Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Emilka
2010-10-27, 23:59
Rycerz - czy zepsułem postać?
Autor Wiadomość
Kratisto
Kratisto

Kratisto
Gnom
Strażnik
Wiek: 51
Posty: 26
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Poznań

Zloto
Wysłany: 2010-06-07, 16:25    [Cytuj]

Tak sobie dziś czytam forum więc i się wypowiem, choć nijak mi swoją wiedzę porównać do Azerusa.

Poradziłbym:
1. Podnieś mocno zręczność, jest niezbędna by zadziałała twoja siła i płonący oręż jeśli go wybrałeś.
2. Wbrew wypowiedziom niektórych poprzedników zwinkę rozwijaj powolutku tyle by spełniać wymagania sprzętu, możesz to zresztą mieć z bonusów sprzętowych.
3. W żywotność pakuj co jakiś czas punkty tak by utrzymywać rozsądną proporcję między życiem a pancerzem przy uwzględnieniu % ochrony. Obecnie wytrzymałości masz za dużo a żywotności za mało.
4. Wprowadzając poprawki wbijaj raczej wszystkie 7 punktów w jedną cechę, rozwój proporcjonalny dopiero jak zauważysz poprawę.

Następną obiektywną ocenę swojego rycka możesz zrobić jak wbijesz 7 poziom profitu klasowego.
Potem pozostanie ci już tylko wybrać sposób alchemizacji sprzętu i do tego dobrać docelowy sprzęt ze sklepu kompleksowego. Mniej więcej na 240poziomie kolejny raz będziesz musiał odnieść swoją postać do innych.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  błękitna szkoła rycerska
     
Forlorn


Forlorn
Wiek: 37
Posty: 56
Piwa: 1/11
Skąd: Bełżec / Jarosław

Zloto
Wysłany: 2010-06-14, 15:25    [Cytuj]

Kontrola ;)





Chyba lepiej? Dawać dalej w tą zręczność?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Gregor
Mr. G


Nie grający
Wiek: 30
Posty: 50
Piwa: 1/7
Skąd: Ruda Śląska

Zloto
Wysłany: 2010-06-14, 15:54    [Cytuj]

Jak na moje oko to jest już o wiele lepiej, ale tak czy siak pakuj jeszcze sporo w zręczność.
Nie wiem czy to by było dobre, ale koszule niziołka zmienić na tą że skóry gryfa, która daje +30 do zręczności
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Emilka
Community Manager
Księżycówka



Valkiria Dinn
Elf
?owca
Wiek: 38
Posty: 799
Piwa: 37/11
Skąd: Wrocław

Zloto
Wysłany: 2010-06-19, 23:35    [Cytuj]

zręczność zręczność i zręczność malusio jej masz bardzo bardzo. To ja mam na dzień dzisiejszy okolo 1.5k ataku a mam raptem kilka poziomów więcej od ciebie. Ja bym się skupił bardziej na zręczności i pakował w nią przez kilka leveli max punktów.
_________________
[center]Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Błekitna Szkoła Rycerska
     
Forlorn


Forlorn
Wiek: 37
Posty: 56
Piwa: 1/11
Skąd: Bełżec / Jarosław

Zloto
Wysłany: 2010-06-20, 11:40    [Cytuj]

Tylko, że rycerz klasowe ma wytrzymałość i siłę. Zamiast dodawać w nie muszę w zręczność co sprawia, że jestem do tyłu z pkt. ;/ Ciężkie życie mają rycerze jak widzę...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-06-20, 11:51    [Cytuj]

Emilu zauważ, że jako barbarzyńca masz bonus do hp i możesz używać skórzanych pancerzy, które dają duużo więcej ataku/obrony niż pancerze takiego np: gwardzisty.

Zwinność - zobacz jakie mają wymagania nagolenniki gwardzisty na najwyższym poziomie, i do tego poziomu postaraj się mieć 20 punktów zwinności więcej. Po co? ponieważ jeśli zdecydujesz się na pierścienie dodające 100 do 1 statystyki a -10 do innych, to dwa takie łącznie zabiorą 20 punktow. Podobnie z żywotnością.

Siła i wytrzymałość jak mówiłem, pod przedmioty. potem musisz miec tyle wytrzymki, aby ostatnie przedmioty zalchemizować (pancerz konkretniej) tak, aby miały tyle samo/więcej pancerza niż przedmioty rycerza.

Właśnie. na konie bierzesz CA?Y set gwardzisty, czyli ten co ma mniej pancerza ale wiecej ataku/uników.

Pozostałe punkty w zręczność. Na koniec gry również w siłę, aby ulepszać dmg. :P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Emilka
Community Manager
Księżycówka



Valkiria Dinn
Elf
?owca
Wiek: 38
Posty: 799
Piwa: 37/11
Skąd: Wrocław

Zloto
Wysłany: 2010-06-20, 13:08    [Cytuj]

Aza praktycznie nie korzystam z bonusu do hp :P daję może w tygodniu do żywotności z 8 punktów jak mi się przypomni że takie coś jak życie jest w tej grze :P
Będę musiał zagrać rycerzem w nowej erze :mmm:
_________________
[center]Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Błekitna Szkoła Rycerska
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-06-20, 13:20    [Cytuj]

Co nie zmienia faktu że skóry dają więcej ataku niż pancerne. A rycerz może dodatkowo popieścić płonącym a to booooli :P

Spoko, wezmę najma/palka aby jak zwykle się z Tobą pobawić w GU :D
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Irmis



Yaya Worobij Miomate
Wiek: 39
Posty: 944
Piwa: 75/27
Skąd: Haga

Zloto
Wysłany: 2010-06-20, 13:28    [Cytuj]

