Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Ranking Turniejowy Wszech Czasów
Autor Wiadomość
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 18:16   Ranking Turniejowy Wszech Czasów [Cytuj]

Stworzyłem taki dodatkowy ranking, który być może wejdzie na stałe do gry:
http://wojownicy.eu/s1/ranking_big/
Na razie są tam dodane osoby, które zdobyły najwięcej punktów. Zastanawiam się czy dodać też te, któe straciły najwięcej punktów we wszystkich Turniejach...
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
 Autor postu otrzymał 14 piw(a)
Ostatnio zmieniony przez Bolivar 2009-08-01, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 14 piw(a):
Yossarian, Phil, Lathea, Kherehabath, Ont, Haspen, Irmo, Fayl, Kelk, Khhagrenaxx, Jehran, Yarpen, Krzysiek, Ciran
Yossarian
koks


Burm Szeroki
Ork
?owca
Wiek: 34
Posty: 226
Piwa: 3/8

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 18:28    [Cytuj]

Genialne! :)

edit: Trochę mniej genialne, bo zwykłe sumowanie powoduje, że pierwsze kilka turniejów jest właściwie bez znaczenia. Jeżeli jest taka możliwość to dobrze byłoby dodać ranking, który nie miałby tej wady.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Kherehabath


Kherehabath
Wiek: 39
Posty: 615
Piwa: 47/48
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 19:21    [Cytuj]

Yos proszę Cię ;)
Tak ma być. Wszystkich na bank nie dostaniecie wylistowanych. 50 to wystarczająco dużo. Znalezienie się w rankingu to zawsze ale to zawsze było wyróżnienie dla najlepszych. Nie dla wszystkich.
_________________
Wymiana gier na PS3, Xboxa 360, PC za darmo! Sprzedawaj używane gry bez prowizji!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 19:23    [Cytuj]

Wg mnie bardziej miarodajną metodą byłoby zliczanie zdobywanych na turniejach talonów (ale wyłącznie tych turniejowych). Ten kto zdobył ich najwięcej, łącznie musiał zajmować często najwyższe pozycje.

Tyle, że rozwiązanie to ma wadę: trzeba by stworzyć nową tablicę w bazie i kod zapisujący do niej zdobyte talony w turniejach.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Irmo
Zasłużony dla Rivangoth




Wiek: 32
Posty: 832
Piwa: 40/61

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 19:29    [Cytuj]

Jeszcze jedna wada takiego rozwiązania - brak miejsc ex aequo, przez co powstają losowe różnice w talonach.
_________________
Im większe obrażenia, tym mocniej się ukocha przeciwnika i tym szybciej złoży nam pokłon.
Głębokie myśli Txikiego Tartalo*
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Ferrońskie Diabły
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 19:44    [Cytuj]

Punkty są wystarczającą miarą - jeżeli ktoś regularnie je zdobywa to nawet te pierwsze turnieje mają znaczenie. Z czasem okazuje się, że zdobyte np. 50 punktów może świadczyć o przewadze.

Edit:
tak naprawdę na straconych punktach widać kto jest dobry... w sumie można kiedyś zrobić ranking różnicowy.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Haspen
Sir Frywolne Mango


-
Kamdin
Wiek: 35
Posty: 558
Piwa: 36/132

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 19:57    [Cytuj]

Bolivar napisał/a:
tak naprawdę na straconych punktach widać kto jest dobry... w sumie można kiedyś zrobić ranking różnicowy.


Raczej kto wybrał łatwą do klepania klasę, a kto nie ;)
_________________
"Wojna to wojna, a nie cholerne przedszkole."

Best Book evar: "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakova.

Pomóż mojemu smoczkowi, klikaj! ->
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Bordo!
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 19:59    [Cytuj]

Nikogo się nie zadowoli... jak widać po reakcji ranking jest niepotrzebny. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to możliwe, że będzie dalej się rozwijał. Oczywiście pod warunkiem zaakceptowania przedstawienia porażek graczy...
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Lathea
Zasłużony dla Rivangoth
huragan



Sidan
Rycerz
Posty: 444
Piwa: 45/25
Skąd: Amsterdam

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 20:01    [Cytuj]

Myślę że i w zdobytych punktach i w najmniejszej ilości oddanych punktów turniejowych przodować będą berserkerzy, taka jest bowiem specyfika tej klasy ;P

