Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Gra wszechczasów
Autor Wiadomość
Kherehabath


Kherehabath
Wiek: 39
Posty: 615
Piwa: 47/48
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2011-01-17, 10:40    [Cytuj]

Shogo: Mobile Armor Division :D
haha to było pierwsze oryginalne fpp jakie kupiłem ;P Bardzo lubiłem tą grę.
Red Faction - długie godziny na wagarach w kawiarence internetowej, mistrzostwa polski i mnóstwo nieprzespanych nocy. Między innymi w kawiarence w której pracował nie grający już w wojów Khern. Mieliśmy takie popierdolone strategie na tą grę, że aż się w pale nie mieści, że się ludziom chciało takie rzeczy robić.
Wszystkie pochodne Baldur's Gate, Icewind Dale itd.
Icewind Dale trzymał klimacik zwłaszcza w ciemną noc w środku zimy gdy za oknem panowała śnieżyca, a o szybę uderzały podmuchy wiatru.
Starcraft - pierwsza gra w jaką grałem. Znajomy kupił ją sobie jeszcze w kwietniu 1998 roku (czy mu ktoś przysłał zza granicy - już nie pamiętam). Gdybym nie zobaczył tej gry przed swoimi urodzinami prawdopodobnie nigdy nie zainteresowałbym się komputerem. Stare x286 stojące w domu służyło ojcu wyłącznie do pisania tekstów. Dzięki starcraftowi w którym się zakochałem od pierwszego wejrzenia na urodziny przypadające na 7 maja dostałem swoją pierwszą maszynę (pentium 200 z 32M ramu i voodoo II). Na starcrafta niedługo rozpoczął się globalny kawiarenkowy szał więc jako stały wagarowicz musiałem nałogowo grać na battle necie i ja. Pamiętam jak ktoś w środku zimy zapomniał na noc zamknąć drzwi. Było tak zimno, że naszemu przyjacielowi Ryonowi odmarzły palce. Śmialiśmy się później, że wolałby stracić ręce niż przestać grać w starcrafta.
Comandos - Behind Enemy Lines dzięki comandosowi pokochałem turówki wszelkiego rodzaju. Rezerwowe Psy, Jagged Alience. Długie godziny ;P
Age of Empires, Tzar - Ciężar Korony i podobne osadzone w średniowieczu i starożytności budowlankowe RTSy.
Kroniki Czarnego Księżyca
SimCity :D
_________________
Wymiana gier na PS3, Xboxa 360, PC za darmo! Sprzedawaj używane gry bez prowizji!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Tsumoso
GWN Technocrat


Tsumoso
Krasnolud
Posty: 512
Piwa: 86/82
Skąd: GWN

Zloto
Wysłany: 2011-01-17, 12:24    [Cytuj]

Cytat:
Gdybym nie zobaczył tej gry przed swoimi urodzinami prawdopodobnie nigdy nie zainteresowałbym się komputerem.


Miałem dosyc podobnie z: 6 lat starszym kuzynem, który dostał PCta (wartego wtedy około 6 tysięcy złoty, rodzice nie byli milionerami. zadłużyli się specjalnie { mówimy o PC z prockiem rzedu 400MHz i chyba 96 RAMu, nowośc!}, był to chyba pierwszy prawdziwy PC w rodzinie/okolicy/bloku kuzyna) i rąbał na nim w pirackiego Fallout 1, który wtedy wart był ~~170zł (jak się nie mylę) ... później na moim pierwszym własnym kompie też pierwsze co to rąbałem w Fallouta ;P

A nju ejdż began

( P.S. żeby nie było, ja w tym okresie miałem już Amigę 500+ ;P )
_________________
"Change is inevitable. All you can do is make sure it happens in your favor"
Chaos God Tzeentch, God of Change. The Changer of Ways. His domain covers the chaotic Winds of Magic, evolution and change, scheming and manipulation of all kinds, mundane as well as arcane.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Gildia Wielkich Niezależnych
     
Jehran


Sidan
Gwardzista
Krush
Wiek: 43
Posty: 151
Piwa: 8/25
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2011-01-17, 12:28    [Cytuj]

Jak już tak do wspominek doszło to ja powiem tyle że pierwszą moją grą było HMM2 przyniesiona od kolegi na dyskietkach, instalacja trwała kilka dni ;P
_________________
Słowa są jak woda, im więcej ich lejesz tym mniej ich chcą...
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Caus

Argh Buntownik
Lykon
Rycerz
Wiek: 33
Posty: 539
Piwa: 11/30
Skąd: Kraków - BG

Zloto
Wysłany: 2011-01-17, 14:00    [Cytuj]

moje pierwsze gry to q2 i nfs3, potem comanche4 :)
Ta niestety dość późno zacząłem przygodę.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 46
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2011-01-17, 15:11    [Cytuj]

Pierwszy był C-64, a następnie Pentium 133 i 8 MB Ramu :-). W tzw. międzyczasie u znajomych zaliczałem sprzęty od 286 do 486, a w szkole i XT.

Pierwsza gra na PC w jaką grałem to Prince of Persia i Golden Axe (port z Amigi).
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Mamian


Morlindorr
Ork
Rycerz
Wiek: 36
Posty: 107
Piwa: 5/2
Skąd: spod stolu

Zloto
Wysłany: 2011-01-17, 15:37    [Cytuj]

8mb ramu to byl luksus!

