Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gwardzista
2009-05-02, 19:30
Zasady (nowe) pregierza...
Autor Wiadomość
Wiosna ap Kain
GWN


Wiosna ap Kain
Człowiek
Berserker
Wiek: 47
Posty: 25
Piwa: 5/4
Skąd: Gdańsk

Zloto
Wysłany: 2009-04-10, 15:57   Zasady (nowe) pregierza...

Cytat:
Po rozważeniu pewnych aspektów ulegnie zmianie zasada odwołań w Pręgierzu. Pojawiać sie będą zamknięte tematy z nickami osób ukaranych i wymiarem kary, odwołania będzie można zgłaszać tylko przez Prywatną Wiadomość do osoby, która nadała karę.

Od kiedy to odwołuje się od kary u osoby która ją nadała? To troszeczkę dziwne. Równie dobrze można napisać "odwołania nie będzie" Jesli ma to jakoś funkcjonować to potrzebne jest spojrzenie osoby trzeciej np: innego moda, gwardzisty czy jakkolwiek go nazwać a nie ponowne "rozpatrzenie" sprawy przez osobę, która i tak ma już własne zdanie na dany temat.
_________________
Napis pod kreską
To ja: http://img223.imageshack....ojamjestep3.jpg
 Autor postu otrzymał 3 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Kudlaty, Pjetr, Khhagrenaxx
Khhagrenaxx
teetotaler


Wehrwolf
Lykon
Rycerz
Orzeszko
Wiek: 38
Posty: 1032
Piwa: 94/138
Skąd: Silesia Superstar

Zloto
Wysłany: 2009-04-10, 16:16   

Zgadzam się z poprzednikiem.

Znalazłem jeszcze jedną istotną kwestię...
Cytat:
Nie wolno zamieszczać treści propagujących faszyzm, nazizm, treści rasistowskich, antysemickich itd.


Patrzenie na sprawę tylko z jednej strony samo w sobie również trąci totalitaryzmem, bo na podstawie tego punktu regulaminu można by, jeśli naprawdę się postarać i ponaciągać nieco semantykę, udowodnić, że jest to propagowanie komunizmu.

Pomijam już fakt, że propagowanie wszelkich totalitaryzmów jest zabronione przez prawo, a o tym traktuje inny z kolei punkt.

Czyli dublowanie.

Wiem, czepiam się szczegółów, ale mimo wszystko kiedyś możnaby to w jakiś sposób poprawić ;) Jak już zostaną inne, ważniejsze sprawy załatwione, jak chociażby ta zasygnalizowana przez Wiosnę ;)

Ps. Jeśli to co napisałem powinno znaleźć się w osobnym temacie to najmocniej przepraszam i proszę o splita ;)
_________________
MMA PANOWIE MMA!!!
 Autor postu otrzymał 3 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Kudlaty, Pjetr, Wiosna ap Kain
Mamian


Morlindorr
Ork
Rycerz
Wiek: 36
Posty: 107
Piwa: 5/2
Skąd: spod stolu

Zloto
Wysłany: 2009-04-11, 19:48   

a co do bana to jaki jest jego sens?
jezeli sie dostanie na 7 dni to przeciez obek wszystko wyratuje...nawet treningi...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  HSP
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Kudlaty
Niebieskooki

Otto Niebieskooki Vakkos

Wiek: 32
Posty: 195
Piwa: 4/24

Zloto
Wysłany: 2009-04-11, 20:36   

ale przez pospiech zrobi prawtopodobnie więcej błędów, a no po za tym nie kazdy kupuje obka :)
_________________

Człowiek Barbarzyńca Niebieskooki
Uczeń Turkusowej Szkoły Rycerskiej

..::Grow in Power::..

Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  GWN
     
Szilka
Eivissa...


-
Posty: 577
Piwa: 27/4
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-12, 00:43   

Wiosna ap Kain, to może ja tak od strony teoretycznej.

