Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Polecamy anime :)
Autor Wiadomość
Raknel Walken
Ajuści!!


Wiek: 37
Posty: 154
Piwa: 3/8
Skąd: prawie Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-05-07, 00:04   Polecamy anime :) [Cytuj]

Oto przykładowe tytuły wraz z linkami jakby ktoś był zainteresowany ;) Opisy pochodzą z anime-shinden.info


Basilisk

Krótki opis:
Dwa rody ninja, od wieków uwikłane w morderczy konflikt, stają przed okazją zakończenia spirali nienawiści, wszystko poprzez ślub dwojga młodych adeptów. Na drodze małżeństwa, mogącego zaprowadzić pokój, stale polityczna decyzja. „Romeo i Julia” w wydaniu japońskim, czyli krwawe i przygnębiające anime.


Blood +

Krótki opis:
Ciężko mi napisać coś o tym anime, aby nie zdradzać elementów fabuły.
Główną bohaterką anime jest nastoletnia dziewczyna Saya, żyjąca na Okinawie z przybranym ojcem oraz braćmi, jednak ich sielankowe życie zostaje przerwane przez pojawienie się krwiożerczych bestii nazwanych Chiroptera ( są to stworzenia mające wiele wspólnego z pierwszymi, dawnymi przedstawieniami wampirów w kulturze europejskiej). Z pewnych przyczyn jedynie Saya jest zdolna zabić te potwory.
Niestety więcej nie mogę napisać bez zdradzania szczegółów.
Chciałbym jeszcze odnieść się do samego rozwoju fabuły, gdyż jest ona wprost perfekcyjnie prowadzona. Podczas podróży otrzymujemy kolejne elementy układanki, dzięki czemu czujemy się jakbyśmy byli jednym z uczestników anime.
Od strony muzycznej anime jest na bardzo dobrym poziomie, świetnie buduje nastrój, a jej autorami są same sławy w tej dziedzinie, wielokrotnie nagradzane.
Komu mogę polecić tą serię? Hmm, na pewno osobom lubiącym akcję (bynajmniej nie chodzi mi tu o ciągłe bezsensowne bijatyki), przygody oraz wątek detektywistyczny zabarwiony podtekstem paranormalności.

Ostatnio zmieniony przez Raknel Walken 2009-05-11, 22:12, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Raknel Walken
Ajuści!!


Wiek: 37
Posty: 154
Piwa: 3/8
Skąd: prawie Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-05-07, 00:10    [Cytuj]


Elfen Lied

Krótki opis:
Anime to mieszanina romansu, dramatu, komedii, ecchi i horroru.
Jest to opowieść o chłopcu imieniem Kouta, który w dzieciństwie stracił rodziców i siostrę w pewnych przykrych okolicznościach.
Po paru latach wraca do miejscowości, gdzie zginęła jego rodzina i trafia pod opiekę swojej ciotki i kuzynki, z którymi nie widział się od dzieciństwa.
Kiedy główny bohater po raz pierwszy widzi swoją kuzynkę Yuke, idą razem na plażę powspominać okres dzieciństwa W pewnej chwili Kouta przypomina sobie swoja młodszą siostrę.
Moment później zauważa nagą dziewczynę stojącą w wodzie. Zaskoczeniem są posiadane przez nią rogi i fakt, że potrafi mówić tylko "Nyu".
Nie wiedzą jednak, że ww. Nyu to tak naprawdę osoba z nadprzyrodzonymi mocami i przez pewien wypadek ma rozdwojenie jaźni. Jedna to spokojna, płaczliwa i szczęśliwa NYu, druga to morderczyni bez sumienia Lucy. Jednak aby dowiedzieć się co łączy Lucy z głównym bohaterem, sami musicie obejrzeć to anime.
Naprawde polecam, zwłaszcza tym którzy lubią nietypowe połączenie jakim jest krew, romtyzm i śmiech.

Ostatnio zmieniony przez Raknel Walken 2009-05-11, 22:12, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Raknel Walken
Ajuści!!


