Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Emilka
2010-08-30, 22:20
[Retro] Zakon Smoka vs Szare Miecze
Autor Wiadomość
Irmo
Zasłużony dla Rivangoth




Wiek: 32
Posty: 832
Piwa: 40/61

Zloto
Wysłany: 2010-08-07, 17:36   [Retro] Zakon Smoka vs Szare Miecze [Cytuj]

Kruk usiadł na gałęzi i zaczął przyglądać się obozującym najemnikom. Po chwili wzleciał upuszczając koło nóg jednego z nich tubę. W niej to znajdował się starannie napisany list.

Ja, przywódca Zakonu Smoka Leopold van Carsthof, za zniewagę dyplomaty, ignorowanie go przez ponad dwa tygodnie oraz arogancję waszej najemniczej gromady wypowiadam wojnę wam, Szarym Mieczom. Co więcej wasza grupa przemieszczając się podburza i grabi pobliskie wioski składające nam daniny, uszczuplając tym samym przychody zakonu.

Jeśli chcecie byśmy zapomnieli o tej zniewadze, za trzy noce pragnę widzieć na skrzyżowaniu pod Tyr posłańca z wozami wyładowanymi 200 tysiącami sztuk złota.
_________________
Im większe obrażenia, tym mocniej się ukocha przeciwnika i tym szybciej złoży nam pokłon.
Głębokie myśli Txikiego Tartalo*
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Ferrońskie Diabły
     
Icarium
Zawsze Wierny PMC


Icarium
Krasnolud
Wiek: 41
Posty: 69
Piwa: 3/21

Zloto
Wysłany: 2010-08-11, 22:44    [Cytuj]

Strasznie tutaj pusto... to wklejam mały raporcik z wojny.

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  PMC/Szare Miecze
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-08-11, 22:52    [Cytuj]

Skomentuje to tak:



Asb ubił bersa. Leopolduś wtopił an bersie, chociaż bersy z wyższym lvlem mają spore problemy. Ahah, patrze dalej. Vercyk dostał wycisk od Mordraga - jeszcze większy banan na twarzy.

A największy banan - Jak Icar wtopił na berku... którego sam mu wybrałem! ahaha xD Cuda, cuda na kiju. Mogłem nie brać wiedźmy. Oj, coś zakonnice wycisk dostają. czyżby cnota tak przeszkadzała? :D Nie no, cuda na kiju.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Icarium
Zawsze Wierny PMC


Icarium
Krasnolud
Wiek: 41
Posty: 69
Piwa: 3/21

Zloto
Wysłany: 2010-08-11, 22:59    [Cytuj]

Icar wtopił... wtopił... kurcze pieczone! wtopił to mało powiedziane! Trafiłem 3 razy na 16 rund przy 51% ... ja dostałem zwyczajny łomot... Motyla noga no!
_________________
Ostatnio zmieniony przez Emilka 2010-08-30, 21:46, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  PMC/Szare Miecze
     
Irmo
Zasłużony dla Rivangoth




Wiek: 32
Posty: 832
Piwa: 40/61

Zloto
Wysłany: 2010-08-13, 12:24    [Cytuj]

Macie jeszcze dwie walki. Bez screena, bo mi się nie chce

Mad Zariana [157] Max [156] 2010-08-12 20:02:51
Karymur [151] Piękna Mery [154] 2010-08-12 20:02:26

Wszystko byłoby fajnie, bo bers zabił najemnika, a rycerz bersa, ale:
http://rivangoth.net/viewtopic.php?p=26028#26028

Dla tych, którym nie chce się wchodzić w ów post, przytoczę jego treść:

Cytat:
Gildia : Wiejska Banda

Nazwa drużyny: Piwożłopy

Czlonkowie:
Theoar,
Zdzisław z Bladopola,
Józef z Bladopola,
Max,
Lech z Bladopola,
Walkorm


No i cóż mamy? Gildia Wiejska Banda, członek Max. Wojnę zaś mamy z Szarymi Mieczami, które Wiejską Bandą nijak nie chcą być. Czyli Max gdzieś jest bezprawnie.
A gdzie? W Szarych Mieczach oczywiście. Dlaczego? Dlatego:
Cytat:
Obrona wojenna:
- Obrońca może wezwać na pomoc sojuszników lub/i wezwać pomoc z innej gildii za opłatą w złocie.
- Sojusznikiem określa się gildię, na której forum istnieją dowody przedstawiające zawarcie sojuszu. Dowodem może być również uroczyste zawarcie przymierza na forum głównym w dziale rekrutacyjnym gildii lub w ambasadzie.
- Istnieje możliwość wynajęcia najemników z innej gildii. Pozwolenia na taką transakcję musi udzielić mistrz gildii, z której pochodzą najemnicy, jak również taki kontrakt należny ogłosić na forum, wraz z określeniem konsekwencji nie dotrzymania punktów zawartych w umowie.

