Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Wkupić się w łaski bogów; króka historia jak zostać herosem.
Autor Wiadomość
Kalam
ot klikacz amator


----------
----------
Wiek: 42
Posty: 174
Piwa: 40/21
Skąd: Brzydgoszcz

Zloto
Wysłany: 2011-03-21, 15:31   Wkupić się w łaski bogów; króka historia jak zostać herosem. [Cytuj]

Napiszę tutaj coś o czym wie wielu, korzysta też spora grupa a jakoś oficjalnie przyznać się nikt nie chce. Uprzedzając możliwe komentarze - NIKOGO NIE OSKARŻAM

1. Zacznę od najważniejszego, mianowicie TALONY. Zdobywamy je głównie za wyniki turniejowe, szczęśliwą naprawę przedmiotów oraz zadania. Co teraz zrobić aby mieć ich więcej od innych, a przynajmniej łudzić się że tak jest.
Prosta sprawa. Prosimy brata, siostrę, babcię, kota lub nawet chomika o założenie postaci. Postać owa wykupuje zmarnowane tury i uśmiechając się wesoło zaczyna masakrować bestie, które rzucają naprawialnymi butami, rękawiczkami, spodenkami oraz szatami. Po tym masowym mordzie liczba owych przedmiotów w ekwipunku babcinej postaci osiąga całkiem spore ilości, no a czego ma się dużo to trzeba sprzedać. Tedy sprzedajemy, oczywiście wszystko w rodzinnym kręgu, no a potem super-naprawa i jeśli było choć trochę szczęścia to staliśmy się posiadaczami wielu niebieskich krążków.

2. Z?OTO. No to skoro będzie nas stać na cały zestaw z kompleksa, wliczając biżuterię oraz wygodne pantofle na zmianę, to czemu by tego wszystkiego nie uczynić jeszcze wspanialszym poprzez alchemizację. Niestety rodzi się problem, mianowicie złoto - różnie z nim u poszczególnych klas, nie zawsze chciało się leczyć miksturami no po drodze w wojowniczej karierze, nie raz zdarzyło się całkiem sporo wydać. Na szczęście znów rodzina pomoże, mamy w końcu wiele niepotrzebnych do niczego trofeów a ile tego na ścianach ma wisieć. Znów idziemy na kochany targ, niepotrzebny szmelc wystawiamy za x4 a ciotka z wujkiem już czekają ze świeżo-zarobionym złotem i kupują jak leci.

3. SK?ADNIKI ELIKSIRÓW. Urodził się kolejny problem, nasz prawie bóg mimo wszystko ma ludzkie braki, zmieńmy to - idziemy na targ, nasz chomik jest mistrzem w znajdywaniu czterolistnych koniczynek i nie tylko. ;)

Pozdrawiam.
_________________
http://gildiapmc.nazwa.pl/forums/
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Khhagrenaxx
Arshen

Arshen Schugar
Ferronin
Paladyn
Wiek: 35
Posty: 17

Zloto
Wysłany: 2011-03-21, 16:19    [Cytuj]

Zapomniales o jednym. Mozna tez trafic na niedoswiadczonego gracza, ktory nie wie co do czego sluzy i tez to sprzedaje.
Wystarczy wyslac pare PW i masz, nikogo z rodziny zatrudniac nie trzeba :D No, mnie tak wykorzystano, ale przy okazji udzielono pare rad jak postac prowadzic :P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
vallo
?ysy


Vallo
Wiek: 42
Posty: 385
Piwa: 31/134
Skąd: ze wsi

Zloto
Wysłany: 2011-03-21, 16:48    [Cytuj]