Wiek: 37
Posty: 154
Piwa: 3/8
Skąd: prawie Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-05-07, 00:16    [Cytuj]


A teraz anime przez które nie mogłem spać po nocach (bo nie mogłem się oderwać ;)
UWAGA : wciąga równie (jak nie lepiej) jak DN!!

Monster

Krótki opis:
Akcja anime rozgrywa się w 1879 roku, na terenie dzisiejszych Niemiec. Bohaterem jest młody, bardzo obiecujący japoński neurolog, jego życie toczy się w sposób idealny: w pracy wszyscy go podziwiają, a w życiu osobistym ma piękną żonę, która jest córką zamożnego dyretora (lub kierownika) szpitala. Jako świetny lekarz jest kierowany do pomocy ważnym oraz zamożnym osobistościom, jednak pewnego dnia sprzeciwia się decyzji dyrekcji i postanawia pomóc osobie biednej. Po tym incydencie bohater został zdegradowany do niskiego stanowiska, narzeczona porzuciła go, a dzieci którym pomógł zniknęły bez śladu.
Kilka lat później, w szpitalu, w którym pracuje Tenma, dochodzi do podobnego zdarzenia, bohater odkrywa przestępcę, jednak nikt mu nie wierzy, od tego czasu ściga go policja oraz detektyw, a sam bohater na własną rękę chce udowodnić winę sprawcy.



Ostatnio zmieniony przez Raknel Walken 2009-05-11, 22:12, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Spider4

Posty: 718
Piwa: 31/52

Zloto
Wysłany: 2009-05-07, 00:22    [Cytuj]

Shigurui

Fabuła zaczyna się w roku 1633 od seppuku Tadanagi Tokugawy, młodszego brata szoguna. Była to kara za nieco dziwny styl bycia. Następnie akcja cofa się o 4 lata, do turnieju zorganizowanego właśnie przez Tadanagę. Był to turniej samurajów, jednak miecze którymi mieli walczyć miały być prawdziwe, a nie ćwiczebne. W tym momencie do walki turniejowej staje dwóch samurajów i jednocześnie głównych bohaterów całego anime. Są to jednoręki Fujiki Gennosuke i niewidomy Irako Seigen.



Serial Experiments Lain

Czy zastanawialiście się kiedyś, nad istotą bytu i tajemnica istnienia? Co nas czeka po śmierci? Czym jest Bóg i czy w ogóle istnieje? Takie i inne pytania będą nurtować nas w trakcie oglądania "Serial Experiments Lain". Zacznijmy od początku... Główna bohaterka Lain Iwakura ma wyjątkowy "dar"- dostrzega rzeczy i przemiany, których nie zauważają inni. Niestety ten "dar" skazuje ją na samotność i życie we własnym świecie bez przyjaciół... Nawet rodzina zdaje się nie zauważać tego, co dzieje się z Lain... Wszystko zmienia się z dniem otrzymania, pewnego tajemniczego e-maila, którego nadawcą jest Chisa Yomoda. Co w tym dziwnego? Otóż Chisa nie żyje... Popełniła samobójstwo skacząc z dachu. W treści e-maila informuje Lain, że nadal istnieje i tylko porzuciła swoje ciało. Głupi żart, czy szczera prawda? Lain Iwakura postanawia to sprawdzić. Prosi ojca, o nowego Navi i dzięki temu zyskuje swobodny dostęp do Wired- wielkiej sieci informacyjnej. Wraz ze zgłębianiem zasobów Wired poprawiają się jej stosunki z koleżankami- zaczyna wychodzić z nim do klubu Cyberia i na zakupy. Niestety granica pomiędzy rzeczywistością, a wirtualną przestrzenią Wired niebezpiecznie zaciera się... Nic nie jest tym, czym było wcześniej... Kim jest Lain? Kim była w przeszłości i jak wpłynie to na jej przyszłość? Kim są Knights? I najważniejsze... Czy Wired to świat nadrzędny, czy podlegający rzeczywistości? Chcąc odnaleźć odpowiedzi musicie wkroczyć w świat bohaterki anime...
Ostatnio zmieniony przez Spider4 2009-05-10, 11:55, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Caus