Bana można dać albo słusznie, albo niesłusznie :P I to niesłusznie może wyniknąć z niedopatrzenia osoby za to odpowiedzialnej. Pomyłka, zmęczenie, nieświadomość. Jesteśmy ludźmi, tak? Jeżeli ktoś słusznie dostał karę, to może się odwoływać nawet do całego Teamu po kolei, niewiele na tym zyska. Ale jeżeli ktoś zostanie omyłkowo ukarany za coś, to takie odwołanie może mu pomóc ;) Krótka rozmowa w takim przypadku może zdziałać cuda.
_________________
OBS!
Eivissa...

I fly like paper, get high like planes...
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Khhagrenaxx
teetotaler


Wehrwolf
Lykon
Rycerz
Orzeszko
Wiek: 38
Posty: 1032
Piwa: 94/138
Skąd: Silesia Superstar

Zloto
Wysłany: 2009-04-12, 08:04   

W takim razie cały system sądowniczy cywilizacji zachodnioeuropejskiej jest tylko zawracaniem głowy :)

Rozmowa może zdziałać cuda, owszem, ale nie musi, bo ludzie są tylko ludźmi.

(wiem, że porównałem jak nie przymierzając... kulą w płot, ale taka prawda:))
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Szilka
Eivissa...


-
Posty: 577
Piwa: 27/4
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-12, 09:54   

Khhagrenaxx, a co proponujesz, wprowadzić sądy wielu istancji? Procesy ciągnace się latami? :D I oczywiście jakiś odpowiednik Strasburga, istytucji poza grą. Jak już tak odnosisz się do systemu sądowniczego w Zachodniej Europie, to proszę bardzo :P Zapomniałabym o adwokatach, prokuratorach, przesluchaniach i świadkach.

Nikomu tutaj nie zależy, żeby banować graczy za nic. Ale są pewne wyznaczniki zachowania, jak np. regulamin. Odwołanie ma sens, ponieważ osoba nadajaca karę w grze nie jest żadnym robotem, da się tej osobie wytłumaczyć pewne okoliczności. A odnosząc się jeszcze do pierwszego posta tego tematu:

Cytat:
Od kiedy to odwołuje się od kary u osoby która ją nadała? To troszeczkę dziwne.

Co do kar osoby z Teamu są ze sobą zgodne. Więc to, od kogo usłyszymy "Kara nie zostanie cofnięta" nie ma znaczenia.

I tak, w niektórych przypadkach nie ma odwołania. Patrz ostatni przypadek Glowara i Ksawerisa. Tutaj żadne PW i ankiety nie pomogą.
_________________
OBS!
Eivissa...

I fly like paper, get high like planes...
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Raziel

Wiek: 39
Posty: 109
Piwa: 3/11
Skąd: Poznań

Zloto
Wysłany: 2009-04-12, 11:56   

Że tak się dopiszę. Ankieta to akurat w tym przypadku by im nie pomogła, a wręcz zaszkodziła sądząc po wynikach ;)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Khhagrenaxx
teetotaler


Wehrwolf
Lykon
Rycerz
Orzeszko
Wiek: 38
Posty: 1032
Piwa: 94/138
Skąd: Silesia Superstar

Zloto
Wysłany: 2009-04-12, 11:59   

Szilka napisał/a:
Khhagrenaxx, a co proponujesz, wprowadzić sądy wielu istancji? Procesy ciągnace się latami? :D I oczywiście jakiś odpowiednik Strasburga, istytucji poza grą. Jak już tak odnosisz się do systemu sądowniczego w Zachodniej Europie, to proszę bardzo :P Zapomniałabym o adwokatach, prokuratorach, przesluchaniach i świadkach.


Nie chodziło mi o system jako całość, ale o elementarną jego zasadę ;) Sarkazm zupełnie chybiony i nie na miejscu, ale rozumiem, fajnie czasem kogoś pojechać w niewulgarny, aczkolwiek zabawny sposób (tylko trzeba uważać by samemu się przy tym nie ośmieszyć ;) ).

Proponuję odwołanie do innej osoby/osób z teamu, niż ta która sądziła poprzednim razem. Oczywiste rozwiązanie.