Ale chętnie zobaczę jak te rankingi się rozwiną...
_________________
Nigdy niczego nie zapominały. Nigdy nie cofały raz ofiarowanej przyjaźni. I nigdy nie przestawały nienawidzić, jeśli kogoś lub coś znienawidziły.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Irmo
Zasłużony dla Rivangoth




Wiek: 32
Posty: 832
Piwa: 40/61

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 20:01    [Cytuj]

Ranking zdobytych punktów jest jak najbardziej potrzebny ;] Może ten z porażkami trochę mniej, ale jak się komuś nie podoba, to może go nie oglądać, prawda? :)
_________________
Im większe obrażenia, tym mocniej się ukocha przeciwnika i tym szybciej złoży nam pokłon.
Głębokie myśli Txikiego Tartalo*
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Ferrońskie Diabły
     
Yossarian
koks


Burm Szeroki
Ork
?owca
Wiek: 34
Posty: 226
Piwa: 3/8

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 20:12    [Cytuj]

Kherehabath napisał/a:
Yos proszę Cię ;)
Tak ma być. Wszystkich na bank nie dostaniecie wylistowanych. 50 to wystarczająco dużo. Znalezienie się w rankingu to zawsze ale to zawsze było wyróżnienie dla najlepszych. Nie dla wszystkich.


Khere, wytłumacz mi jak się ma twój post do mojego ;P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Asbagarin


Asbagarin
Mroczny Elf
Barbarzyńca
Wiek: 39
Posty: 81
Piwa: 5/2
Skąd: Poznań

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 20:18    [Cytuj]

Mnie się podoba :D super ranking :P przynajmniej na samym szczycie nie ma samych berków :D
_________________
http://lineage2aurora.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Walgo


Niziołek
Paladyn
Wiek: 44
Posty: 324
Piwa: 31/41
Skąd: www.gołebaby.pl

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 21:08    [Cytuj]

Fajny pomysl. Zawsze bede powtarzal ze czym wiecej rankingow tym lepiej :>
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 22:08    [Cytuj]

Pomysł jest świetny - ale moim zdaniem ranking powinien być rozdzielony. Osobno zwycięstwa, osobno porażki. Tu się :ralz: przed Bolivarem.

Natomiast ranking łączony, który mi podesłałeś na gg, polegający na stosunku punktów zdobytych do straconych niestety w zasadzie niczego nie prezentuje. Przejrzałem go i widzę, że znajdują się w nim praktycznie jedynie:
- berserkerzy
- łowcy
- kilku barbarzyńców

Czyli klasy oparte na atak+dmg oraz poniekąd HP/pancerz. A postacie o takiej specyfice po prostu nie są często atakowane, za to same są w stanie atakować czołowe postacie defensywne. Tych z kolei w ogóle nie ma w rankingu ponieważ rzesze tych pierwszych cotygodniowo atakują tych drugich.

Ponadto, trzeba brać poprawkę na to, że w ataku mamy ograniczoną ilość ataków, a w obronie nie ma ograniczenia. Więc wiele postaci będzie miało siłą rzeczy ujemny stosunek, który jednakże wcale nie świadczy o tym, że postać jest słaba. Świadczy jedynie, że taka postać jest prawdopodobnie w samym topie oraz jest postacią defensywną ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 23:20    [Cytuj]

Chodzi o coś takiego?
http://wojownicy.eu/s1/ranking_big/

1. Jeżeli chodzi o różnicę pokazuje siłę kilku klas i jest to istotne dla nich.
2. Porażki w obronie - pokazują siłę pewnych klas i sposób prowadzenia postaci. Dla mnie nie tylko istotne jest odniesienie 7 zwycięstw, ale i to, że nie jest workiem który obijasz.

Jednak zaznaczam, że jest to moja prywatna opinia - jeżeli ktoś nie chce nie musi klikać w poszczególne rankingi ;-).


ps.
zwiększyłem rankingi do top100.

[add]
Zastanawiam się nad podobnym rankingiem dla gildii jednak jest drobny problem - będzie on przedstawiał osoby będące w tym momencie w gildii. Oznacza to, że jeżeli osoba była w Szkole A, Gildii X i jest aktualnie w Gildii B to punkty będą podsumowane i przypisane do Gildii B. Po przejściu do Gildii G zostaną przypisane do Gildii G.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
 Autor postu otrzymał 3 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Kherehabath, Jehran, Haspen
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16