Argh Buntownik
Lykon
Rycerz
Wiek: 33
Posty: 539
Piwa: 11/30
Skąd: Kraków - BG

Zloto
Wysłany: 2009-05-07, 02:57    [Cytuj]

Dobra to ja zarzuce oczywistymi oczywistościami

Pokemon - seria 1, seria 4
Death Note - anime + wersja z żywymi ludzmi
Neon Genesis Evangelion + film

Ave
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
     
Haspen
Sir Frywolne Mango


-
Kamdin
Wiek: 35
Posty: 558
Piwa: 36/132

Zloto
Wysłany: 2009-05-07, 09:05    [Cytuj]

Najpierw moje ulubione, które nigdy mi się nie znudzi ;P

Hellsing

Victoria Seras, policjantka, zostaje wysłana wraz z oddziałem do angielskiej wioski. Tam zastają "Zombie", które mordują wszystkich członków oddziału, prócz Victorii. Sama jednak wpada w ręce wampira, dowodzącego nie-umarlakami. Jej życie miało się zakończyć, ale pojawia się ON...Allucard.
W mgnieniu oka pokonuje napastnika i jego armię. Niestety Victoria zostaje śmiertelnie ranna, więc Allucard, za jej zgodą, zmienia ją w wampira. Po tym wydarzeniu Victoria Saras zostaje przyjęta do organizacji Hellsing, zajmującej się zwalczaniem wampirów...
Anime jest groteską stylizowaną na horror, co sprawia, że jest dziełem bardzo ciekawym a do tego niepowtarzalnym. Przebieg akcji, jak i oprawa muzyczna, nie dadzą nam się nudzić. Podkreślam, że ta ostatnia nadaje anime niespotykanego klimatu. Anime nie reprezentuje sobą pozornie nic specjalnego, czy złożonego, ale ma rzesze fanów. Chyba nie znajdę żadnej złej cechy tego anime-po prostu jest bardzo dobre ^^.
Polecam wszystkim.


A tak poza tym, to jeszcze Toshokan Sensou (niestety nie ma opisu na stronce powyżej), Claymore, i jeszcze Gunslinger Girl (też brak opisu) ;P

usunięto linki
_________________
"Wojna to wojna, a nie cholerne przedszkole."

Best Book evar: "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakova.

Pomóż mojemu smoczkowi, klikaj! ->
Ostatnio zmieniony przez Raknel Walken 2009-06-22, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Bordo!
     
Parn

Wiek: 40
Posty: 178
Piwa: 3/4

Zloto
Wysłany: 2009-05-07, 09:26    [Cytuj]

Raknel Walken dajesz anime o dosc ciezkim klimacie, jak ktos takich nie lubi to odradzam.

Co do Hellsinga powstaje nowa seria w calosci oparta na mandze, a nie jak stara tylko do polowy.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Amerth


Amerth
Ghrull
?owca
Wiek: 33
Posty: 78
Piwa: 20/15
Skąd: Gliwice

Zloto
Wysłany: 2009-05-07, 09:36    [Cytuj]

Claymore ;p
Full Metal Alchemist (obecnie wychodzi 2 sezon)
Death Note tak jak był już wspominany ;p
Jedni lubią - inni nie ;p Naruto - osobiście anime dla mnie słabe z tego, dlatego tylko manga ^^
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Spun


Spun
Posty: 124
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-05-07, 10:47    [Cytuj]

ehh moje ulubione czyli Death Note i Hellsing (no i nowa seria Hellsing Ultimate) zostały już podane tak więc polecę coś co jeszcze się nie pojawiło :] z różnych gatunków, tak już już zostało rozpoczęte z opisami z anime-shinde (na własne trochę mało czasu :D )