Ps. Skoro są zgodne, to po co w ogóle możliwość odwoływania? A jeśli taka możliwość jednak została pozostawiona, to wypadałoby to jednak potraktować poważniej - czyli umożliwić odwołanie się do innej osoby.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Szilka
Eivissa...


-
Posty: 577
Piwa: 27/4
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-12, 13:47   

Cytat:
Sarkazm zupełnie chybiony i nie na miejscu

Sarkazm ma to do siebie, że jest lekko ukryty. Miałam wrażenie, że napisałam posta w sposób otwarty i luźny (patrz chociażby nawet na emotki, niby drobiazg, ale tutaj ma znaczenie). Nie wiem gdzie się doszukałeś w mojej wypowiedzi skarkazmu, ale jak to się mówi - dla chcącego nic trudnego ;)

Cytat:
Ps. Skoro są zgodne, to po co w ogóle możliwość odwoływania?

Napisałam wyżej, po co jest możliwość odwołania ;)

Chyba mamy tutaj błędne definicje. Bo chyba część z Was odwołanie rozumie jako "Bardzo proszę, aby ściągnięto mi karę, bo: nie wiedziałem/nie zauważyłem/nie stało się nic złego/gram dopiero kilka dni/etc.". Gdy kara jest słuszna, odwołanie nie ma sensu.
_________________
OBS!
Eivissa...

I fly like paper, get high like planes...
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Yossarian
koks


Burm Szeroki
Ork
?owca
Wiek: 34
Posty: 226
Piwa: 3/8

Zloto
Wysłany: 2009-04-12, 14:22   

Szilka, a co jeżeli osoba z teamu nałożyła karę nie z powodu pomyłki, ale z powodu błędnej interpretacji regulaminu, niedoinformowania czy jakiejkolwiek innej niekompetencji? Wówczas zarówno pierwsze jak i drugie orzeczenie będzie błędne. Nie twierdzę, że osoby z teamu nie znają się na tym co robią, wręcz przeciwnie, mam do nich zaufanie i wierzę, że takich wpadek nie będzie, ale mimo wszystko nie można takich sytuacji zupełnie wykluczyć.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-12, 14:25   

Podjęliśmy już na naszym wewnętrznym forum dyskusję na ten temat i rozważymy Wasze uwagi dotyczące odwołań od kar.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Szilka
Eivissa...


-
Posty: 577
Piwa: 27/4
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-12, 14:28   

Yossarian, taka sytuacja też może mieć miejsce, ale od tego komunikujemy się między sobą w teamie, by nie dopuszczać do takich sytuacji. Ale jak napisał Phil, podjęto dyskusję na ten temat i wkrótce pojawi się rozwiązanie.
_________________
OBS!
Eivissa...

I fly like paper, get high like planes...
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Yossarian
koks


Burm Szeroki
Ork
?owca
Wiek: 34
Posty: 226
Piwa: 3/8

Zloto
Wysłany: 2009-04-12, 14:40   

Szilka, rozumiem, że próbujesz tłumaczyć stanowisko teamu, ale przez to sprawiasz wrażenie naiwnej :P Nie możesz zakładać, że zawsze graczy będzie kilkuset, a osób w teamie ~10. Już teraz macie w planach otwarcie dwóch następnych światów, zorganizowana została akcja promująca grę. Domyślam się, że teraz kiedy posypały się pierwsze bany dyskutowaliście o tym i analizowaliście te przypadki, bo były to pierwsze zdarzenia tego typu, ale w miarę rozwoju gry ilość takich zdarzeń będzie coraz większa i po prostu nie wierzę, że będziecie omawiać każdą błahostkę ;) Czekam na wyniki obrad na forum teamu ;)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Szilka
Eivissa...


-
Posty: 577
Piwa: 27/4
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-12, 14:47   

Tłumaczyć czy nie, po prostu szukamy rozwiązań ;) Pojawiło się taki a nie inne, bynajmniej nie po to, by szkodzić graczom. Są głosy sprzeciwu, poszukamy innej możlwiości.:-)
_________________
OBS!
Eivissa...

I fly like paper, get high like planes...
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16