Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Emilka
2010-10-26, 19:55
Jedna bestia w dwóch questach - problem ze zliczaniem
Autor Wiadomość
MKej


Markain
Lacert
Najemnik
Posty: 13
Piwa: 7/5

Zloto
Wysłany: 2009-12-31, 11:28   Jedna bestia w dwóch questach - problem ze zliczaniem

Problem dotyczy bestii Zjawa Rycerza w questach: Ruiny Twierdzy Przymierza i Skarb Latarnika.
Mając oba questy aktywne zabite bestie naliczane są tylko w pierwszym queście. Dzieje się tak nawet jeśli ubiło się już wystarczającą dla pierwszego questa ilość bestii.

Rozwiązanie tymczasowe, jakie przyszło mi na myśl to porzucić pierwszy quest, zakończyć drugi, wziąć znowu pierwszy.
Edit:Walkormowi nie pomogło, nadal nie naliczało poprawnie do drugiego questa.

Oczywiście, najbardziej szczęśliwy byłbym, gdyby ktoś mógł w kodzie gry instrukcję mysql_fetch_xxx otoczyć pętlą for, dodając dzięki temu ubitego potworka do wszystkich questów go zawierających ;)
Ostatnio zmieniony przez MKej 2010-01-02, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Amerth


Amerth
Ghrull
?owca
Wiek: 33
Posty: 78
Piwa: 20/15
Skąd: Gliwice

Zloto
Wysłany: 2009-12-31, 11:33   

U mnie problem taki sam ;)
Wiem, że było to już poruszane apropo s2, jednak w tamtym temacie nie można było odpisać ;]
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Irmis



Yaya Worobij Miomate
Wiek: 39
Posty: 944
Piwa: 75/27
Skąd: Haga

Zloto
Wysłany: 2009-12-31, 12:01   

A porzucenie questa nie niweluje obecnego postępu w zabitych bestiach? Ja sam wolałem nie próbować, przy przypuszczam, że to możliwe ;)

A najprostszym i najszybszym chyba rozwiązaniem tego problemu jest poprawa questów tak, by mobki się nie powtarzały ;P
_________________
"Niektórzy twierdzą, że nie powinno się pić sherry wcześnie rano. Mylą się."
TP
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
MKej


Markain
Lacert
Najemnik
Posty: 13
Piwa: 7/5

Zloto
Wysłany: 2009-12-31, 12:08   

Irmis napisał/a:
A porzucenie questa nie niweluje obecnego postępu w zabitych bestiach?
Raczej niweluje, ale z perspektywy gracza niewiele więcej da się zrobić.

Irmis napisał/a:
A najprostszym i najszybszym chyba rozwiązaniem tego problemu jest poprawa questów tak, by mobki się nie powtarzały ;P
To zależy ;) Bardzo możliwe, że wprowadzenie wspomnianej przeze mnie poprawki zajmie mniej, niż edycja istniejących questów i postępów w tychże questach dla wszystkich graczy. Poza tym będzie to rozwiązanie uniwersalne ;]
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Irmo
Zasłużony dla Rivangoth




Wiek: 32
Posty: 832
Piwa: 40/61

Zloto
Wysłany: 2009-12-31, 12:57   

Z tego co pamiętam, to po oddaniu tego pierwszego questa, naliczanie w drugim wróci do normy ;)
_________________
Im większe obrażenia, tym mocniej się ukocha przeciwnika i tym szybciej złoży nam pokłon.
Głębokie myśli Txikiego Tartalo*
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Ferrońskie Diabły
     
Fayl
Zasłużony dla Rivangoth
Haxxx



Wiek: 36
Posty: 605
Piwa: 64/20

Zloto
Wysłany: 2009-12-31, 12:58   

Cytat:
porzucenie questa nie niweluje obecnego postępu w zabitych bestiach?

Tak.

(przy okazji - na s1 oprócz Zjawy Rycerza w takiej samej sytuacji będzie Lolum)

Edit ~
Cytat:
Z tego co pamiętam, to po oddaniu tego pierwszego questa, naliczanie w drugim wróci do normy

Ale ten pierwszy jest dłuższy. :)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Irmis



Yaya Worobij Miomate
Wiek: 39
Posty: 944
Piwa: 75/27
Skąd: Haga

Zloto
Wysłany: 2009-12-31, 14:10   

MKej napisał/a:
Irmis napisał/a:
A najprostszym i najszybszym chyba rozwiązaniem tego problemu jest poprawa questów tak, by mobki się nie powtarzały ;P
To zależy ;) Bardzo możliwe, że wprowadzenie wspomnianej przeze mnie poprawki zajmie mniej, niż edycja istniejących questów i postępów w tychże questach dla wszystkich graczy. Poza tym będzie to rozwiązanie uniwersalne ;]


Jest to bardzo możliwe.
Niestety przy moim rozwiązaniu należy działać planowo, a ten błąd był znany przed restartem s1 ;)

Sam się zdziwiłem, kiedy zamiast poprawki tej zjawy na s1 dorzucono jeszcze Loluma w 2 questach ;P
Jeśli najpierw nalicza w pierścieniu gracjana, to rybka sobie chyba trochę poczeka.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Walkorm


Walkorm
Lacert
Paladyn
Wiek: 31
Posty: 25
Piwa: 1/1
Skąd: ŚZPZ

Zloto
Wysłany: 2009-12-31, 17:36   

Ja mam ciekawy kłopot. Porzuciłem tego questa i chciałem zrobić drugiego i wtedy się zdziwiłem. Nadal nie nalicza mi Zjaw Rycerza w drugim queście.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
MKej


Markain
Lacert
Najemnik
Posty: 13
Piwa: 7/5

Zloto
Wysłany: 2010-01-02, 10:23   

Walkorm napisał/a:
Ja mam ciekawy kłopot. Porzuciłem tego questa i chciałem zrobić drugiego i wtedy się zdziwiłem. Nadal nie nalicza mi Zjaw Rycerza w drugim queście.
Cholera, niedobrze... Zmieniłem pierwszego posta. Pozostaje nam więc tylko liczyć na (nie)łaskę teamu... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2010-01-02, 12:51   

Dlaczego ten sam potworek ma być dodawany do kilku questów? Przecież to by było bez sensu - to nie programowanie, że tan sam kod możesz wykorzystać u kilku klientów.