Darket Than Black

Dziesięć lat przed wydarzeniami ukazanymi w anime w Tokio pojawiła się tajemnicza brama, którą otoczono wielkim murem. Następnie prawdziwe niebo zastąpiono nowym, sztucznym. W tym świecie obok zwykłych ludzi żyją też kontraktorzy - istoty mające potężną moc i pozbawione wszelkich uczuć. Całość jest podzielona na krótkie opowiadania o innych „odmieńcach” (dwuodcinkowe) z wyjątkiem końcówki. Jednak w każdym z opowiadań pojawia się nasz główny bohater. I chociaż nie pokazano tu jasno, kto jest dobry a kto zły, to żaden z bohaterów nie irytuje. Mówiąc o oprawie graficznej moim zdaniem kreska jest wspaniała. Tworcy świetnie wykorzystali kontrast, rozgrywając większość akcji nocą. Co do muzyki... jedna z najlepszych, jakie dotąd spotkałam. Gorąco polecam.



Shikabane Hime: Aka oraz druga seria czyli Shikabane Hime: Kuro


Tutaj niestety brak opisu na anime-shinde więc krótko mówiąc chodzi o to, że ludzi którzy umierając są silnie związani z tym światem zamienią się w shikabane czyli coś w rodzaju zombie o specjalnych umiejętnościach no i oczywiście istnieje organizacja która je zabija, oczywiście przy pomocy innych shikabane zwanych Shikabane Hime którymi mogą zostać tylko młode kobiety w określonym wieku. Ogólnie całkiem ciekawe i raczej 18+
tutaj link do trochę dłuższego opisu http://anime.tanuki.pl/st...me-aka/rec/1331


No i coś lżejszego bardziej komediowego bym nawet powiedział ale niekiedy również 18+ :]

Onegai Teacher

Wątek główny to perypetie uczuciowe 18-letniego Kei i jego nauczycielki Mizuho. W wyniku zbiegu okoliczności zostają oni przyłapani w niedwuznacznej sytuacji przez dyrektora szkoły, w której Kei się uczy, a Mizuho pracuje. Żeby zapobiec wyrzuceniu z placówki oboje postanawiają udawać małżeństwo (co jest możliwe, gdyż Kei cierpi na specyficzną chorobę, która czasem sprawia, że zapada w śpiączkę i czas się dla niego zatrzymuje. W związku z tym jest starszy od swoich kolegów ze szkoły i w wieku, w którym może wstąpić w związek małżeński). Anime opowiada o trudnościach jakie mają, żeby utrzymać tajemnicę i o powoli rodzących się między nimi uczuciach. Ubarwiającym całą serię akcentem jest pochodzenie Mizuho.
Opis z wikipedi :]


To-Love Ru (fabuła przypomina na początku tą z Onegai Teacher tyle że tutaj bochaterka nie jest tak nieśmiała :]


Licealista Rito Yki nie potrafi wyznać miłości koleżance z klasy, Harunie Sairenji. Nawet jeśli zbierze się na odwagę, aby uczynić pierwszy krok, coś zawsze mu w tym przeszkadza. Tego dnia feralnego dnia był już gotów to zrobić, kiedy między nim a panią jego serca wylądował jakiś cholerny kosmiczny szmelc! Tego było już za wiele... Jednak jeśli do tej pory uważał się za pechowca i myślał, że kiedyś ten pech się skończy, to teraz czekały go wydarzenia, które dawne problemy każą mu nazwać błahostkami.
Kontemplował właśnie swe ostatnie niepowodzenie w wannie, kiedy nagle wpadło do niej coś sporego. Jego oczom ukazała się naga dziewczyna, posiadająca czarny diabelski ogonek...
Na imię miała Lala i szybko zadomowiła się w jego pokoju. Pochodziła z planety Deviluke i ścigali ją wysłannicy jej ojca, mający sprowadzić ją z powrotem, aby poślubiła jednego z wielu kandydatów na mężów.
Rito pomaga uciec dziewczynie, co powoduje, że Lala postanawia zostać na Ziemi i zamieszkać z chłopakiem. Nie wie on jeszcze, że już niedługo spocznie na nim olbrzymia odpowiedzialność. Jeśli bowiem nie okaże się godnym partnerem dla ogoniastej kosmitki, jej tata zniszczy Ziemię.


