Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Odnośnie herbów
Autor Wiadomość
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-11-28, 15:48   Odnośnie herbów [Cytuj]

Herb Rycerzy Archeonu



Cytat:
Generalne zasady.
1. Herb jest jednym z symboli gildii.
1.1 Powinien nawiązywać do nazwy, klimatu, charakteru organizacji.
1.2 Nie może nie mieć nic wspólnego z nazwą, klimatem gry, bądź charakterem gildii.


Spełnione.

Cytat:
Wykonanie
2. W herbie nie można wykorzystywać cudzych grafik. Należy stosować własne. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy prawny właściciel grafiki wyrazi na to zgodę.


Spełnione. Grafika użyta w herbie może być swobodnie zamieszczana na forach. Wyjątkiem jest, kiedy grafika jest używana do celów komercyjnych (pobiera się za nią opłatę)

Cytat:
2.1 Zabrania się umieszczania w herbie:
- zdjęć ze świata rzeczywistego, o ile nie są ściśle powiązane z klimatem gry oraz przetworzone do pełnienia funkcji herbu (dozwolone może być więc zdjęcie zamku nałożone na herb)


Spełnione. W tle tarczy znajduje się ciemne niebo z błyskawicą.

Cytat:
- symboli religijnych i grup społecznych (np. partii)


Spełnione

Cytat:
- elementów negatywnie się kojarzących (np. swastyki) lub (będąc tego świadomym) wprowadzających dwuznaczność (np. liści konopi indyjskich)


Spełnione. Czaszka, będąca w herbie, znajduje się także w generatorze herbów.

Cytat:
- rysunków nawiązujących w sposób jednoznaczny do innych gier (np. Warcraft), filmów i dzieł (np. obrazów)


Spełnione

Cytat:
- wizerunków osób istniejących w rzeczywistości (np. polityków),


Spełnione

Cytat:
- animacji i innych ruchomych obiektów (np. gif'ów). [wyjątkiem mogą być elementy ozdabiające herb, jak np. powiewająca w tle flaga, paląca się pochodnia, czy połyskujący oręż, itd.]


Spełnione. (nie zawiera elementów animacji)

Cytat:
2.2 W herbie mogą występować przedmioty codziennego użytku w Seaveranie (np. miecze, hełmy, podkowy) oraz inne rzeczy nie będące sprzeczne z klimatem Wojowników (np. wizerunek wieży, rycerza na koniu).


Spełnione

Cytat:
Szczegóły techniczne wykonywania herbów
3. Wszystkie obrazy składające się na herb, winny znajdować się NA tarczy herbowej (tudzież sztandarze lub chorągwi), a nie poza jej obrębem.


Wszystko znajduje się na tarczy.

Cytat:
3.1 Herb nie może być samoistnym rysunkiem (nie umieszczonym na tarczy, chorągwi lub sztandarze).


Nie do końca to rozumiem. Ale że niby to jest cały rysunek, czy rysunek tarczy naniesiony an rysunek nieba?:P

3.2 Styl, w jakim jest stworzony herb powinien przypominać herby ze czasów średniowiecznych.



Wiec ja nie widzę problemu w herbie RA. Zaś teraz patrząc an herby innych organizacji, to gdzie, drogi mefie, widzisz tarczę w herbie Zakutych ?bów?

PS: tak, spłaszczyły mi się obrazki.na forum RA wygląda tak jak trzeba. I w grze również.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
mef
bold & beautiful


Kristall Mef
Posty: 421
Piwa: 29/24
Skąd: Bydgoszcz

Zloto
Wysłany: 2010-11-28, 15:57    [Cytuj]

Ja tam wojnę na regulamin wolałem połączyć z wojną w grze, gdybyśmy się spotkali, jeżeli nie, to pewnie bym dał wam się cieszyć albo puścił anonimowy donos( ;P ), ale skoro nalegasz. ;)


rheghulamin napisał/a:
2. W herbie nie można wykorzystywać cudzych grafik. Należy stosować własne. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy prawny właściciel grafiki wyrazi na to zgodę.

http://www.swagdog.com/default.aspx
http://www.facebook.com/a...id=334442800593
Firma wykonująca nadruki na koszulki. I... pobiera za to opłaty. Chyba? Pokaż mi ich zgodę.
rheghulamin napisał/a:
2.1 Zabrania się umieszczania w herbie:
- rysunków nawiązujących w sposób jednoznaczny do innych gier (np. Warcraft), filmów i dzieł (np. obrazów)

Według mnie jednoznacznie nawiązuje do innych gier w tym wypadku World of Warcraft, wnioskując z tego co jest napisane na stronie autora tych grafik.

