Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
event - wyłączenie serwera a "samowola budowlana"
Autor Wiadomość
Melkor
(PMC) Eleint


Elf
Strażnik
Wiek: 35
Posty: 67
Postawił 2 piw(a)

Zloto
Wysłany: 2009-06-01, 23:34   event - wyłączenie serwera a "samowola budowlana" [Cytuj]

fajnie, że są eventy (choć czasem forma przeraża :-P, mowa o wielkanocnym)
ale te nagłe czyszczenie grup w połowie, czy może po południu dnia następnego utworzonych/ nie skasowanych a nawet "utworzonych nowych i nie skasowanych starych" jest naprawdę denerwujące.
Wczoraj nie udało się zrobić grupowej, jak planowałem pod godzinę 22... okej, są rzeczy ważniejsze... dziś rano (10 ?) zobaczyłem, że są jeszcze stare grupki, więc spoko, dodam tylko nową na kolejny dzień, żeby nie było, że ktoś ma wykorzystany limit i nie nada 2 walk zrobić za dnia.
Wracam wieczorem.. clean and clear... zbieranie od początku... ciężko :/ (+lagi w evencie)

Postulaty:
-nie kasować wedle jakiegoś dziwnego klucza zwanego "widzimisię" logów, czy chociaż GU
-uprzedzać, że coś takiego zamierzacie wykonać, a nie na "surprise", "przyjdą to się ucieszą lub powieszą"
-może chociaż przedłużyć na takie okazje "okres przydatności" grupy do 48h ? losowa przycinka między 24 a 48, naprawdę irytuje.


nie zamierzam się wieszać, ale proszę o jakieś usystematyzowanie prac nad serwerem, zwłaszcza tych ingerujących bezpośrednio w rozgrywkę, czy długoterminowe (o ile 24h można uznać za "długi termin") planowanie.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Kherehabath


Kherehabath
Wiek: 39
Posty: 615
Piwa: 47/48
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-06-02, 20:40    [Cytuj]

Cytat:
-nie kasować wedle jakiegoś dziwnego klucza zwanego "widzimisię" logów, czy chociaż GU


Logi starsze niż 24h będą kasować się o godzinie 2 w nocy i tak jak narazie zostanie. Proponuje walki grupowe przeprowadzać w dniu w którym się je rozpoczeło.

Cytat:
-uprzedzać, że coś takiego zamierzacie wykonać, a nie na "surprise", "przyjdą to się ucieszą lub powieszą"


Ogłoszenie wisiało od piątku albo od czwartku. Chyba wystarczająco długo?


Cytat:
-może chociaż przedłużyć na takie okazje "okres przydatności" grupy do 48h ? losowa przycinka między 24 a 48, naprawdę irytuje.


Nie ma w tym żadnej losowości. Wszystko wykonuje się o jednakowych porach chyba, że wykonywane są prace konserwacyjne serwera.


Cytat:

nie zamierzam się wieszać, ale proszę o jakieś usystematyzowanie prac nad serwerem, zwłaszcza tych ingerujących bezpośrednio w rozgrywkę, czy długoterminowe (o ile 24h można uznać za "długi termin") planowanie.


Ogarnianie serwera to dorywcze zajęcie wolontariusza, który nie jest no lifem tylko ma rodzinę, studia i pracę wykonywaną bardzo często w delegacji. Ogłoszenie przed planowanymi czynnościami zawsze wisi na dzień wcześniej.

Na chwilę obecną niekoniecznie wszystkie skrypty czyszczące się odpalają gdyż nie miałem jeszcze okazji ich przepisać. Powrotu do starego hormonogramu można się spodziewać około soboty.


Pozdrawiam
_________________
Wymiana gier na PS3, Xboxa 360, PC za darmo! Sprzedawaj używane gry bez prowizji!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Melkor
(PMC) Eleint


Elf
Strażnik
Wiek: 35
Posty: 67
Postawił 2 piw(a)

Zloto
Wysłany: 2009-06-04, 16:55    [Cytuj]

Kherehabath napisał/a:
Logi starsze niż 24h będą kasować się o godzinie 2 w nocy i tak jak narazie zostanie. Proponuje walki grupowe przeprowadzać w dniu w którym się je rozpoczeło.

dotyczy/ ma to dotyczyć także logów z GU ? także niezakończonych ?

Kherehabath napisał/a:
Ogłoszenie wisiało od piątku albo od czwartku. Chyba wystarczająco długo?

myślałem stricte o wyczyszczeniu wszystkich GU (tych sprzed "prac konserwacyjnych" jak i z okresu niedługo po wznowieniu rozgrywki... nie spłycaj) bo ogłoszenie zdaje się było o starcie eventu nie "customach"

Kherehabath napisał/a:
Nie ma w tym żadnej losowości. Wszystko wykonuje się o jednakowych porach chyba, że wykonywane są prace konserwacyjne serwera.

akurat rozumiem... logu z walki grupowych po 3 dniach ?


Kherehabath napisał/a:
Na chwilę obecną niekoniecznie wszystkie skrypty czyszczące się odpalają gdyż nie miałem jeszcze okazji ich przepisać. Powrotu do starego hormonogramu można się spodziewać około soboty.
Pozdrawiam

póki co przyjmę to za pierwszy pozytyw ;)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Kherehabath


Kherehabath
Wiek: 39
Posty: 615
Piwa: 47/48
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-06-04, 17:04    [Cytuj]

Nie m rozróżnienia które to logi. Jak znajdzie się sposób aby je rozróżniać to moje skrypty będą kasować tylko logi walk bez GU. Jakbym miał z 3 światów zostawiać logi po 3 dni to by i 80 giga brakło. Obecnie z jednego dnia i jednego świata potrafią zająć ponad 5g. Proponuje wykonywać walki w GU w ciągu 24 godzin. Zbyt duży burdel na dysku zwalnia grę.
Pozdrawiam i życzę łatwego i przyjemnego zastosowania się do powyższych wskazówek.
_________________
Wymiana gier na PS3, Xboxa 360, PC za darmo! Sprzedawaj używane gry bez prowizji!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 16