Green Green (12 odcinków "w miarę" normalnych 13 OVA to już według mnie Hentai no ale jak ktoś lubi... :]


Miejsce akcji Green Green rozgrywa się na wiejskich terenach Japonii w odizolowanej szkole dla chłopców Kanenone Gauken. Kanenone rozpoczyna rozmowy związane z połączeniem szkoły ze placówką tylko dla dziewczyn z nadzieją, że powstanie szkoła koedukacyjna. Zdecydowano się na przeprowadzenie testu, który ma na celu sprawdzić, jak dziewczyny i chłopcy będą sobie razem radzić. Dziewczyny przyjeżdżają na kilkutygodniową próbę.

Baka (jap. idiota) Trio, które składa się z Bacchiego-gū, grubego zboczeńca, Ichiban-Boshiego, samozwańczego kobieciarza i Tenjina, który też jest niesamowicie podniecony przyjazdem dziewczyn, cały czas zawraca głowę i wprowadza w kłopoty głównego bohatera – Yūsukego Takasaki.

Kiedy autobus z dziewczynami przybywa na miejsce, jedna z nich, Midori Chitose, nagle jako pierwsza wyskakuje z autobusu, rzucając się na zakłopotanego sytuacją Yūsukego. Kim jest Midori i skąd zna Yūsukego? Serial, poza pokazywaniem błazeństw i wybryków trójki idiotów, skupia się na odpowiedzi na to pytanie.
opis ponownie z wikipedi


No i na razie to tyle :] jak wrócę z pracy to może coś jeszcze dodam :D
_________________
LEEROOOOOOY JENKINNNSSSS!!!'

http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://88.198.228.172/alb...1a4310_9756.jpg
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  GWN
     
KoniAK
Błękitny Chomik


Random
Berserker

Wiek: 40
Posty: 1373
Piwa: 40/12
Skąd: [color=#3399CC]

Zloto
Wysłany: 2009-05-07, 12:58    [Cytuj]

To ja powiem ognośnie tych zareklamowanych które widziałem...

Blood + - utknąłem na 6 odcinku i jakoś nie mogę ruszyć dalej...
Serial Experiments Lain - Spider mi to zachwalał X razy, ale jakoś jak dla mnie kiepskawe...
Hellsing - całkiem przyjemne klimaty. ;P
Death Note - no powiem tam, mroczne klimaty i jeden z fajniejszych głównych bohaterów, jakie widziałem...
Full Metal Alchemist - stary sezon, jako taki w większości fajny, ale końcówka zrąbana...
Green Green - boska komedia...

A od siebie bym dorzucił:

Genshiken
Seria opowiada o grupie młodzieży na fikcyjnym Uniwersytecie Shiiou, będących członkami klubu fandomowego o bardzo szerokim spektrum zainteresowań: The Society for the Study of Modern Visual Culture (jap.: Gendai Shikaku Bunka Kenkyūkai), czyli Stowarzyszenie Badań nad Nowoczesną Kulturą Wizualną. Ich zainteresowania rozciągają się od anime do gier wideo (obejmując praktycznie każde hobby mogące im zyskać etykietkę "otaku"). Wielu bohaterów jest szczególnie zainteresowanych serią mangi i anime Kujibiki Unbalance.

?ródło:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Genshiken

Oczywiście polecem wpierw przeczytać całą mangę, choć odwzorowanie mangi w anime jest bardzo dobre, choc kilka wątków zostało pominiiętych. Ogólnie seria składa się z 3 części, Genshiken, Genshikern: OVA i Genshiken 2, i w tej kolejności nalezy oglądać...


