Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Obywatel na start
Autor Wiadomość
Emilka
Community Manager
Księżycówka



Valkiria Dinn
Elf
?owca
Wiek: 38
Posty: 799
Piwa: 37/11
Skąd: Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-04-09, 23:52   Obywatel na start [Cytuj]

Może teraz team przemyśli sprawę taką że po zarejestrowaniu się i stworzenia postaci nowy użytkownik otrzymywał np kilkudniowego obywatela (w różnych grach robi się właśnie taką promocję płatnego konta w celu pokazania jego zalet już na pcozątku gry żeby przyzwyczaić użytkownika do wygód) w celu poznania za darmo jego zalet i wad. Na pewno to poczyni się rozpowszechnieniu się tej opcji i nie jeden ją sobie kupi po okresie próbnym obywatela na początku gry :)
Na pewno taka rzecz wiązała by się z jakąś informacją podczas kończenia tworzenia postaci że konto dostaje darmowego obywatela na kilka dni żeby później po minięciu okresu użytkownik nie ucierpiał na tym że zniknęły mu zgromadzone turki itp itd.
_________________
[center]Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Błekitna Szkoła Rycerska
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-10, 00:07    [Cytuj]

Będzie taka opcja na pewno. Niestety, nie umiem powiedzieć w tej chwili kiedy zostanie wprowadzona, postaramy się by było to w miarę szybko.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Emilka
Community Manager
Księżycówka



Valkiria Dinn
Elf
?owca
Wiek: 38
Posty: 799
Piwa: 37/11
Skąd: Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-04-10, 00:14    [Cytuj]

Ja bym na waszym msc to wziął jako jeden z priorytetów bo naprawdę może wam to dać kasę i to nie małą taka promocja konta płatnego :)
Ja wiem że teraz do 14 jest darmowy obek ale ten czas szybko zleci :)
_________________
[center]Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Błekitna Szkoła Rycerska
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-10, 00:47    [Cytuj]

Emilka, dla nas w tej chwili priorytetem jest zapewnienie spokojnej i bezbugowej rozgrywki. A tego jeszcze nie osiągnęliśmy. Jak ten punkt skreślimy z listy, pomyślimy nad promocją gry w ten sposób.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Emilka
Community Manager
Księżycówka



Valkiria Dinn
Elf
?owca
Wiek: 38
Posty: 799
Piwa: 37/11
Skąd: Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-04-10, 00:52    [Cytuj]

no tak tylko bugi będą zawsze i wszędzie więc naprawianie ich może trwać i trwać i trwać... a nie sądzę żeby napisanie jakiegoś skryptu do takiej promocji było trudne :) no ale z resztą to wy tracicie przez to możliwość większego zarobku i to wam powinno zależeć na kasie a nie zwykłym użytkownikom gry :)
_________________
[center]Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Błekitna Szkoła Rycerska
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-10, 00:53    [Cytuj]

Emilka, jakby nam tylko na kasie zależało, to nie bawilibyśmy się w Wojowników przez 4,5 roku. I nadal nie oczekujemy, że z gry będą kokosy.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Emilka
Community Manager
Księżycówka



Valkiria Dinn
Elf
?owca
Wiek: 38
Posty: 799
Piwa: 37/11
Skąd: Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-04-10, 00:55    [Cytuj]

Jak tam uważacie... ja jednak za swoją pracę wolałbym dostawać jakiś grosz niż robić to charytatywnie.
A w ogóle macie jakiś pomysł na promocję Wojowników w necie?
_________________
[center]Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Błekitna Szkoła Rycerska
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-10, 01:01    [Cytuj]

Oczywiście. Nie widziałeś buttonów na wojownicy.eu? Oprócz tego w tej chwili są wstawiane materiały dla graczy chcących nam pomóc w promocji gry.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
deshong
Błękitny Palladyn


Niziołek
Paladyn
Stary Palladyn
Wiek: 47
Posty: 337
Piwa: 27/22
Skąd: WBG

Zloto
Wysłany: 2009-04-10, 01:06    [Cytuj]

I widzisz Philu jak ludzie doceniają pracę charytatywną w Polsce....mają coś za darmo i jeszcze marudzą... Niektórzy nigdy nie zrozumieją że robę coś bo to lubię i chcę , a nie po to by zarobić...