Pozdrawiam.
_________________
..::Grow in Power::..
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Banda Upiornej Czaszki
     
Atresia
f(Rycerz) = Win


Gwardzimierz Wielki
Ork
Rycerz
Wiek: 33
Posty: 295
Piwa: 17/49
Skąd: Gliwice

Zloto
Wysłany: 2010-11-28, 16:00   Re: Odnośnie herbów [Cytuj]

Azareus napisał/a:
Cytat:
- rysunków nawiązujących w sposób jednoznaczny do innych gier (np. Warcraft), filmów i dzieł (np. obrazów)
Spełnione


Przecież Wasz herb to morda Kel'Thuzada jako lisz...
mef, nie do WoWa, ale do Warcrafta jako takiego. Moje pierwsze skojarzenie, jak zobaczyłem ten herb to okno wyboru misji Kampanii Nieumarłych ("Ścieżki Potępionych"?) z WCIII: Reign of Chaos i wielkim Kel'Thuzadem stojącym po lewej stronie.
_________________

Głupoto, strzeż się - nadchodzę!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-11-28, 16:03    [Cytuj]

Cytat:
http://www.swagdog.com/default.aspx
http://www.facebook.com/a...id=334442800593
Firma wykonująca nadruki na koszulki. I... pobiera za to opłaty. Chyba? Pokaż mi ich zgodę.


Nie prowadzę wydruku tego obrazka. Gdybym prowadził - musiałbym uzyskać od autora zgodę. A tak jeśli na publiczne, darmowe forum to wrzucę i nie będę za to pobierał opłaty, to można to wstawić nawet an forum hodowców ślimaków winniczków.

Cytat:
Według mnie jednoznacznie nawiązuje do innych gier w tym wypadku World of Warcraft, wnioskując z tego co jest napisane na stronie autora tych grafik.


In game - nie widziałem tej grafiki. gram dłuuuuugo w wowa. I mi się nie kojarzy. :P

Cytat:
Przecież Wasz herb to morda Kel'Thuzada jako lisz...


Robiłem Naxxx XXX razy i nie kojarzę tego z twarzą Licha. Dziwne co nie? :D
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Atresia
f(Rycerz) = Win


Gwardzimierz Wielki
Ork
Rycerz
Wiek: 33
Posty: 295
Piwa: 17/49
Skąd: Gliwice

Zloto
Wysłany: 2010-11-28, 16:04    [Cytuj]

http://glyphofthorns.file...ndeadthuzad.jpg
_________________

Głupoto, strzeż się - nadchodzę!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
     
mef
bold & beautiful


Kristall Mef
Posty: 421
Piwa: 29/24
Skąd: Bydgoszcz

Zloto
Wysłany: 2010-11-28, 16:05    [Cytuj]

Azareus, tak swoją drogą, to nie moja wina, że regulamin jest upośledzony. ;P
Herb macie ładny, podoba mnie się, ale sprowokowałeś mnie wytykając innym osobom regulamin mimo, że sam go nie przestrzegasz. ;P

Bądź co bądź, tak jest regulamin skonstruowany, że nie można ich używać(chociaż patrząc na GK...to będziecie nadal go mieć) tak więc się już lepiej nie produkuj. ;P I tak Phil zadecyduje co jest słuszne a co nie... ;P

Pozdrawiam.
_________________
..::Grow in Power::..
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Banda Upiornej Czaszki
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-11-28, 16:06    [Cytuj]

Atresia
Hmm, NADAL mi sie nie kojarzy? Co do dymiących oczu. Każdy członek plagi posiadający jako-tako własną świadomość (Nekromanci, Rycerze Śmierci, Lisze) ma takie niebieskie, dymiące oczka :)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Desmond
Powergamer


Desmond
Człowiek
Berserker

---
Wiek: 35
Posty: 273
Piwa: 14/30
Skąd: Thorn

Zloto
Wysłany: 2010-11-28, 16:08    [Cytuj]

Raczej każdy wie jak wygląda thuzad. Fakt mi osobiście się kojarzy z wow'em ( choć bynajmniej nie z thuzadem), co nie zmienia faktu, ze raczej są tam stereotypowe wyglądy nieumarłych. Jeśli ktoś gra x lat i mu sie akurat z tym kojarzy to jego problem.


PS: Warcraft to marny klon Warhammera :P
_________________
ΧΞΣ
- Zanim cię zabijemy, powiedz – banita zadrwił – za co warto ginąć, za pół złotej korony?
- Nie człowieku, za dane słowo.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Błękitna Gildia
     
Skow


Lachonsis
Posty: 68
Piwa: 1/10

Zloto
Wysłany: 2010-11-28, 16:15    [Cytuj]

Czaszka, jak czaszka...
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Niebieska Gildia
     
mef
bold & beautiful


Kristall Mef
Posty: 421
Piwa: 29/24
Skąd: Bydgoszcz

Zloto
Wysłany: 2010-11-28, 16:17    [Cytuj]

"rysunków nawiązujących w sposób jednoznaczny do innych gier":
http://img25.imageshack.us/img25/1761/lulz1.png
To nie jest jednoznaczny sposób? A powiedz jeszcze jak na tych forach ta grafika jest podpisana? Bo chyba nie herb rycerzy archeonu? ;P
_________________
..::Grow in Power::..
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Banda Upiornej Czaszki
     
Atresia
f(Rycerz) = Win


Gwardzimierz Wielki
Ork
Rycerz
Wiek: 33
Posty: 295
Piwa: 17/49
Skąd: Gliwice

Zloto
Wysłany: 2010-11-28, 16:36    [Cytuj]

A propos herbu Zakutych ?bów - także jest regulaminowy, jeśli Twój jest.