Macross Frontier

Recenczji brak.

A od siebie, mogę powiedzieć, że jest to seria raczej dla miłośników kosmosu i mechów. Jedna z lepiej wyglądających graficznie serii jakie widziałem. Jak dla mnie grafika jest powalająca. Do tego wszystkiego dochodzi świetna muzyka, która jak dla mnie jest jedną z najlepszych jakie mialem okazje spotkać w Anime.

Lucky Star

„Lucky Star” opowiada o dziewczynach z pewnego liceum. Główną bohaterką jest Konata Izumi – dziewczyna wysportowana, ale nie należąca do żadnych klubów, ze względu na konieczność brania udziału w zbędnych zajęciach dodatkowych. Jest leniwa i znudzona szkołą, źle się uczy, za to uwielbia gry wideo i anime. Posiada nawet wiedzę o grach dla dorosłych, mimo że nie jest jeszcze pełnoletnia. Tsukasa Hiragii jest typową niezdarą o jasnym usposobieniu. Często popełnia kretyńskie pomyłki, co skutkuje różnymi niedorzecznymi sytuacjami. Bliźniacza siostra Tsukasy – Kagami jest jej przeciwieństwem, ma dobre stopnie, była nawet przewodniczącą klasy. Mimo że jest w równoległej klasie, często przebywa w towarzystwie naszych bohaterek. Lubi gry wideo, ale jest słaba w gotowaniu. Miyuki Takara jest młodą sprytną damą, posiadającą cenną wiedzę w przeróżnych praktycznych dziedzinach. Jest ładna, nosi okulary, lubi czytać i uwielbia spać.

Po prostu boska komedia. Graficznie może nie powala, ale treść jest świetna...

?ródło recenzji:
anime-shinden.info
_________________
Ostatnio zmieniony przez KoniAK 2009-05-10, 12:46, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Błękitna Szkoła Rycerska
     
Spider4

Posty: 718
Piwa: 31/52

Zloto
Wysłany: 2009-05-07, 16:27    [Cytuj]

KoniAK, bo niestety ale musisz przebrnąć przez pierwsze odcinki. Nie wspomniał, że odpadł po obejrzeniu pierwszego odcinka Lain
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
KoniAK
Błękitny Chomik


Random
Berserker

Wiek: 40
Posty: 1373
Piwa: 40/12
Skąd: [color=#3399CC]

Zloto
Wysłany: 2009-05-07, 17:03    [Cytuj]

Bo mi sie nie podoba... Jak coś mnie odrzuca na starcie, to czemu mam się masakrowac oglądając coś kiepskiego...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Błękitna Szkoła Rycerska
     
Grudo


Grudo
Posty: 143
Piwa: 8/19
Skąd: Gdańsk

Zloto
Wysłany: 2009-05-07, 17:13    [Cytuj]

Gundam SEED
Gundam SEED Destiny
Czesc ludzi twierdzi ze az zbyt dosadnie ukazuje dramaty wojny, jednak mi sie podoba i twierdze ze ludzie chociaz raz w zyciu powinni to obejrzeć.

Bleach- anime nie zawsze (masa fillerow), mange bardzo lubie
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
KoniAK
Błękitny Chomik


Random
Berserker

Wiek: 40
Posty: 1373
Piwa: 40/12
Skąd: [color=#3399CC]

Zloto
Wysłany: 2009-05-07, 19:06    [Cytuj]

Grudo, Co do Gundamów obu się zgodzę. Szczególnie pierwszy jest fajny, i ma świetne OSTy...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Błękitna Szkoła Rycerska
     
Raknel Walken
Ajuści!!


Wiek: 37
Posty: 154
Piwa: 3/8
Skąd: prawie Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-05-07, 19:57    [Cytuj]

Parn, niestety oglądam tylko te anime o ciężkim klimacie. Te echii i inne jakoś mnie nie ruszają, albo wyłączam po pierwszym odcinku. Więc nic dziwnego że takie daje ;)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 16