W sumie gdyby zacząć kontrolę IP od najmniejszego problemu - logowania się na inne konta - czy to turniejowo czy wojennie (tym przypadką nie jestem przeciwny)- odpadłaby połowa z nas :P
kiedyś trzeba było takowy temat założyć / poczekać na akceptację
Od dobrych paku miesięcy wygląda to tak: http://s1.wojownicy.eu/pregierz.php
Nie wiem jak to wygląda na przyszłe ery ,ale pisałem już o zrobieniu "dziurawców" niesprzedawalnymi.
Ja tam się nie przyznam na razie :P - dopiero jak założe kryształowe :D
-Dajcie się nacieszyć ostatnią era:)
kalam a ty chyba na ciemną stronę przechodzisz? :P

Arshen- - ja też sprzedaje większość wypadajek graczą z innych gildii i nie uważam ,żeby ktoś wykorzystał moją niewiedzę :)
_________________
Alkoholicy są dla mnie niczym ...... Niczym Bracia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  PMC 4 Ever
     
Arshen

Arshen Schugar
Ferronin
Paladyn
Wiek: 35
Posty: 17

Zloto
Wysłany: 2011-03-21, 17:29    [Cytuj]

Mi ta osoba bardzo pomogla w ogarnieciu postaci, wiec tak naprawde ja ja wykorzystalem. I tak bym nie wiedzial co z tym zrobic :D Wiec, niech ma ten kto wie co z czym sie je:P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Irmis



Yaya Worobij Miomate
Wiek: 39
Posty: 944
Piwa: 75/27
Skąd: Haga

Zloto
Wysłany: 2011-03-21, 17:52    [Cytuj]

W grze turowej, mozliwosc interacji, ktora ma wplyw na sile postaci, bedzie prowadzic do pushu. Widac to bylo na przykladzie kul zyczen, a potwierdza sie powoli przy naprawach, zlocie i skladnikach.

Nie wiem, czy to jest az tak negatywne, ale na pewno mnie zniechecilo do rywalizacji w topce ;)
_________________
"Niektórzy twierdzą, że nie powinno się pić sherry wcześnie rano. Mylą się."
TP
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Ciran


Naric
Lykon
Rycerz
Wiek: 35
Posty: 68
Piwa: 4/23
Skąd: Lubań

Zloto
Wysłany: 2011-03-21, 20:47    [Cytuj]

Kalam znowu pcha kij w mrowisko :D mało to razy już tym kijem po łbie zgarniałeś ?
_________________

Lykon Rycerz: Naric
Uczeń Turkusowej Szkoły Rycerskiej
PMC
Bo najważniejsza jest wolność!

Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Niezależni Piraci Wielkiego Morza Czaszek
     
Desmond
Powergamer


Desmond
Człowiek
Berserker

---
Wiek: 35
Posty: 273
Piwa: 14/30
Skąd: Thorn

Zloto
Wysłany: 2011-03-22, 13:54    [Cytuj]

Warto by wziąć pod uwagę parę rzeczy które wskazane byłoby poprawić:

a) ustanowić limit zwiększania statystyk miksturkami ( bo rozumiem można mieć+30, jednak ludzie którzy mają +200 do jednej statystyki z miksturek to przesada. I nie, bynajmniej nie usprawiedliwia tego fakt, ze ktoś poświecił masę czasu na zdobycie od innych. )

w tym wypadku sugerowałbym jakaś liczbę która nie wprowadzałaby istotnego zaburzenia balansu np: +30 max z miksturek to statystyki

b) uszkodzone przedmioty do naprawy powinny dawać jedynie wersje podstawowe przedmiotów/bądź tez ulepszone [np: przedmiotu z nieco wyższego poziomu z wymaganiami niższymi] nie natomiast przedmioty ze sklepu kompleksowego. Jeśli jednak team nie chciałby takiego rozwiązania to zablokować możliwość sprzedaży owych przedmiotów do sklepu. [ pozostała by jedynie możliwość sprzedaży innemu graczowi co ograniczyłoby dopływ kosmicznych ilości nadprodukcji talonów]

opcjonalnie c) blokada na handlowanie nie tylko kulami życzeń ale także unikalnymi składnikami do miksturek oraz unikatowymi przedmiotami do questów ( mam ty na myśli rzadkie wypadajki dające 15 talonów)


Ci co je zdobędą będą mieli zwyczajnie szczęście nie będą natomiast mogli czerpać z tego korzyści inni bardziej obrotni w sztuce wyzysku.