Ja pamietam 1mb karte graficzna i 4mb ramu w pierwszym kompie

Shogo tez gralem:)

dolaczam jeszcze

Warlords 2
Civilization 1
Duke Nukem ! ( niezle jajca , mam ja teraz na komorce idealnie to samo)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  HSP
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2011-01-17, 16:09    [Cytuj]

Ja miałem 486 DX-100, najpierw 8mb ramu, potem 16 ;-) Grafika 1mb, dysk 540mb ;-)

Mnie się jeszcze coś przypomniało:
Doom
Doom 2
Blackthorne (świetna platformówka Blizzarda)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Tsumoso
GWN Technocrat


Tsumoso
Krasnolud
Posty: 512
Piwa: 86/82
Skąd: GWN

Zloto
Wysłany: 2011-01-17, 16:47    [Cytuj]

ja miałem swojego pierwszego*: 166 MHz i dysk też chyba pół Giga... miał początkowo 32 Ramu, nie pamiętam ile MB grafiki ale wiem, że kartę wymieniałem... i tjunigowałem, dodałem mu AŻ 64 RAMu... i było potężne 96 RAMu! Potem parę przyszpieszeń i na tym kompie (bez sprzetowych modyfikacji) odpalałem gry z minimum wymogami rzędu 500 Mhz i 2-4 razy większa pamięć grafiki ;P (przy czym te gry zajmowały już więcej niż pojemnośc dysku twardego także one były już z drugiego dysku: 2 GB bodajże)

;P

*tzn własny, nie współdzielony z rodziną komp
_________________
"Change is inevitable. All you can do is make sure it happens in your favor"
Chaos God Tzeentch, God of Change. The Changer of Ways. His domain covers the chaotic Winds of Magic, evolution and change, scheming and manipulation of all kinds, mundane as well as arcane.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Gildia Wielkich Niezależnych
     
KoniAK
Błękitny Chomik


Random
Berserker

Wiek: 40
Posty: 1373
Piwa: 40/12
Skąd: [color=#3399CC]

Zloto
Wysłany: 2011-01-17, 16:51    [Cytuj]

Ja tak samo jak Phil, 486 DX-100 ale 16mb na start, grafika 1mb, dysk 800mb(nadal go gdzieś mam), i tak samo, Doom, Doom 2, Blackthorne, Wolfenstein 3D, i inne takie...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Błękitna Szkoła Rycerska
     
Bolivar


brak
Wiek: 46
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2011-01-17, 17:47    [Cytuj]

Ja miałem dysk 1 GB Seagate :) Przez bardzo długo u mnie w domu był C64.

Co do gier to mimo wszystko najlepiej wspominam te z grupą znajomych. Zmiany przy Duke Nuken 3D i granie w Warlords 2. Samemu już nie sprawiło takiej frajdy...
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Tsumoso
GWN Technocrat


Tsumoso
Krasnolud
Posty: 512
Piwa: 86/82
Skąd: GWN

Zloto
Wysłany: 2011-01-17, 19:29    [Cytuj]

Amiga 500+
to plus na końcu oznaczało, że miałem podwojony RAM w tej Amidze! ;P zamiast 512 KB miałem aż 1 MB RAMu :twisted:

http://en.wikipedia.org/wiki/Amiga_500_Plus :D

Właśnie miałem ten taki "Kickstart ROM switching boards" tzn takie pudełko doczepiane z boku umożliwiające przełączenie się z kickstart 1.3 na 2.0 i z powrotem (był na nim jeden jedyny przełącznik ;P ) na starszym odpalały starsze gry, na nowszym nowsze ;P

Swego czasu przerobiłem też nieco moje dyskietki z "workbenchem", sporo zmian, personalizacji, zmiany ikonek, dorzucenia własnych programów do tej dyskietki z coby nie było "systemem operacyjnym"... wynik tego nazwałem "Windows 1602" nawiązując do gry w którą u kumpla graliśmy wtedy: Anno 1602 ;P



Ach ten klimat ;P Chyba sobie to ściągnę i pogram jeśli w ogóle odpali na kompie ;P
_________________
"Change is inevitable. All you can do is make sure it happens in your favor"
Chaos God Tzeentch, God of Change. The Changer of Ways. His domain covers the chaotic Winds of Magic, evolution and change, scheming and manipulation of all kinds, mundane as well as arcane.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Gildia Wielkich Niezależnych
     
methredydd


methredydd
Lykon
Rycerz
Posty: 20
Postawił 2 piw(a)

Zloto
Wysłany: 2011-01-17, 20:13    [Cytuj]

Pierwsze które grałem na własnym PC to quake2, homm3 i starcraft. A ogólnie pierwsza na PC to Prince of persia :D
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Switek
Górski Weteran

Mały Głód
Niziołek
Mnich
Posty: 257
Piwa: 12/11

Zloto
Wysłany: 2011-01-20, 14:17    [Cytuj]

Cytat:
Warlords 2


łezka mi się w oku zakręciła :) ..... pierwsza "strategia" ;) .... i te gry nawet w 8 :D
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Haspen
Sir Frywolne Mango


-
Kamdin
Wiek: 35
Posty: 558
Piwa: 36/132

Zloto
Wysłany: 2011-01-20, 18:06    [Cytuj]

Phantasy Star IV! ;P

Akurat stare emulatory&stuff na dysku przeglądałem, i znalazłem.

Warto było nocki zarywać :D
_________________
"Wojna to wojna, a nie cholerne przedszkole."

Best Book evar: "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakova.

Pomóż mojemu smoczkowi, klikaj! ->
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Bordo!
     
Zelg
Kassar


Zelg Cossack Kassar
Elf
?owca
Wiek: 37
Posty: 3
Postawił 1 piw(a)

Zloto
Wysłany: 2011-03-12, 10:07    [Cytuj]

Gothic Gothic i do tego ewentualnie... Gothic
2 NK to mój lider :) jedynka mimo że świetna jest na drugim miejscu...
ale to pewnie dla tego że grałem w nią z opóźnieniem...
:) ))
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 15