No tak, ale Twoj build jest alternatywny. Tzn radzi sobie z innymi klasami niz typowy barb, a z typowymi przeciwnikami moze miec problemy.
Poza tym srednio przeklada sie to rycerza. Np. barbowi oplaca pakowac sie punkty w zywke, a rycerzowi tylko na pare umagicznien pancerza, a potem cala reszta idzie w silke, by ulepszac bron i w zreke/zwinke, zazwyczaj ze skierowaniem na zreke.
_________________
"Niektórzy twierdzą, że nie powinno się pić sherry wcześnie rano. Mylą się."
TP
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Forlorn


Forlorn
Wiek: 37
Posty: 56
Piwa: 1/11
Skąd: Bełżec / Jarosław

Zloto
Wysłany: 2010-07-30, 14:10    [Cytuj]

To znowu ja ;P Sam już nie wiem czy to ja zepsułem postać czy to rycerz jest taki słaby.
Walka z najemnikiem jest w tym przypadku bardzo wymowna.




A oto ja do wglądu:



Może to ktoś odpowiednio skomentować? Jak dla mnie wychodzi na to, że nie opłaca się grać rycerzem. Być może defensywnie lepiej wypada, aczkolwiek nie sadzę żeby tak było.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Fayl
Zasłużony dla Rivangoth
Haxxx



Wiek: 36
Posty: 605
Piwa: 64/20

Zloto
Wysłany: 2010-07-30, 14:17    [Cytuj]

Cytat:
Być może defensywnie lepiej wypada, aczkolwiek nie sadzę żeby tak było

Po całej erze gry defensywnym rycerzem muszę zdecydowanie zaprzeczyć. :P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2010-07-30, 14:20    [Cytuj]

To nie tyle kwestia słabości klasy rycerza co faktu iż najemnik jest dla niego dość trudnym przeciwnikiem tak jak i inne klasy defensywne. Rycerz ofensywny dobrze wypada przeciwko klasom niedefensywnym: berserkerzy, łowcy, mnisi, gwardziści.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Forlorn


Forlorn
Wiek: 37
Posty: 56
Piwa: 1/11
Skąd: Bełżec / Jarosław

Zloto
Wysłany: 2010-07-30, 14:34    [Cytuj]

Zgadza się, ale mi chodzi o coś innego. Chodzi mi o różnicę w statystykach. Najemnik ma nawet większe obrażenia, a o ataku i obronie nie wspomnę. Zasadniczo celem tego tematu jest rozstrzygnięcie czy rycerz jest faktycznie taki słaby ( na co wskazywałby np. ranking) czy to ja tak niefortunnie poprowadziłem swoją postać. Miłym dodatkiem byłoby oczywiście stwierdzenie co mam poprawić w tej postaci. Chciałbym w przyszłej erze stworzyć dobrą postać i dlatego zadaje wciąż pytania. Muszę się od Was jeszcze sporo nauczyć jedna era to za mało żeby się w tym wszystkim połapać.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
loolki


Posty: 148
Piwa: 17/7

Zloto
Wysłany: 2010-07-30, 14:53    [Cytuj]

Nie wiem jaką nosisz broń, ale proponuje zmienić na broń dla berka (dużo więcej ataku, który dla ryca jest niezbędny). Nie patrz na atak i obronę tego najemnika bo on ma do tego bonusy większe (ty masz do pancerza). Postać prezentuje się o wiele lepiej niż na początku. Dawaj dalej w siłę i wytrzymke pod zbroje/broń, a całą resztę w zręczność.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-07-30, 15:43    [Cytuj]

To JEST dobry ryc, tylko wlasnie kończy Ci sie okres, kiedy to ryc jest slaby (wspominałem o tym).

Pamiętaj - pierścienie 100 zręczność 100 zwinność na 210lvlu z kompleksowego. Starczy Ci bo to wydatek 2x120talonów=240. I słuchaj. Na ostatnim lvlu, na jakim dostepna jest broń, bierzesz broń DLAryca i tylko ja alchemizujesz.

Zanim dorwiesz tą broń, ostatnie elementy ekwipunku, czyli te końcowe, bierzesz z mniejszym pancerzem a większym atakiem/defem (tzw. pancerze gwarda). bardzo prosto alchemizujesz w nich pancerz, bardzo szybko osiągnie wartość tych ryckowych, a będziesz miał bonus do ataku/defa.

To, z czym walczyłeś, to ofensywny najm. Typowy najemnik zredukowałby twoją szanse do ok. 10%. Z tym masz spore szanse. Poczekaj na rozdanie nagrod za lgl w tym tygodniu to sobie tam w WW zbudujecie płatnerza/kowala.

I nie mów, ze ryc slaby :P to jedna z najmocniejszych postaci wg. mnie, wyrabiająca największy dmg. :P W nastepnej erze bierz sidana rycerza to Ci pokaże, czym jest MOC. Bo ejdyna wada u Ciebie to ten atak, bo masz niski rasowy :P Będzie dobrze, po alchemce będziesz prał berków, mnichów i chyba siłowym szermem będę się obawiał atakować :p na zachętę Ci powiem, ze na s2 pod koniec jakieś 3-4 postacie były w stanie mnie spokojnie bić na turnieju czy wojnie, z czego byl to palek, siłowy szerm i ofensywny najm :P

PS: Od następnej ery staraj sie nie wtapiać turniejów i zdobywac maksymalnie najwięcej talonów, wtedy jak dociągniesz do 300lvla, pokaże Ci prawdziwą MOC. ;p
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Forlorn
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16