Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Laptop
Autor Wiadomość
Emilka
Community Manager
Księżycówka



Valkiria Dinn
Elf
?owca
Wiek: 38
Posty: 799
Piwa: 37/11
Skąd: Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-12-16, 13:35   Laptop [Cytuj]

Zdecydowałem się wziąć laptopa na raty gdzieś do 2500zł. Chciałbym się dowiedzieć jakie laptopy w tych cenach się teraz opłacają w tej cenie jaka firma jest dobra iitp itd. Nie znam się teraz kompletnie na laptopach a do świąt chciałbym sobie takiego kupić.
Laptop potrzebny jest do normalnego użytkowania czyli przeglądanie sieci słuchanie muzyki ewentualnie w cos pograć nie mówię o grach najnowszych ale żeby jakieś działały.
Ktoś cosik doradzi?
_________________
[center]Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Błekitna Szkoła Rycerska
     
Ralz
Psychonim


Wiek: 38
Posty: 170
Piwa: 29/15

Zloto
Wysłany: 2009-12-16, 14:23    [Cytuj]

hm... a wiec tak...
Acer Aspire Timeline 5810T
Acery moze nie sa tytanowymi produkcjami, ale wydajnosciowo, i czasowo powinien spelnic swoja role. Na pokladzie jest dosc fajny procesor (Core 2 Solo.. taki starszy brat Atoma) i dosc slaba karta graficzna intela... Gothic 2 na tym pojdzie.. wiele wiecej - nie. Jest leciutki jak na swoje gabaryty (2,5 kg). Acer sie ostatnio poprawil, wiec wydaje mi sie to calkiem niezly wybor w tej cenie.

nr 2
MSI X-Slim X600-009PL
Procesor ten sam, brak CD, mniejsze taktowanie pamieci (da sie odrobine to odczuc), ale za to fajniejsza karta graficzna... do gier zdecydowanie bardziej podejdzie. Do tego jeszcze lzejszy od poprzednika (2,2). Bateria pociagnie krocej przy standardowym uzytkowaniu.


Nie znam sie tak dobrze, na laptopach.. nie sledze nowosci... Zdecydowanie bardziej moglbym Ci pomoc w wyborze czesci do stacjonarnego.

Edit:
Jesli jednak oczekujesz od procka czegos wiecej, i nie zalezy Ci specjalnie na wadze, czy dlugosci pracy na bateri, to moze byc cos pokroju 'Fujitsu ESPRIMO Mobile' z szybszym dwujajecznym prockiem i niezla karta.
Ostatnio zmieniony przez Ralz 2009-12-16, 14:39, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Rungni Baradsson
Namiestnik GK


Rungni Baradsson
Krasnolud
Rycerz

Rungni Baradsson
Wiek: 45
Posty: 24
Piwa: 3/4
Skąd: Nowy Sącz

Zloto
Wysłany: 2009-12-16, 14:37    [Cytuj]

Z doradzaniem ciężko bo rynek tak zalany różnymi modelami, że masakra. Ale za to można coś odradzić bazując na doświadczeniu w pracy jako servisant oraz znając także opinie innych z tej branży.
1. Na pewno nic co ma chipset i podzespoły Nvidii bo zaczęli oszczędzać na ołowiu i pozłacaniu lutów przez co elektronika sama od mobo odłazi ;]
2. Żadnych wynalazków od zwalczającej się konkurencji czyli np połączenie HP z prockiem AMD to wielka porażka (grafy AMD/ATI jak najbardziej ok) bo HP specjalnie tak projektuje wnętrze by się przegrzewały (cel: zrażenie ludzi do AMD i przekonanie, że jedynym słusznym jest only Intel)
3. Jak już trzeba brać z systemem i wciskają coś z nowych produkcji to Win7 byle nie zViśta, ewentualnie XP lub jakiś bezsystemowy i samemu sobie postawić na tym co tam się podoba.
4. Omijać z HP serie DV - ładnie wyglądają ale ciągle coś w nich pada, to matryce to baterie innym razem ładowarki...
5. Unikać Lenovo - zdarzało im się w przeszłości zabezpieczyć baterię i np w 3 miechy po zakończeniu gw bateryjka przestanie się ładować, lapek też zabezpieczony i tylko z oryginalną działa a nowa taka trochę kosztuje.
6. Sony też lubi zabezpieczyć sobie baterię/lapka, a wtedy w razie W użycie zamiennika jakiegoś czy uniwersalnej ładowarki może się tragicznie skończyć (ale nie musi ;] )


