Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Emilka
2011-05-18, 11:33
[Retro]Szare Miecze vs Zakon Smoka - błąd wojenny.
Autor Wiadomość
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-11-01, 20:29   

Gniew kogo? ja nie mam nawet postaci na retro (poza mistrzem) ;P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2010-11-01, 20:34   

Walgo napisał/a:
Nadużycie gracza spowodowane błędem gry, który pozwala na łatwy push sprzętem kompleksowym

Jakie nadużycie? Był sprzęt na targu to kupiłem... niestety sytuacja nie do rozwiązania. Dlatego zostało w tym momencie jak jest - po prostu postaci odchodzące sprzedają swój sprzęt na targu i inni mogą w podobny sposób zakupić go. Inaczej będzie to sprawa jak... z dopalaczami (;-) ) - sprzedaż jest (była) zgodna z prawem, zakup tak samo. Dlatego od nowej ery zostało to zmienione. Niestety nie jest to sprawa administracyjna lecz po prostu sprawa etyczna. Tak samo jak szpiegowanie, zdobywanie statów itp. Można tylko to dopracowywać.

Zresztą na tym przykładzie widać, że nie można doprowadzać do łatwej interakcji między graczami. Wszystko należy przewidzieć i w jak najmniejszym stopniu pozostawiać przypadkowi, a właściwie dobrej woli gracza.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2010-11-01, 20:37   

Walgo, to był raczej potencjalny obszar do nadużyć - ale nie złamanie regulaminu. Dlatego ten problem został wzięty na celownik i rozwiązany. Podobnie został rozwiązany błąd nieaktywności. Różnica jest taka, że to pierwsze to była niespójność logiczna systemu na targu. To drugie to był błąd w programowaniu.

Poza tym podkreślam - nikt z zespołu nie ingeruje nigdy na czyjąś korzyść z powodów osobistych. Jeśli mamy możliwość stosunkowo łatwego poprawienia wyniku jakiegoś błędu to to robimy. Jeśli nie mamy takiej możliwości lub zasadność podjęcia działań jest wątpliwa - wtedy nie ingerujemy.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Pjetr
pyromaniak z PMC


Krasnolud
Berserker
Olaf Wręcemocny
Wiek: 39
Posty: 93
Piwa: 1/28
Skąd: Poznań

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 07:53   

Mnie ciekawi jedno - dlaczego zmieniono wynik wojny?

Przecież była jeszcze na dobrą sprawę nierozstrzygnięta tj. żaden inny warunek zakończenia wojny nie był spełniony.

Można powiedzieć, że PMC jest poszkodowane, bo przez buga Desmond zakończył wojnę przed czasem. Czyli najobiektywniejszą metodą działania teamu powinno być staranie przywrócenia sytuacji sprzed jego kliknięcia, a jeśli byłoby niemożliwe - usunięcie tej wojny/jej skutków.

Nie wiem jak dla teamu, ale przynajmniej z mojej strony wygląda ta sytuacja na mocne premiowanie ZS.
_________________
Louis Armstrong - "A Kiss to Build a Dream On"
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 08:06   

Bo jest to prostsze i bardziej prawidłowe rozwiązanie? Jeżeli cofniemy wojnę do 2010-10-30 20:33:34, sprawdzimy, naprawimy buga i ponownie pozwolimy Desmondowi kliknąć to co się stanie? Taaad wygra wojnę.
Usunięcie Wojny i jej skutków - tak naprawdę wgranie bazy z danej daty. Nie wiem czy to dobry pomysł. Inaczej oznacza to cofanie ręcznie całego expa za walki co jest lekkim samobójstwem. Obydwa rozwiązania nie są satysfakcjonujące - wątpię by ktoś WSZYSCY gracze chcieli wgrania kopii, a cofanie expa... zaraz będzie temat z opisem buga, że danej osobie zabrało tyle i tyle doświadczenia, a kolejna będzie twierdziła, że za dużo o jeden punkt straciła (mimo, ze tak nie jest).