Emilku a może znajdziesz osobę która pomoże napisać taki skrypt. Sam grasz już nie pierwszy rok, pewnie zależy Tobie na rozwoju gry... Spróbuj to przeceż nic trudnego. A często wciąga. Do tego ja napiszesz sam taki skryt będziesz mógł się nim pochwalić przed przyszłym pracodawcą w związku z tym zdobędziesz lepszą pracę a co za tym idzie więcej zarobisz...
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Wielka Błękitna Gildia
     
Emilka
Community Manager
Księżycówka



Valkiria Dinn
Elf
?owca
Wiek: 38
Posty: 799
Piwa: 37/11
Skąd: Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-04-10, 01:10    [Cytuj]

Te buttony są tyle warte co :P jakoś nigdy nie przepadałem za stronami typu top50 top100 gier mmorpg... odstraszają mnie takie stronki. W ogóle to na dwóch stronkach znalazłem tylko coś o wojownikach a na reszcie albo mi nie wpadli w oko albo po prostu nie zauważyłem ich...
A może pieniądze z obka jeśli jakieś będą przeznaczyć np na reklamę gry w jakiejś gazecie o grach komputerowych? często spotykałem już nie pamiętam w której gazecie jak reklamowała się arena albionu czy inny podobny do tego syf. Czy kotoś orientuje się ile kosztowałaby taka reklama? jeśli nie to postaram się napisać do kogoś kto jest obeznany w te klocki :)
No to czekam na te materiały :)

Deshong ja znam się tyle na programowaniu jak wilk na gwiazdach... ja jednak wolę coś w ramach biologii, astronomii i demonologii :)
_________________
[center]Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Błekitna Szkoła Rycerska
     
Caus

Argh Buntownik
Lykon
Rycerz
Wiek: 33
Posty: 539
Piwa: 11/30
Skąd: Kraków - BG

Zloto
Wysłany: 2009-04-10, 01:16    [Cytuj]

Ale taki skrypt działa na zasadzie, że dostajesz premium w momencie aktywacji konta i cron raz dziennie sprawdza czy komuś np nie stykneło w grze 10 dni (odpowiednia rubryka w bazie mysql) jeżeli tak to zamienia konto na konto bez premium.

Jeżeli premium działa na zasadzie liczby dni do końca premium w statach gracza, to po prostu w momencie aktywacji konta wpisać tam 10 i po 10 dniach się usunie, chyba że ktoś wykupi wcześniej, to po prostu nadmiar dopisze mu się do tego obka.

Napisanie tego do crona znając odpowiednie kolumny i wiersze w mysql, trwa około 3-4minut.

Ave
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
     
deshong
Błękitny Palladyn


Niziołek
Paladyn
Stary Palladyn
Wiek: 47
Posty: 337
Piwa: 27/22
Skąd: WBG

Zloto
Wysłany: 2009-04-10, 01:17    [Cytuj]

Reklama w mediach kosztuje dość dużo zwłaszcza w ogólnopolskich, i też widziałem reklamę albionu. Ale tamta gra jest komercyjna, ta nie. I własnie dlatego tak cenię wojów. Twórcy nie zależy wyciągnięciu kasy z graczy...
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Wielka Błękitna Gildia
     
Emilka
Community Manager
Księżycówka



Valkiria Dinn
Elf
?owca
Wiek: 38
Posty: 799
Piwa: 37/11
Skąd: Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-04-10, 01:22    [Cytuj]

Nikt tu nie mówi o wyciąganiu kasy z graczy tylko o podniesieniu prestiżu Wojowników w necie. Ja coś poczytam na dniach o takiej reklamie w mediach.
_________________
[center]Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Błekitna Szkoła Rycerska
     
deshong
Błękitny Palladyn


Niziołek
Paladyn
Stary Palladyn
Wiek: 47
Posty: 337
Piwa: 27/22
Skąd: WBG

Zloto
Wysłany: 2009-04-10, 01:59    [Cytuj]