Powyższe kroki zmniejszyły by różnice miedzy graczami nie wynikającą bynajmniej z ich ogrania tudzież szczęścia i przede wszystkim nie zniechęcałyby co niektórych do gry. A jeśli ktoś twierdzi ze tak jak jest jest dobrze to wystarczy rzucić okiem na co niektóre postacie z obecnej albo poprzednich er [ np: moja z retro która inne luki wytykała ]


PS: Osobiście w tej erze moja gra polega na wyklinaniu się oraz grupkach co razem zajmuje możne z 1-2h tygodniowo. Dlaczego ? Bo po 80 poziomie już widziałem jaki rozpiernicz spowodowały zmiany w tej erze.
_________________
ΧΞΣ
- Zanim cię zabijemy, powiedz – banita zadrwił – za co warto ginąć, za pół złotej korony?
- Nie człowieku, za dane słowo.
 Autor postu otrzymał 3 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Błękitna Gildia
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Khhagrenaxx, loolki, Talphion
KoniAK
Błękitny Chomik


Random
Berserker

Wiek: 40
Posty: 1373
Piwa: 40/12
Skąd: [color=#3399CC]

Zloto
Wysłany: 2011-03-22, 14:48    [Cytuj]

Desmond,
a) Zgodzę się. Ja np. mam łącznie w statach +45 z eliksirów, ale są osoby które mają 100+ lub jak pewna osoba 200+ władowane z eliksirów...

b) Nie ma chyba systemowej mozliwości aby móc dropić z naprawiania przedmiot już ulepszony, więc można będzie tylko i wyłącznie dropić te które sa w pliku sklepu+questowe. Coś tam miało być zrobione żeby mozna było ustawiać niską szanse na drop kompleksowych...

c) Tu się zgodzę, tylko że w nowej erze ma nie być tych questów 15 talonowych, bo cały system q się zmienia...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Błękitna Szkoła Rycerska
     
Irmis



Yaya Worobij Miomate
Wiek: 39
Posty: 944
Piwa: 75/27
Skąd: Haga

Zloto
Wysłany: 2011-03-22, 15:05    [Cytuj]

Tylko po co wtedy bylby targ wypadajek? Jesli dobrze pamietam zalozenia nowego systemu zadan, to teraz nie bedzie zbierania przedmiotow questowych ze zwyklych mobkow. Przy wylaczeniu z handlu skladnikow specjalnych, mozna w zasadzie usunac targ wypadajek z gry...

Mozliwosc zdobycia talonow na zasadzie losowej, od dawna uwazam za pomylke. Kazde dodatkowe zrodlo pozyskania talonow zmniejsza znaczenie turnieju, ktory byl dla tej gry podstawa.
_________________
"Niektórzy twierdzą, że nie powinno się pić sherry wcześnie rano. Mylą się."
TP
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
loolki


Posty: 148
Piwa: 17/7

Zloto
Wysłany: 2011-03-22, 15:15    [Cytuj]

Zgodzę się z Desem i Koniakiem. Takie rzeczy jak eliksiry czy naprawianie przedmiotów kompleksowych niszczy balans i zniechęca do gry.

ps. Sam posiadam dosyć spory bonus z eliksirów bo wynosi on 108 pkt, ale i tak bym je usunął.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
vallo
?ysy


Vallo
Wiek: 42
Posty: 385
Piwa: 31/134
Skąd: ze wsi

Zloto
Wysłany: 2011-03-22, 15:34    [Cytuj]

Desmond- " pozostała by jedynie możliwość sprzedaży innemu graczowi co ograniczyłoby dopływ kosmicznych ilości nadprodukcji talonów] " a co za problem wyklikać 1,2,3 postacie nowe i sprzedać sobie te przedmioty- jedynie zakaz totalnego handlu wchodzi w grę.