Co do premiowania danej gildii - to ja osobiście muszę sprawdzić co oznacza ZS (na szczęście w temacie pisze ;-) ) by dowiedzieć że to Zakon Smoka. Dodatkowo Szare Miecze nie są też pokrzywdzone - ich skarbiec nie ucierpiał - to taka rekompensata za buga.

Decyzja zapadła - zmiany zostały wprowadzone. Dla mnie temat do zamknięcia.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
?ysy

nie ma i nie beędzie :)
Sumoninja
Posty: 13
Piwa: 2/4

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 09:15   

Bolivar napisał/a:
Walgo napisał/a:
Nadużycie gracza spowodowane błędem gry, który pozwala na łatwy push sprzętem kompleksowym

Jakie nadużycie? Był sprzęt na targu to kupiłem... niestety sytuacja nie do rozwiązania. Dlatego zostało w tym momencie jak jest - po prostu postaci odchodzące sprzedają swój sprzęt na targu i inni mogą w podobny sposób zakupić go.


Cieszy mnie to ,żę zostanie poprawione.
Ale na dobrąsprawęto ci co siękasują sprzedają tąbroń w wiadomym celu a nie ,żę im kasa jest potrzebna:)


Pjetr napisał/a:


Można powiedzieć, że PMC jest poszkodowane, bo przez buga Desmond zakończył wojnę przed czasem. Czyli najobiektywniejszą metodą działania teamu powinno być staranie przywrócenia sytuacji sprzed jego kliknięcia, a jeśli byłoby niemożliwe - usunięcie tej wojny/jej skutków.



Oficjalnie używamy nazwy SZARE MIECZE :P



Bolivar napisał/a:
Bo jest to prostsze i bardziej prawidłowe rozwiązanie? Jeżeli cofniemy wojnę do 2010-10-30 20:33:34, sprawdzimy, naprawimy buga i ponownie pozwolimy Desmondowi kliknąć to co się stanie? Taaad wygra wojnę.
Usunięcie Wojny i jej skutków - tak naprawdę wgranie bazy z danej daty. Nie wiem czy to dobry pomysł. Inaczej oznacza to cofanie ręcznie całego expa za walki co jest lekkim samobójstwem. Obydwa rozwiązania nie są satysfakcjonujące - wątpię by ktoś WSZYSCY gracze chcieli wgrania kopii, a cofanie expa... zaraz będzie temat z opisem buga, że danej osobie zabrało tyle i tyle doświadczenia, a kolejna będzie twierdziła, że za dużo o jeden punkt straciła (mimo, ze tak nie jest).

Co do premiowania danej gildii - to ja osobiście muszę sprawdzić co oznacza ZS (na szczęście w temacie pisze ;-) ) by dowiedzieć że to Zakon Smoka. Dodatkowo Szare Miecze nie są też pokrzywdzone - ich skarbiec nie ucierpiał - to taka rekompensata za buga.

Decyzja zapadła - zmiany zostały wprowadzone. Dla mnie temat do zamknięcia.



Wojna z Piwożłopami zaczęła się identycznie od naszej masakrycznej wtopy ,więc nie mów hop...

a może zróbmy ankietę kto chce dłużej w retro popykać:)
na moje można cofnąć nawet do 1 dni a:D
Ostatnio zmieniony przez Emilka 2010-11-02, 23:39, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  PMC - PANY
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 09:24   

Ehh, zauważ, że dokonam cofnięcia, poprawy i Desmond (zgodnie z tym co było wcześniej) będzie miał swój ruch czyli kliknięcie w zakończenie wojny. Coś zmieni to w porównaniu do obecnego rozwiązania?
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
?ysy

nie ma i nie beędzie :)
Sumoninja
Posty: 13
Piwa: 2/4

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 10:18   

TAk wyślemy Harra na szturm :)
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  PMC - PANY
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Graculka, Pjetr
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 10:37   

Po zakończeniu wojny?
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Irmis



Yaya Worobij Miomate
Wiek: 39
Posty: 944
Piwa: 75/27
Skąd: Haga

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 10:53   

Jak bedzie wygladal zapis o pushu, w momencie, gdy zwieksza sie ilosc interakcji miedzy postaciami?
Bo w grze turowej oznacza to push postaci z topki. Skoro ze swoich tur da sie wyciagnac tylko okreslona ilosc expa/zlota, to bedzie nasteowal przeplyw kapitalu z dolu do gory.
_________________
"Niektórzy twierdzą, że nie powinno się pić sherry wcześnie rano. Mylą się."
TP
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 10:53   