Jak by to zależało ode mnie to nie pozwalał bym na wzięcie kolejnego questa bez ukończenia wcześniejszego. Czyli jeden quest na raz, a nie tak jak jest teraz.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
MKej


Markain
Lacert
Najemnik
Posty: 13
Piwa: 7/5

Zloto
Wysłany: 2010-01-02, 13:02   

Bolivar napisał/a:
Dlaczego ten sam potworek ma być dodawany do kilku questów? Przecież to by było bez sensu - to nie programowanie, że tan sam kod możesz wykorzystać u kilku klientów.

Szczerze mówiąc nie rozumiem Twojego porównania.

To, że jeden potwór jest celem wielu zadań jest jak najbardziej normalne i często spotykane w cRPG. Bodajże we wszystkich tego typu sytuacjach z jakimi miałem do czynienia było tak, że jedno ubicie potwora zwiększało licznik we wszystkich zawierających go aktywnych questach. W ten sposób premiowani są gracze, który potrafią sobie wykonywanie questów odpowiednio rozłożyć - nie muszą tak wiele razy bić tego samego potwora.

Co do ilości questów wykonywanych jednocześnie - to raczej dyskusja na inny temat, ale osobiście nie lubię, gdy gra mnie w tej kwestii ogranicza.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2010-01-02, 13:33   

MKej, bo myślisz jak programista* ;-) Teraz pomyśl jak normalny człowiek: dostaję nagrodę i Bolivara za zabicie dwóch wilków (mam mu zostawić ścierwo), u Phila za zabicie trzech wilków dostaję inną nagrodę (mam zostawić ścierwo). Tu nie pójdzie tak, że wystarczy zabić trzy wilki i jest OK. Należy załatwić pięć wilków ;-)


*oczywiście jest to jak najbardziej na plus w przyszłej pracy. Jednak nie przydaje się w kontakcie z rzeczywistym światem ;-)
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
MKej


Markain
Lacert
Najemnik
Posty: 13
Piwa: 7/5

Zloto
Wysłany: 2010-01-02, 13:46   

Tu masz rację, ale wtedy aby odzwierciedlić takie zadania w grze powinno się raczej robić bardzo dużą szansę na drop "Ścierwo wilka" takiemu potworowi i questy, które tych itemów dotyczą ;)

Jeśli jednak zadanie dotyczy samego faktu zabicia bestii, to możemy sobie wyobrazić, że nasz bohater zbiera z takich bestii pomniejsze trofea - czaski, kły, szpony - aby każdemu zainteresowanemu móc udowodnić, że tyle a tyle tych bestii zabił. Wtedy we wspomnianej przez Ciebie sytuacji wystarczy zabić trzy wilki.

Dającym zadanie może również chodzić o samo nabyte przez bohatera doświadczenie w walce z konkretnym rodzajem bestii, wtedy także oboje się trzema trupami zadowolą.

No ale dyskusja dyskusją, a oba rozwiązania byłyby przeze mnie bardzo mile widziane ;]
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2010-01-02, 15:53   

Tak na dobrą sprawę i jedno i drugie rozwiązanie jest logiczne. Wszystko zależy od okoliczności.

Jeśli zleceniodawca zażąda jedynie przedstawienia mu dowodu zabicia stworzenia, wtedy w przytoczonej sytuacji wystarczą 3 zabite wilki.

Jeśli jednak oprócz pokazania trofeów zleceniodawca odbierze je od nas, to już niestety trzeba zabić ich 5 ;-)

Oczywiście nie każdy quest jest skonstruowany tak, że trzeba przynieść dowód (moglibyśmy sobie wtedy darować warunek zabij X bestii i zostawić jedynie zdobądź X przedmiotów).

Ja osobiście skłaniam się jednak ku rozwiązaniu w którym jeśli w jednym zadaniu trzeba zabić 5 takich samych stworzeń a w drugim 3, to łącznie trzeba zabić 8. Dlaczego? Ponieważ zwykle warunek w którym należy zabić to samo stworzenie pojawia się w questach w różnych lokalizacjach a te fabularnie powiązane są z miejscem przebywania NPC. Toteż w moim przekonaniu NPC chce by zabić stworzenia lokalne a zabicie ich w innym miejscu nie będzie go satysfakcjonowało ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
vallo
?ysy


Vallo
Wiek: 42
Posty: 385
Piwa: 31/134
Skąd: ze wsi

Zloto
Wysłany: 2010-01-02, 16:23   

No chyba ,że są to bestie pod ochroną.
Wszystkim chyba chodzi o to ,żeby po zabiciu 5 w jednym queście naliczało następne w drugim
_________________
Alkoholicy są dla mnie niczym ...... Niczym Bracia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  PMC 4 Ever
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 17