Z porad pozytywnych:
Jak ma być również do gierek to wiadomo, że grafa musi być ok. Zintegrowane intele odpadają bo za słabe, ostatnie wybryki Nvidii też raczej odstraszają, więc pozostają ATI. Ram minimum 3-4 GB i procek 2 rdzenie co najmniej 2 GHz.
Matryce - są dwie możliwości, albo matowe albo błyszczące. Błyszczące mają lepsze kąty widzenia przez co łatwiej się ustawić tak by ładnie kolorki widać było ale za to w nawet lekkim słońcu prawie nic nie widać, a jak szyba czyściutka to nawet wcale nic hehe, za to używanie matowej w plenerze wychodzi miodzio z tym, że ma strasznie niewielkie kąty. Zwróć też uwagę na dodatkowe wejścia takie jak czytnik kart, bluetooth, esata, ilość usb, wyjście hdmi lub svideo. Jak system do lapka takiego to najlepiej win7 64-bit bo wtedy przynajmniej wykorzystamy możliwości naszego sprzętu, a już naprawdę miodzio gdy to wersja Ultimate bo pozostałe a już zwłaszcza 32-bit w szybkości działania praktycznie nie różnią się od XP.

Nieraz fajnie jest sobie trafić na te weekendy bez vatu w Media Markt czy też w Media Expert. Można wyhaczyć wtedy sprzęt nawet o 600 zł taniej :)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Górskie Klany
     
Desmond
Powergamer


Desmond
Człowiek
Berserker

---
Wiek: 35
Posty: 273
Piwa: 14/30
Skąd: Thorn

Zloto
Wysłany: 2009-12-16, 15:27    [Cytuj]

Na stronie Komputronika masz laptopy DELL w różnej konfiguracji. Cena bardzo atrakcyjna od 2.100-2.500 ( Chyba najtańsza oferta przy naprawdę wypasionym, jak na ten przedział, laptopie. Dodatkowo w większości masz W7 zamiast dziadowskiej Visty. A co do jakości Dell'i to chyba nie muszę mówić, że są lepsze od "gazetkowych promocji" Hp'ków czy Acerow etc.)

http://www.komputronik.pl.../1/showall/true
_________________
ΧΞΣ
- Zanim cię zabijemy, powiedz – banita zadrwił – za co warto ginąć, za pół złotej korony?
- Nie człowieku, za dane słowo.
Ostatnio zmieniony przez Desmond 2009-12-16, 15:32, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Błękitna Gildia
     
vallo
?ysy


Vallo
Wiek: 42
Posty: 385
Piwa: 31/134
Skąd: ze wsi

Zloto
Wysłany: 2009-12-16, 15:30    [Cytuj]

Icar sprzedaje lapy, ale nawet wrogowi bym ich nie polecał:P
Tak szczerze to wytrzymaj do - po świętach teraz wszystko poszło do góry o 10-20%.
Przejdź się między świętami a nowym rokiem po sklepach często są niezłe wyprzedaże.
_________________
Alkoholicy są dla mnie niczym ...... Niczym Bracia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  PMC 4 Ever
     
Rungni Baradsson
Namiestnik GK


Rungni Baradsson
Krasnolud
Rycerz

Rungni Baradsson
Wiek: 45
Posty: 24
Piwa: 3/4
Skąd: Nowy Sącz

Zloto
Wysłany: 2009-12-16, 15:51    [Cytuj]

Zgadzam się zarówno z Desmond'em jak i Vallo :)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Górskie Klany
     
Kherehabath


Kherehabath
Wiek: 39
Posty: 615
Piwa: 47/48
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-12-16, 16:50    [Cytuj]

Byle nie Dell ;P
Byle nie eMachines ;P
Byle nie HP ;P

Laptopy te prowadzą w klasyfikacji przechodzących przez me ręce paczek do serwisu.

Ja jak zwykle polecę FSC.
_________________
Wymiana gier na PS3, Xboxa 360, PC za darmo! Sprzedawaj używane gry bez prowizji!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
emtick


Sedyment Osiadły
Niziołek
Strażnik
Posty: 38
Otrzymał 11 piw(a)

Zloto
Wysłany: 2009-12-16, 17:15    [Cytuj]

http://www.euro.com.pl/la...html#content_3c

konkretna propozycja, myślę, że świetny sprzęt jak za taką kasę i naprawdę dobre raty.
Poza tym, Emilu, wiesz... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Mario Van Cool
Obrońca Lotharis


Mario Van Cool
Człowiek
Paladyn
Wiek: 51
Posty: 168
Piwa: 6/1
Skąd: Jaworzno

Zloto
Wysłany: 2009-12-16, 19:28    [Cytuj]

emtick, ma racje ciekawa propozycja.

