnia III ery ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Khhagrenaxx
teetotaler


Wehrwolf
Lykon
Rycerz
Orzeszko
Wiek: 38
Posty: 1032
Piwa: 94/138
Skąd: Silesia Superstar

Zloto
Wysłany: 2009-03-04, 09:52   

Cytat:
Pierwsze w pełni funkcjonalne kości gry nasi programiści umieścili na serwerze na początku ery 3 i od tej pory zaczyna się oficjalna i zazwyczaj wysoko punktowana rywalizacja GWN z resztą. Przeglądając logi walk to często stawano na pierwszym miejscu podium powodując, że już od samego początku w erze 4 GWN zajmowało pierwsze miejsce - najlepsi w 3 tak naprawdę zebrali największe żniwo wśród graczy w erze 4.


Ale z TKNem wojnę przegrali, o to mi szło. W III to chyba jeszcze nie było jednak to, IV - owszem, rozkwit, przyczółki etc. ale nie do końca. W IV też, jeśli brać turnieje, od jednej trzeciej ery zaczęło rządzić BG i było pierwsze aż do końca ;)

Co do reszty się zgadzamy.

Koniak, owszem zapomniałem o kilku gildiach, chyba największym niedopatrzeniem było nieumieszczenie w tym krótkim przypomnieniu BBP, ale nie szło mi o wymienienie wszystkich tylko pokazanie, że wiele było gildii, które były potęgami na przestrzeni jednej ery, półtorej ery, czy tam nawet dwóch, ale że to niekoniecznie musi trwać ;) Wzmianki są, owszem, ale jeśli miałoby w opisach świata pojawić się coś więcej o danych gildiach, hm :) Może jakaś wojna, pod koniec każdej z er? Największe potęgi walczą ze sobą, nie o złoto, nie o inne bzdety - ale o miejsce w historii? To byłoby coś, w tym kierunku bym poszedł, bo jakieś beznadziejne turnieje czy ustawki (Veass wszak pokonało wszystkich, ale osobiście nie uważam, że powinni zająć jakieś szacowne miejsca w historii:P ) znaczą niewiele... :P
oi!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2009-03-06, 17:24   

Trochę wypaczyliście moją wiadomość, ale wyszło to tylko na dobre ;p

Przedstawiając BG i GWN miałem na myśli archetypy. Rozmawiałem z wieloma członkami innych gildii, którzy generalnie obstawali za jedna z nich. Mówiąc że np: BG jest tym imperium, miałem na myśli nie to 'BG" ale organizację której członkowie zachowywaliby się inaczej w każdej z linii czasu. Tak więc zamiast GWN mogła być gildia XxX. Chodziło mi że npc twórca, założyciel organizacji XxX jest zupełnie innym człowiekiem na drugim serverze. Z tym pierwszym łączy go jedynie wygląd zewnętrzny i imię. Zdarzenie na serwerze 1 spowodowało ze stworzył tzw: obrońce ludu (nie napisze ludzkości, gdyż teoretycznie byłaby to organizacja rasistowska ;p ), zaś wydarzenia z drugiego skłoniły go do budowy dominium żelaznej ręki.

Co do miejsca w historii dla poszczególnych gildii, trudne jest określenie samego kryterium. No bo co daje takiej BG prawo do zapisu w historii gry nad innymi? To nie gildia tworzy historię wartą udokumentowania, tylko ludzie którzy są członkami tej gildii. Z kolei ludzie będący przez 2 ery członkami BG, w następnej są np: członkami Veass.

Moim zdaniem miejsce w historii musiałaby mieć każda gildia. Tym sposobem najbardziej barwną i rozbudowaną historie będą miały te największe, które nie izolowały się od reszty świata (czyt. forum) i miałyby o czym pisać.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Ksawersis
Xaf


Ksawersis
Człowiek
Mnich
Wiek: 30
Posty: 50
Postawił 7 piw(a)
Skąd: Z daleka ;]

Zloto
Wysłany: 2009-03-27, 21:31   

No , nie zapominajcie o Głosicielach Zapomnianego ;] Kultu Błękitu drodzy koledzy ! W końcu jesteśmy od 3 er na Wojach i jakoś ;] dajemy radę ! Jeszcze jedna prośba , mianowicie proszę o powiększenie limitu długości nazw gildii , ponieważ jeszcze w żadnej nie zmieściła się ona [ GZKB ] w całości ! No i kurde fajnie by było , jakbyście wlepili nas na mapę , gdziekolwiek ;p ! ;]
_________________
Ja lubię po prostu pomagać... najczęściej szczęściu ;] !!!

http://ksawesis.mybrute.com
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Cerester
Brodaty Buc


Cerester
Krasnolud
Berserker
Hugo Kipp
Wiek: 37
Posty: 386
Piwa: 54/2
Skąd: Pruszków

Zloto
Wysłany: 2009-03-27, 22:34   

A w historii gildii jest opisana jakakolwiek lokacja? :P
_________________




Obecnie zielony i łuskowaty. I jak zwykle brodaty i bucowaty.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
KoniAK
Błękitny Chomik


Random
Berserker

Wiek: 40
Posty: 1373
Piwa: 40/12
Skąd: [color=#3399CC]

Zloto
Wysłany: 2009-03-28, 00:03   

A w ogóle ktoś wie co to za gildia? Bo raczej jednosobowe gildie to chyba są pomijane...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Błękitna Szkoła Rycerska
     
Arnatos Malvoy
Zasłużony dla Rivangoth
Szelma



Arnatos Malvoy
Półelf
Najemnik
Wiek: 36
Posty: 196
Piwa: 23/14
Skąd: GWN

Zloto
Wysłany: 2009-03-28, 01:53   

Uno momento ja sobie nie przypominam żeby na oficjalnej mapie miejsce dostały takie gildie jak BBP GWN BG PCM i wiele innych. Więc może zacznijmy od tego.
_________________

Najemnik w służbie GWN
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16