Aghr ;P

Błagam moda o zamknięcie tematu :P
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Irmis



Yaya Worobij Miomate
Wiek: 39
Posty: 944
Piwa: 75/27
Skąd: Haga

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 10:59   

Nic nie wyciagne - po prostu ciekawi mnie jak zmienil sie pomysl na gre. Bo to juz od pewnego czasu nie polega na tym, ze twoje miejsce w rankingach zalezy tylko od ciebie.

A split przydalby sie tu pare razy ;P
_________________
"Niektórzy twierdzą, że nie powinno się pić sherry wcześnie rano. Mylą się."
TP
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 11:33   

Na zakończenie napisz najprościej (taaak, muszę miec ostatnie słowo)

Ten warunek to tak samo jak warunek punktowy. Analogicznie, jeżeli ZS zdobyłby 100% punktów i nacisnął zakończenie wojny, to przegrana dla nich jest takim samym błędem, jak w przypadku wybicia wszystkich co do nogi i okresu nieaktywności. Błąd został złoszony i naprawiony.

I tak powinna wyglądać odpowiedź. Zamykamy! :D
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
?apówka
Kapitan Ursus


Niziołek
Rycerz
Ursus Minimus
Posty: 64
Piwa: 16/9

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 17:15   

Guzik tam, ja będę ostatni.

Przebrnąłem przez cały temat i pragnę dodać swoje 2 gr.

Osobiście wypowiedziałem wojnę Zakonowi Smoka gdyż chciałem się pobawić (niektórym umknęło że to w końcu gra i do tego służy) Desmond bawić się nie chciał, połamał grabki i siedzi w swoim sektorze piaskownicy - nie to nie łaski bez, będziemy się ekscytować rankingiem najpotężniejszych.

A to co kto kliknął i dlaczego zrobiło się tak a nie inaczej mam w sekretnym miejscu.
_________________
PMC for life!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  PMC
     
Stolarz


Vercingetorix
Lacert
Szermierz
Vercingetorix
Wiek: 32
Posty: 105
Piwa: 4/35
Skąd: Świebodzice

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 19:26   

Pjetr napisał/a:
Mnie ciekawi jedno - dlaczego zmieniono wynik wojny?

Przecież była jeszcze na dobrą sprawę nierozstrzygnięta tj. żaden inny warunek zakończenia wojny nie był spełniony.

Można powiedzieć, że PMC jest poszkodowane, bo przez buga Desmond zakończył wojnę przed czasem. Czyli najobiektywniejszą metodą działania teamu powinno być staranie przywrócenia sytuacji sprzed jego kliknięcia, a jeśli byłoby niemożliwe - usunięcie tej wojny/jej skutków.

Nie wiem jak dla teamu, ale przynajmniej z mojej strony wygląda ta sytuacja na mocne premiowanie ZS.



Pjert co piłeś i dlaczego się nie podzieliłeś?
Wystarczy że 1 warunek był spełniony i wojnę można zamknąć. Nikt nie będzie czekać aż ruszycie odbyty i łaskawie wykonacie szturm (który i tak skończył by sie miazgą ;) ). Desmond zakończył wojnę prawidłowo, a wynik wojny zmieniono, ponieważ został on nieprawidłowo wyświetlony. Tekst o premiowaniu ZS jest śmieszny.

Bolivar napisał/a:
Dodatkowo Szare Miecze nie są też pokrzywdzone - ich skarbiec nie ucierpiał - to taka rekompensata za buga.


To bym bardziej nazwał premiowaniem SM. Nie dość że dostali w pierdziel na wojnie, że aż miło, to jeszcze im kasy ze skarbca nie skasowało. Powinieneś się cieszyć że team był dla was taki łaskawy ;)

PS. PMC LAMI
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  GWN
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 17