Ot, wyciąg z powszechnie zaakceptowanych zasad Rady Seavranu.
Punkt 2 - niespełniony, sojuszu nigdzie nie znalazłem.
Punkt 3 - niespełniony, nic o najemnikach na forum nie znalazłem.
_________________
Im większe obrażenia, tym mocniej się ukocha przeciwnika i tym szybciej złoży nam pokłon.
Głębokie myśli Txikiego Tartalo*
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Ferrońskie Diabły
     
Khhagrenaxx
teetotaler


Wehrwolf
Lykon
Rycerz
Orzeszko
Wiek: 38
Posty: 1032
Piwa: 94/138
Skąd: Silesia Superstar

Zloto
Wysłany: 2010-08-13, 13:02    [Cytuj]

Cytat:
- Sojusznikiem określa się gildię, na której forum istnieją dowody przedstawiające zawarcie sojuszu. Dowodem może być również uroczyste zawarcie przymierza na forum głównym w dziale rekrutacyjnym gildii lub w ambasadzie.


Cytat:
Istnieje możliwość wynajęcia najemników z innej gildii. Pozwolenia na taką transakcję musi udzielić mistrz gildii, z której pochodzą najemnicy, jak również taki kontrakt należny ogłosić na forum, wraz z określeniem konsekwencji nie dotrzymania punktów zawartych w umowie.


Jak w drugim punkcie zasady są sprecyzowane, tak w trzecim już nie bardzo bo nie wiem na którym forum ma to być napisane? Na onecie, na forum głównym wojowników, na forum Szarych Mieczy czy może na forum gazety.pl? Czepiam się? Tak, ale tak się dzieje, gdy prawo jest dziurawe.
_________________
MMA PANOWIE MMA!!!
Ostatnio zmieniony przez Khhagrenaxx 2010-08-13, 13:27, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Irmo
Zasłużony dla Rivangoth




Wiek: 32
Posty: 832
Piwa: 40/61

Zloto
Wysłany: 2010-08-13, 13:25    [Cytuj]

Logicznym jest(przynajmniej dla mnie), że jeśli sprawa dotyczy gry i gildii w owej grze istniejących, to przez forum można rozumieć forum główne i/lub fora gildyjne(w tym przypadku forum Szarych Mieczy i Wiejskiej Bandy).
A skoro w poprzednim punkcie mowa jest o forum głównym, to również można wnioskować, że ogłoszenie kontraktu jest analogiczne do zawarcia sojuszu i powinno zostać ogłoszone na forum głównym.
Tak to ja interpretuję, niech Aza się wypowie, jako twórca zasad.
_________________
Im większe obrażenia, tym mocniej się ukocha przeciwnika i tym szybciej złoży nam pokłon.
Głębokie myśli Txikiego Tartalo*
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Ferrońskie Diabły
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-08-13, 13:39    [Cytuj]

Znowu będą mnie bić :)

Tworząc zasady, nie chciałem aby były napisane wręcz prawniczym językiem (czyli, wszystko w najdrobniejszych szczegółach, gdzie, co, jak, a i tak ktoś znajdzie lukę).

(uwaga, długi tekst, jak ktoś nie chce, może nie czytać :) )
Forum dotyczy for gildii które biorą w tym udział (w tym przypadku, WB, SM i ZS) oraz forum głównego gry, ponieważ właśnie te fora są z serwerem retro związane bezpośrednio. Mniej więcej, jak informacji o sprzęcie komputerowym szuka się w serwisach do tego przeznaczonych a nie np: w spożywczaku. ( Słabe porównanie, ale pokazuje dlaczego nie należałoby szukać informacji o działaniu gildii np: na onet.pl). Nie wiem, wydawało mi się, że akurat w wojach niektóre słowa kojarzą się jednoznacznie, czyli forum forum gildii/gry tak samo, jak ludzie wychowani w danej kulturze wiedzą, co oznacza wyciągnięta w och stronę ręka (o uścisk mi chodzi :P ). pamiętam, jak komuś dałem tekst zasad, to zarzucił mi właśnie, że napisałem to jak jakiś sztywniak :P
(Koniec długiego tekstu)
Wiec takie streszczenie: Słowo "Forum" oznacza forum główne gry "Seavran Wojownicy" oraz fora gildii z serwera RETRO. I jak rozumiem, mam teraz przyjrzeć się tekstowi rady i wszystko dokładnie rozpisać? :P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Khhagrenaxx
teetotaler