KOniak - to nie jestem najgorszy mam łącznie 25 :)
_________________
Alkoholicy są dla mnie niczym ...... Niczym Bracia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  PMC 4 Ever
     
Fayl
Zasłużony dla Rivangoth
Haxxx



Wiek: 36
Posty: 605
Piwa: 64/20

Zloto
Wysłany: 2011-03-22, 15:37    [Cytuj]

Cytat:
b)
To będzie zmienione. Już było mówione chyba, że to dość słabo wyszło (bo tak trochę na szybko się to robiło o ile pamiętam).
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Caus

Argh Buntownik
Lykon
Rycerz
Wiek: 33
Posty: 539
Piwa: 11/30
Skąd: Kraków - BG

Zloto
Wysłany: 2011-03-22, 15:41    [Cytuj]

Targ wypadajek przyda się - kupowanie miksturek itd, być może trochę nowych opcji do których będą potrzebne wypadajki (z tego co wiem nie w tej erze, ale może w kolejnych).

Patrząc na to co jest do wprowadzenia i porównując do poprzednich er można stwierdzić tylko jedno - gra cały czas jest zmieniana i dostosowywana do optymalnej wersji.
Wprowadzanie nowych rzeczy nie ma sensu, kiedy stare nie sprawdziły się i trzeba je przerobić - wersje tymczasowe też nie są zbyt dobre, bo trzeba tak czy tak nad nimi siedzieć, a potem na nowo je pisać.

Jeżeli chcecie odchodzić, to doprowadzacie gre tylko do coraz większego upadku - nie ma graczy, nie ma chęci do robienia gry.
Po za tym to w oparciu o sugestie graczy są zmieniane elementy gry (np questy), lepiej pisać co się nie podoba niż rezygnować, bo w ten sposób przyczyniacie się do tego że gra będzie od kolejnej ery lepsza.
Dział propozycje ostatnio upadł, a gdybyście pisali tam, to może nie w takiej formie jak to widzicie, ale zawsze jakaś myśl może zostać podchwycona przez resztę Teamu i zrobiona po "ichszemu".
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
     
Caus

Argh Buntownik
Lykon
Rycerz
Wiek: 33
Posty: 539
Piwa: 11/30
Skąd: Kraków - BG

Zloto
Wysłany: 2011-03-22, 15:41    [Cytuj]

Targ wypadajek przyda się - kupowanie miksturek, składników itd, być może trochę nowych opcji do których będą potrzebne wypadajki (z tego co wiem nie w tej erze, ale może w kolejnych).

Patrząc na to co jest do wprowadzenia i porównując do poprzednich er można stwierdzić tylko jedno - gra cały czas jest zmieniana i dostosowywana do optymalnej wersji.
Wprowadzanie nowych rzeczy nie ma sensu, kiedy stare nie sprawdziły się i trzeba je przerobić - wersje tymczasowe też nie są zbyt dobre, bo trzeba tak czy tak nad nimi siedzieć, a potem na nowo je pisać.

Jeżeli chcecie odchodzić, to doprowadzacie gre tylko do coraz większego upadku - nie ma graczy, nie ma chęci do robienia gry.
Po za tym to w oparciu o sugestie graczy są zmieniane elementy gry (np questy), lepiej pisać co się nie podoba niż rezygnować, bo w ten sposób przyczyniacie się do tego że gra będzie od kolejnej ery lepsza.
Dział propozycje ostatnio upadł, a gdybyście pisali tam, to może nie w takiej formie jak to widzicie, ale zawsze jakaś myśl może zostać podchwycona przez resztę Teamu i zrobiona po "ichszemu".
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
     
Fayl
Zasłużony dla Rivangoth
Haxxx



Wiek: 36
Posty: 605
Piwa: 64/20

Zloto
Wysłany: 2011-03-22, 16:17    [Cytuj]

Cytat:
dostosowywana do optymalnej wersji
"optymalna wersja" w mmo? A co to jest? :P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16