Moim skromnym zdaniem warte uwagi są laptopy firmy Asus, szeroki wybór mają w zakresie 2000-2500 np: ten model http://www.komputronik.pl...50IN_SX150.html
_________________
Mario Van Cool - Błękitny Paladyn

Mario Van Cool - Wilczy Paladyn

Mario Van Cool - Opiekun mistrza Błękitnej Szkoły (S1)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Błękitna Gildia
     
Kherehabath


Kherehabath
Wiek: 39
Posty: 615
Piwa: 47/48
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-12-16, 20:43    [Cytuj]

Cytat:
Nvidii bo zaczęli oszczędzać na ołowiu


A ja słyszałem, że powinni przejść na RoHS.
_________________
Wymiana gier na PS3, Xboxa 360, PC za darmo! Sprzedawaj używane gry bez prowizji!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Walgo


Niziołek
Paladyn
Wiek: 44
Posty: 324
Piwa: 31/41
Skąd: www.gołebaby.pl

Zloto
Wysłany: 2009-12-18, 00:29    [Cytuj]

Jesli jestes piratem niekoniecznie z PMC to polecałbym te bez systemu (ale z dołączonymi sterownikami) bo są dużo tańsze ;) a instalacja systemu nie powinna byc kłopotliwa dla ciebie lub jeśli sie nie znasz to dla kolegi, którego poprosisz o pomoc. No chyba, że nie chcesz sie babrać w żadne systemy.

Coś ciekawego taniego:
http://www.morele.net/lap...j-sx036-243511/
instalujesz XPka i gra

Coś małomobilnego ale komfortowego:
http://allegro.pl/item853...ti4570_512.html
tutaj 7ka 64bit

Małomobilny, komfortowy, mocny na gierki:
http://allegro.pl/item846..._gt220_1gb.html

Coś pośrodku. Mocny na gierki:
http://allegro.pl/item841..._gt220_1gb.html

Coś zupełnie po środku:
link Maria

Obecnie jest taki sprzet na rynku, że cokolwiek byś nie kupił z zaproponowanych w tym temacie to będziesz zadowolony. No chyba, że trafisz na lipną serię.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Rungni Baradsson
Namiestnik GK


Rungni Baradsson
Krasnolud
Rycerz

Rungni Baradsson
Wiek: 45
Posty: 24
Piwa: 3/4
Skąd: Nowy Sącz

Zloto
Wysłany: 2009-12-18, 11:14    [Cytuj]

Dobrze też zajrzeć wcześniej na stronę producenta czy dają wsparcie sterowników do tego systemu na którym by się chciało działać bo nieraz już się spotkałem, że nie ma sterów do XP (a nawet zdarzają się lapki tak przygotowane by instalację XP utrudnić do granic możliwości), a także takie gdzie nie ma sterów do win7 i tylko tandetna zviśta pozostaje.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Górskie Klany
     
Graculka


Szpiegulska
Niziołek
Najemnik
Fjorgyn
Wiek: 36
Posty: 42
Piwa: 2/37

Zloto
Wysłany: 2009-12-18, 14:57    [Cytuj]

Nie znam się na komputerach ale sama niedawno kupowałam laptopa i troszeczkę się dowiedziałam na co warto zwrócić uwagę, a czego unikać. Nie chce uogólniać bo może nie tyczy się to wszystkim modeli ale szczególnie odradzano mi Acera, ze względu na wysoką awaryjność sprzętu tej firmy. Moja siostra przekonała się o tym na własnej skórze, a w dodatku najbliższy serwis znajdował się wtedy w Brnie- nie wiem jak to teraz wygląda. Z tego co wiem to także notebooki HP są kiepskie, głownie z powodu przegrzewania się, co może być problemem przy dłuższym siedzeniu, a tym bardziej jeśli zechcesz w coś pograć ;P Rungni wyjaśnił to chyba wyżej.

Ja osobiście polecam Asusa bo bardzo dobrze mi się na min pracuje, gierki śmigają, nic się nie zawiesza i jest elegancko:) Wadą jest tylko to, że jest ciężki :D (to takie moje babskie ale) ;P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  PMC \o
     
Emilka
Community Manager
Księżycówka



Valkiria Dinn
Elf
?owca
Wiek: 38
Posty: 799
Piwa: 37/11
Skąd: Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-12-22, 22:01    [Cytuj]

No więc laptopek zakupiony :) Dokładnie to HP DV6-1302W. Cena 2799. Posłuchałem rad bolivara i dlatego wybrałem sobie hapeka :)
Mój współlokator kupił sobie Asusa ale parametrów nie pamiętam. Zobaczymy teraz czy Asus czy HaPek jest lepsiejszy.
Dziękuję wszystkim za rady pomogły mi w wyborze a bardziej w ukierunkowaniu się :)

Co do Asusów to rozmawiałem dziś z serwisantem i ostatnio sie skarżył że roczne Asuski trafiają popsute do niego i to coraz więcej ich tak ma.
_________________
[center]Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Błekitna Szkoła Rycerska
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 16