Wehrwolf
Lykon
Rycerz
Orzeszko
Wiek: 38
Posty: 1032
Piwa: 94/138
Skąd: Silesia Superstar

Zloto
Wysłany: 2010-08-13, 13:44    [Cytuj]

Czyli trzeba pisać w przypadku sojuszu i na forum gildii i na forum gry? Czy wystarczy tylko na forum gildii?
_________________
MMA PANOWIE MMA!!!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Irmo
Zasłużony dla Rivangoth




Wiek: 32
Posty: 832
Piwa: 40/61

Zloto
Wysłany: 2010-08-13, 13:44    [Cytuj]

Proszę bardzo, mamy wyjaśnienie.
Nie zmienia to jednak faktu, że zasady zostały złamane. Nic nie stało na przeszkodzie wcześniej poprosić o uściślenie(jeśli rzeczywiście chcieliście wynająć członków Wiejskiej Bandy).
Co do sojuszu - sam pisałeś, że tam wszystko jest jasno opisane ;) I jest faktycznie :P
_________________
Im większe obrażenia, tym mocniej się ukocha przeciwnika i tym szybciej złoży nam pokłon.
Głębokie myśli Txikiego Tartalo*
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Ferrońskie Diabły
     
Khhagrenaxx
teetotaler


Wehrwolf
Lykon
Rycerz
Orzeszko
Wiek: 38
Posty: 1032
Piwa: 94/138
Skąd: Silesia Superstar

Zloto
Wysłany: 2010-08-13, 13:48    [Cytuj]

Nie zostały złamane, my dogadaliśmy się jeszcze przed wojną Piwożłopów i Wiejskie Bandy. Że nie było to podane do powszechnej informacji? No nie było, bo nie musiało, bo stoi czarno na białym o przedstawieniu dowodów, a nie o tym, że akt zawarcia sojuszu musi być powszechnie dostępny. Akt zawarcia sojuszu jest na naszym forum i jeśli będzie taka potrzeba to go przedstawię jako dowód.


Na forum głównym tego nie ogłaszaliśmy i jedynie tutaj może być uchybienie z naszej strony, ale też nie jest to jasno określone.

pozdrawiam.
_________________
MMA PANOWIE MMA!!!
Ostatnio zmieniony przez Khhagrenaxx 2010-08-13, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Irmo
Zasłużony dla Rivangoth




Wiek: 32
Posty: 832
Piwa: 40/61

Zloto
Wysłany: 2010-08-13, 13:50    [Cytuj]

Byłem na waszym forum, nie widziałem nic o zawarciu żadnego sojuszu. Tak więc proszę o przedstawienie dowodów.
_________________
Im większe obrażenia, tym mocniej się ukocha przeciwnika i tym szybciej złoży nam pokłon.
Głębokie myśli Txikiego Tartalo*
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Ferrońskie Diabły
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-08-13, 14:02    [Cytuj]

Cytat:
Sojusznikiem określa się gildię, na której forum istnieją dowody przedstawiające zawarcie sojuszu. Dowodem może być również uroczyste zawarcie przymierza na forum głównym w dziale rekrutacyjnym gildii lub w ambasadzie.


Może to być jakaś uroczystość, ale nie musi. Dowód oznacza, że każdy zainteresowany, który wejdzie na forum, będzie miał jakiś powód, aby sądzić, ze dana gildia jest w sojuszu inną. Może to być jakaś dodatkowa grupa itp. Coś jak na forum GWN - były grupy dla BBP przykładowo, ale nie twierdziło to jednoznacznie, że to sojusznik. Jednak w takim wypadku nie mogło by pretensji, jeśli podczas wojny, BBP zadeklarowałoby dołączenie do wojny w obronie GWNu.

I tak na forum SM - nie widzę tam zarejestrowanego członka WB.
Dodatkowo - nawet jeśli dowód by istniał - Wb nie zadeklarowało włączenia się do wojny, które powinno znajdować się w akcie wojennym, w temacie, w którym właśnie piszemy.

