Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Emilka
2010-10-26, 19:54
Problemy z Treningiem!!
Autor Wiadomość
nosferek

Tupcio Wiekli Chrupcio :)
Lacert
Szermierz
Posty: 37
Otrzymał 1 piw(a)

Zloto
Wysłany: 2010-09-01, 10:02   Problemy z Treningiem!! [Cytuj]

Problem jest następujący i spotykam się z nim po raz pierwszy.
Od pewnego czasu wykupuje sobie zaległe tury (w związku z opóźnionym startem w grze)
Procedura normalna:
1. Rano wyklikanie tur z dnia poprzedniego
2. Ozdyskanie tur
3. Wyklikanie 6 treningów (3 osoby), 2 razy grupa, 1 raz grupa z grupą, 5 postrachów, reszta na mobki i koniec odzyskanych tur
4. Zabawy z aktualnymi turami - czyli to samo co w pkt. 3

I tak było zawsze, dziennie trenowałem z 6 osobami (12 walk) i drugiego dnia powtarzałem procedurę

Dzisiaj mam jednak problem
Pkt. 1 zrealizowany
Pkt. 2 oczywiście też
Pkt. 3 - tu się zaczęły schody - grupówki, postrach o mobki to wiadomo bez problemu ale z treningiem już nie tak hop siup. Wybieram sobie cel, z którym walczyłem wczoraj i wyskakuje komunikat: Trenowałeś już z tym wojownikiem 2 razy!
I tak z każdym z 6 przeciwników, z którymi walczyłem wczoraj - wiec pytam się dlaczego taka sytuacja ma miejsce. Walczyłem z nimi wczoraj na turach wczorajszych albo odzyskanych, dzisiaj z nikim nie trenowałem bo po pierwsze na wczorajszych turach nie mogłem bo miałem 6/6 a na turach odzyskanych nie mogę bo mam ten komunikat a i tak mam 0/6 - co jest nie tak? :/
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-09-01, 10:07    [Cytuj]

Postać Nosferatu na s1 tak? :)

Problem leży w tym, że ogólnie trenowałeś w przeciągu krótkiego czasu na 1 osobie. Spróbuj na innym komputerze/ przeglądarce i NIE używaj opcji powtórz walkę" kiedy trenujesz.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
nosferek

Tupcio Wiekli Chrupcio :)
Lacert
Szermierz
Posty: 37
Otrzymał 1 piw(a)

Zloto
Wysłany: 2010-09-01, 10:24    [Cytuj]

a czy usunięcie ciasteczek może w czymś pomóc?? często bywa tak w grach przeglądarkowych, że ciasteczkowa pamięć coś zawala
W tym małym odstępie czasu raczej problem nie tkwi bo treningi z tur odzyskanych zawsze robię rano - koło 8, wiec spokojnie 24h od tamtych treningów minęły
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-09-01, 10:26    [Cytuj]

Hmm, ciasteczka pewnie również. :P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
nosferek

Tupcio Wiekli Chrupcio :)
Lacert
Szermierz
Posty: 37
Otrzymał 1 piw(a)

Zloto
Wysłany: 2010-09-01, 10:30    [Cytuj]

nie działa i tak, ani na ie (czasami z niego korzystałem jak na mozilli nie chciało działać) ani na mozilli, ciasteczka usunięte
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2010-09-01, 12:32    [Cytuj]

Już wyjaśniam w czym problem. To niestety pewna niedoskonałość systemu kumulacji tur. Zwróć uwagę, że w momencie gdy wykupujesz tury następuje cofnięcie dnia wirtualnego o ilość wykupionych pakietów x120. Czyli mając np. dzisiejszą datę (1.09) i wykupując 240 tur, nastąpi cofnięcie dnia wirtualnego na 30.08 (czyli o 2 dni). I tu zaczyna się właśnie kwestia techniczna, która powoduje problem. Dane z kim walczyłeś są przechowywane w bazie wraz z datą. I jeśli trenowałeś z postacią X w dniu 30.08, to po wykupieniu tur i cofnięciu się dnia wirtualnego na 30.08 system gry uzna, że w tym dniu trening się już odbył z tą właśnie postacią, ponieważ nie rozróżnia, iż ten dzień nastąpił drugi raz.

Edit: zapytam programistów czy będą w stanie coś zrobić z tym błędem na październikową aktualizację.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
nosferek

Tupcio Wiekli Chrupcio :)
Lacert
Szermierz
Posty: 37
Otrzymał 1 piw(a)

Zloto
Wysłany: 2010-09-01, 14:33    [Cytuj]

no tak, czyli wykupilem turki, data mi sie cofnela na 31.8 (bo dzisiaj jest 1.9) i nie moge trenowac z tymi z ktorymi trenowalem wczoraj czyli 31, lekko kiepsko to wyglada bo jestem w plecy 6 treningow ze stalymi przeciwnikami - czyli prawie 3k ekspa :( , moznaby z tym cos na przyszlosc zrobic zdecydowanie
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 16