Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Wojny
Autor Wiadomość
Icarium
Zawsze Wierny PMC


Icarium
Krasnolud
Wiek: 41
Posty: 69
Piwa: 3/21

Zloto
Wysłany: 2010-06-30, 19:46   Wojny [Cytuj]

Może mi ktoś wskazać gdzie w "instrukcji gry" są informacje odnośnie wojen? Chodzi mi głównie o wymagany poziom koszar.
I drugie pytanko czy jest jakieś ograniczenie co do ilości osób w gildii?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  PMC/Szare Miecze
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-06-30, 19:54    [Cytuj]

maksymalna pojemność gildii to 25 osób

Wojne można wypowiedzieć od 4 poziomu kwater. :P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Icarium
Zawsze Wierny PMC


Icarium
Krasnolud
Wiek: 41
Posty: 69
Piwa: 3/21

Zloto
Wysłany: 2010-06-30, 20:00    [Cytuj]

Pytałem gdzie w instrukcji gry znajdę te informacje :P Bo jakoś ich nie widzę a chyba takie ważne informacje powinny tam być :P

I właściwie to jeszcze jedna sprawa skąd Ty masz takie informacje? Skoro ich nie ma na forum? ( Chyba że ich nie zauważyłem bo powiem szczerze jakoś bardzo dokładnie nie szukałem :P )
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  PMC/Szare Miecze
     
Irmo
Zasłużony dla Rivangoth




Wiek: 32
Posty: 832
Piwa: 40/61

Zloto
Wysłany: 2010-06-30, 22:41    [Cytuj]

Tutaj o liczebności gildii: http://rivangoth.net/viewtopic.php?t=1398

Tutaj o 4 poziomie kwater: http://rivangoth.net/viewtopic.php?t=1563
_________________
Im większe obrażenia, tym mocniej się ukocha przeciwnika i tym szybciej złoży nam pokłon.
Głębokie myśli Txikiego Tartalo*
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Ferrońskie Diabły
     
Icarium
Zawsze Wierny PMC


Icarium
Krasnolud
Wiek: 41
Posty: 69
Piwa: 3/21

Zloto
Wysłany: 2010-06-30, 23:13    [Cytuj]

Oo o już lepiej :) przynajmniej jeżeli chodzi o liczebność.
Ale informacja o poziomie kwater... w temacie ze zgłaszaniem błędów... to chyba niezbyt odpowiednie miejsce. Może warto by te jakże ważne informacje jasno napisać dajmy na to w takim pięknym miejscu jak "Instrukcja i tutoriale"? Dla takich zwykłych szarych graczy jak ja czy dla nowych zaczynających przygodę z wojami.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  PMC/Szare Miecze
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-06-30, 23:14    [Cytuj]

Trochę wytrzeźwiałem i nie chce mi się spać to zaraz cos skrobnę :)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Icarium
Zawsze Wierny PMC


Icarium
Krasnolud
Wiek: 41
Posty: 69
Piwa: 3/21

Zloto
Wysłany: 2010-06-30, 23:27    [Cytuj]

"Trochę wytrzeźwiałem" hehehe o tej porze trzeźwieć!? To się porobiło!
Tak czy inaczej wszystko jasne mam nadzieję że w instrukcji pojawią się tez jakieś informacje o wojnach ( może tutorialek) bo pusto tam pod tym względem
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  PMC/Szare Miecze
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-06-30, 23:38    [Cytuj]

Ci magnaci na s1 jacyś nowi są i trochę w kość mi dają. Icaaaaaar, ze niby mam o tej porze iść do sklepu? bleeeeeh gdzie mój portfel, kupić wam orzeszki?
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2010-07-01, 07:19    [Cytuj]

Zgłasza się ktoś na ochotnika do aktualizacji dokumentacji?

edit:
właśnie widze, że Az to zrobił ;P
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Kalam
ot klikacz amator


----------
----------
Wiek: 42
Posty: 174
Piwa: 40/21
Skąd: Brzydgoszcz

Zloto
Wysłany: 2010-07-01, 07:54    [Cytuj]

"Ryzyko wojny jest Takie. Całe złoto wpakowane w lazaret, kwatery i warsztaty sumuje się w takie coś jak Wartość Gildii. Im więcej zainwestowałeś złota, tym więcej możesz go stracić. Jeżeli przegrasz wojnę, to z tej sumy odejmowane jest 10% Wartości Gildii. Czyli, jeżeli twoja gildia ma wartość 1 miliona, to przegrywając wojnę tracisz 100tysiecy sztuk złota. Powoduje to zniszczenie budynków o takiej wartości. innymi słowy, jeżeli miałeś warsztat kowala na 40 poziomie, to może on spaść o kilka poziomów. Jeżeli to ty wygrasz, wyrządzisz taka szkodę swojemu przeciwnikowi. Ale uwaga, nie dostaniesz powiadomienia o tym, ile udało Ci się zebrać złota. Więc obserwuj stan skarbca."