Cytat:
- Sojusznik atakowanego powinien potwierdzić udział w wojnie przeciw jego sojusznikowi w temacie wojennym na forum głównym.


Członek WB dołączył do SM, zanim ambasador/mistrz/osoba wyznaczona przez WB potwierdziła dołączenie się do wojny.

I tłumacze po co takie jawne pisanie po forach. Powiem trochę brzydko - ograniczyć kombinatorstwo. Ja mam GG do wielu osób i vice versa. Ale np: Mietek jako mistrz GP ma raczej słabe kontakty, ponieważ gra poraz pierwszy i mimo sporego potencjału jego gildii - przez takie ustalanie wszystkiego po znajomości przez gg, stałby na straconej pozycji.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Khhagrenaxx
teetotaler


Wehrwolf
Lykon
Rycerz
Orzeszko
Wiek: 38
Posty: 1032
Piwa: 94/138
Skąd: Silesia Superstar

Zloto
Wysłany: 2010-08-13, 14:09    [Cytuj]

Cytat:
Może to być jakaś uroczystość, ale nie musi. Dowód oznacza, że każdy zainteresowany, który wejdzie na forum, będzie miał jakiś powód, aby sądzić, ze dana gildia jest w sojuszu inną.


Przepraszam, pisałem posta (http://rivangoth.net/viewtopic.php?p=26429#26429) a musiałem iść, tam wyżej jest moje stanowisko.

Co do interpretacji tego czym jest dowód - dla mnie dowód może być przedstawiony i udostępniony, gdy któraś ze stron, która uważa się za poszkodowaną tego sobie zażyczy. Mogę ten dowód przedstawić, nie poczuwałem się w obowiązku do ogłaszania wszem i wobec naszych działań publicznie i wcześniej, tyle z mojej strony, pozdrawiam.

Cytat:
- Sojusznik atakowanego powinien potwierdzić udział w wojnie przeciw jego sojusznikowi w temacie wojennym na forum głównym.


Tu rzeczywiście jest uchybienie ze strony naszego sojuszu.

ed. Na naszym forum w dziale przeznaczonym dla dyplomatów każda gildia, która jest zainteresowana w rozmowach z nami otrzymuje podforum ukryte, w przypadku Wiejskiej Bandy dogadaliśmy się poprzez wojopoczty a na forum, w ukrytym dziale, został przedstawiony jednostronnie akt zawarcia sojuszu.

ed. Aza, rozumiem o co chodzi z tą jawnością ale mimo wszystko jest to zamach na suwerenność gildii daleko idący. Ja z Mietkiem próbowałem się dogadać również ale nie wykazał chęci, więc zrobiłem to po swojemu, kanałami dyplomatycznymi ukrytymi i niejawnymi, bo w tym również tkwi siła.

Dla informacji Zakonu Smoka, dziś dojdzie do nas kolejnych dwóch wojowników z Wiejskiej Bandy i przepraszam w imieniu sojuszu, że nie został potwierdzony udział naszych sojuszników w tej wojnie w tym temacie.
_________________
MMA PANOWIE MMA!!!
Ostatnio zmieniony przez Khhagrenaxx 2010-08-13, 14:19, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-08-13, 14:17    [Cytuj]

Ok, nic się nie stało. Ja bym jedynie prosił o ten akt ze screenem, an którym jest data. Nie abym się czepiał czy coś, chciałbym jedynie wiedzieć na 100% że sojusz został stworzony przed wojną z Zakonem, aby w przyszłości nie było pretensji od innej gildii, że Szare Miecze maja wsparcie od Wiejskiej Bandy czy coś. Ja tam na słowo, ze sojusz był przed wojna wierzę. Ale nie wiem jak inni, więc poproszę o dowód :P

PS: I myślę, że wystarczy sam kawałek ze WB zawiera sojusz z SM, bez publikacji postanowień czy co tam jest. Oczywiście zrobisz jak uważasz :)

Edit:
Cytat:
Na naszym forum w dziale przeznaczonym dla dyplomatów każda gildia, która jest zainteresowana w rozmowach z nami otrzymuje podforum ukryte, w przypadku Wiejskiej Bandy dogadaliśmy się poprzez wojopoczty a na forum, w ukrytym dziale, został przedstawiony jednostronnie akt zawarcia sojuszu.


No to nie widzę problemu. Jeżeli zakon chce mieć dowody - niech wyśle ambasadora na forum SM, gdzie powinien poprosić o dostęp do loży dla dyplomatów.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17