Wiesz, o tej grze wie dość sporo osób: nie dalej jak wczoraj gdy wśród młodych ludzi rzuciłem hasło zę idę grać w wojów zdziwiony usłyszałem:"to ta gra gdzie klika, się turki, klepie, potworki i wsoboty są turnieje?"," I do tego ma świetny klimat na forum, mój brat grał w to w piątej erze" od drugiego. I tu tkwi haczyk. My gramy dla klimatu, jaki sami wokół tej gry tworzymy. Znajdz mi to w ogame czy innym albionie. Nie nastawiamy się na komercję. po prostu zwykłą przyjemność. Niesty większość młodych ludzi patrzy na: grafikę, Wygiętość gry, miodność klikania turek itp., a nie na klimat jaki się tworzy WOKÓ? gry. Dlatego Woje przegrywają z reddragonami i innymi ogemami. Woje są inne. W założeniu miała to być gra w sieci osiedlowej, dla znajomych, ma naprawde małą ekipę podtrzymującą i rozwijającą ją. Gra jest w gruncie rzeczy bardzo prosta. To to co się dzieje wokół tej gry nadaje jej wyjątkowy charakter, tą miodność. A to dzięki kilku ledwie osobom którym chciało się po prostu pogadać jak wojak z wojem na forum gry.

Nie przeczę że dobrze by było rozpropagować tą grę, rozreklamować, ale ile osób znajdziesz którzy polubią taką niszę? W I erze zarejestrowanych kont było grubo ponad 1000, serwery co chwila padały z przeciążenia, na forum w ciągu doby pojawiało się postów więcej niż na niejednym znanym ogólnopolskim portalu. Przy grze zostali Ci którym pasuje taka akurat rozrywka.

Jeśli Ekipa nadzorująca tą grę tak a nie inaczej reklamuje ją to widoznie mają jakiś w tym cel. A nie zawsze można sobie pozwolić na taką reklamę jaką byśmy chcieli mieć. Pamiętaj że jest to kilka tylko osób którzy poświęcają swój czas wolny na rozwój tej gry, oprócz tego mają pracę, szkołę, rodzinę.... Dobrze że chcesz pomóc im. Każda pomoc się przyda.



P.S. Emilu przepraszam że akurat tak odebrałem Twoje posty, ale krytykowanie akurat pracy Wojtka, Phila i innych którzy ją tworzą, która to krtyka nie jest konstruktywna, zawsze mnie ruszało, a po powrocie dwa dni temu ciągle widzę tu posty typu" to mi się nie podoba, tamto jest be". DO Ciebie nie mam żadnego żalu ani urazy, po prostu ruszyło mnie już tak że musiałem to z siebie wylać... dla innych

/Słownictwo!
Gwardzista Gro
Ostatnio zmieniony przez Gwardzista 2009-04-12, 02:44, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Wielka Błękitna Gildia
     
Emilka
Community Manager
Księżycówka



Valkiria Dinn
Elf
?owca
Wiek: 38
Posty: 799
Piwa: 37/11
Skąd: Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-04-10, 02:16    [Cytuj]

W moim towarzystwie w którym się teraz obracam nikt nigdy nie słyszał o wojownikach... nigdy. Niby ta gra jest tak znana i w ogóle a zapytaj się ile było aktywnych kont w zeszłej erze. Nie takich co mieli postacie do 20-50 levelu tylko takich co grali przez 3/4 ery do momentu aż stwierdzili że gra całkowicie padła. O 1k kont aktywnych można było chyba pomarzyć. Sam zobacz ile ludzi znikło z tych starych wyjadaczy o których jest mowa na naszym forum. A zniknęli dlaczego?
Ja już niczego nie krytykuje bo nie chce mi się. Straciłem całkowicie zapał dla tej gry jakiś czas temu jak Wojtek ją całkowicie olał i prawie się rozpadł team i gra leżała odłogiem jakiś czas. Telefony nad ranem i takie tam zbytnio nie pomogły. No dobra ale już nie o tym ten temat.

Tak czy siak postaram się chociaż troszkę grę rozpromować we Wrocławiu bo jak zauważyłem bardzo mało ludzi z Wrocławia gra w Wojowników. A takie Krakusy mają liczną kompanię reprezentacyjną :/
_________________
[center]Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Błekitna Szkoła Rycerska
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 16