W tym fragmencie warto by zaznaczyć, że budynki zostaną zniszczone tylko wtedy, gdy w skarbcu przegranej gildii brak złota na "trybut".
_________________
http://gildiapmc.nazwa.pl/forums/
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-07-01, 10:25    [Cytuj]

Szczerze, to nie pamiętam dokładnie (kiedy ja ostatnio przegrałem? wiem przechwalam się :P ). Jak zakończy się wojna na s1 to poproszę Arieu aby mnie poinformował jakie poniósł straty i czy dostał jakąś wiadomość na wojopocztę :)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
romaro


Fujsk
Gnom
Berserker
Mad Zariana
Posty: 122
Piwa: 4/3

Zloto
Wysłany: 2010-07-01, 10:39    [Cytuj]

Cytat:
"Kiedy ilość zabitych nie zgadza się z ilością 'zwycięstw" oznacza to, ze miejsce miał REMIS. Wtedy to obaj walczący polegli. Każda strona widzi swojego członka wyświetlonego jako zwycięzce."

Nie prawda :P widać to na niższym screenie z obecnej wojny na przykładzie Atmy i Draksusa
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-07-04, 15:36    [Cytuj]

Zmiany:
Cytat:
Wartości i herby mogą być różne. To jedynie przykład. Są to informacje dotyczące ilości zabitych, zwycięstw i zdobytych punktów. Jedyny wskaźnik, po stronie obrońcy (prawa strona) znajdujący się na samym dole, nie ma znaczenia, ponieważ ukazuje on czas nieaktywności po stronie atakowanego. W rzeczywistości ładnie pokazuje ile trwa wojna. jeszcze nikt nie sprawdził, czy warunek 3 dni bez walk działa. Ale o tym później.


Zmieniono na:
Cytat:
Wartości i herby mogą być różne. To jedynie przykład. Są to informacje dotyczące ilości zabitych, zwycięstw i zdobytych punktów. Jedyny wskaźnik, po stronie obrońcy (prawa strona) znajdujący się na samym dole, właściwie pokazuje czas trwania wojny. Mniej więcej na jego podstawie można ocenić, czy któraś ze stron jest nieaktywna przez 3 dni co jest jednym z 4 warunków zwycięstwa.


Zmiana odnośnie posta Romaro
Cytat:
Kiedy ilość zabitych nie zgadza się z ilością 'zwycięstw" oznacza to, ze miejsce miał REMIS. Wtedy to obaj walczący polegli. Wtedy jedna ze stron odnotowuje zwycięstwo a druga przegraną.


Zmiana odnośnie Kalama
Cytat:
"Ryzyko wojny jest Takie. Całe złoto wpakowane w lazaret, kwatery i warsztaty sumuje się w takie coś jak Wartość Gildii. Im więcej zainwestowałeś złota, tym więcej możesz go stracić. Jeżeli przegrasz wojnę, to z tej sumy odejmowane jest 10% Wartości Gildii. Czyli, jeżeli twoja gildia ma wartość 1 miliona, to przegrywając wojnę tracisz 100tysiecy sztuk złota. Powoduje to zniszczenie budynków o takiej wartości tylko wtedy, kiedy w skarbcu nie masz wystarczającej sumy. A tak wygrany pobiera odpowiednia sumę zlota ze skarbca przegranej gildii. innymi słowy, jeżeli miałeś warsztat kowala na 40 poziomie, to może on spaść o kilka poziomów. Jeżeli to ty wygrasz, wyrządzisz taka szkodę swojemu przeciwnikowi. Ale uwaga, nie dostaniesz powiadomienia o tym, ile udało Ci się zebrać złota. Więc obserwuj stan skarbca."


Jeśli nikt nie ma dalszych spostrzeżeń, to jutro zmienię te opisy.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Kadian
GWN forever ^^

Kadian
Posty: 53
Piwa: 15/13

Zloto
Wysłany: 2010-07-06, 01:10    [Cytuj]

Aza widać że pod koniec coraz mniej Ci się chciało pisać ;p . Im niżej tym mniej pogrubionych fragmentów :D .
_________________
http://grindzio.mybrute.com/ <- chcesz mnie pobić? Spróbuj :]
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 16