W Waszym herbie te "rogi" znajdują się poza obszarem, który wyrysowałeś - bo 'odstają' od herbu. Tak samo z herbem Zakutych ?bów - twarz z hełmem jest wewnątrz "obrysu", a to futerko 'odstaje'.
_________________

Głupoto, strzeż się - nadchodzę!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
     
mef
bold & beautiful


Kristall Mef
Posty: 421
Piwa: 29/24
Skąd: Bydgoszcz

Zloto
Wysłany: 2010-11-28, 16:44    [Cytuj]

Herby w tej grze już od dawna przestały być czy raczej nigdy nie były herbami (prawdziwymi herbami). Zgodnie z zasadami z herbarzy to żaden się nie nadaje. ;P

Powinny się nazywać symbolami czy znakami gildii albo logo. ;) Bądź co bądź, to ja bym uznał herb Z? ze względu na to, że jest to własna grafika i jednoznacznie nawiązuje do nazwy i klimatu gildii. (Nawet jak potnę obraz jakiegoś malarza, to zostaje on obrazem tego malarza, zmieni się tylko forma a nie wykonawca ;) - uwaga do herbu RA).
Chociaż! Herb Z? jest niezgodny z regulaminem... do piachu ich! ;P

Pozdrawiam.
_________________
..::Grow in Power::..
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Banda Upiornej Czaszki
     
Desmond
Powergamer


Desmond
Człowiek
Berserker

---
Wiek: 35
Posty: 273
Piwa: 14/30
Skąd: Thorn

Zloto
Wysłany: 2010-11-28, 17:16    [Cytuj]

mef napisał/a:
Herby w tej grze już od dawna przestały być czy raczej nigdy nie były herbami (prawdziwymi herbami). Zgodnie z zasadami z herbarzy to żaden się nie nadaje. ;P

Pozdrawiam.


Przepraszam bardzo, ale herb Zakonu Smoka jest bardzo prawdziwym herbem :P
_________________
ΧΞΣ
- Zanim cię zabijemy, powiedz – banita zadrwił – za co warto ginąć, za pół złotej korony?
- Nie człowieku, za dane słowo.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Błękitna Gildia
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-11-28, 18:42    [Cytuj]

Atresia napisał/a:
A propos herbu Zakutych ?bów - także jest regulaminowy, jeśli Twój jest.
Obrazek
W Waszym herbie te "rogi" znajdują się poza obszarem, który wyrysowałeś - bo 'odstają' od herbu. Tak samo z herbem Zakutych ?bów - twarz z hełmem jest wewnątrz "obrysu", a to futerko 'odstaje'.



W takim razie niemal wszystkie herby LGT i HDK były regulaminowe. Bo znajdowały się wewnątrz obrysu. Dobre, nie? Poza tym

Cytat:
Szczegóły techniczne wykonywania herbów
3. Wszystkie obrazy składające się na herb, winny znajdować się NA tarczy herbowej (tudzież sztandarze lub chorągwi), a nie poza jej obrębem.


Nie widzę w "herbie" gildii ani sztandaru, ani chorągwi ani tarczy. Jeżeli ich nie widać - to ich tam hmm, nie ma? Bo tak to mogę zarzucić BG że za ich herbem stoi tysiąc niewidzialnych wojowników ninja.

Był problem z herbem RA - narysowałem kształt tarczy na która zostały naniesione okucia i inne ozdoby.

Cytat:
W Waszym herbie te "rogi" znajdują się poza obszarem, który wyrysowałeś - bo 'odstają' od herbu.


Takie pytanie. Ile tarcz herbowych widziałeś w swoim życiu?

Cytat:
To nie jest jednoznaczny sposób? A powiedz jeszcze jak na tych forach ta grafika jest podpisana? Bo chyba nie herb rycerzy archeonu? ;P


Moze być nawet podpisany "anka ma zielonego kota". Wystarczy zmienić nazwę i zuploadowac na serwer.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Spider4

Posty: 718
Piwa: 31/52

Zloto
Wysłany: 2010-11-28, 18:47    [Cytuj]

Azareus napisał/a:
mogę zarzucić BG że za ich herbem stoi tysiąc niewidzialnych wojowników ninja.


Cholera! Mietek, odkryli nas!

Zgaśnie

PS. Cholera to nazwa choroby
Cholera (Cholerae) – ostra i zaraźliwa choroba zakaźna przewodu pokarmowego. Więc nie widzę powodu do cenzury
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 16