Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Wojo Fanart i Wojo Fanfik

Czy chciałbyś by powstały WojoFanarty?
Tak i chętnie wezmę w tym udział
46%
 46%  [ 7 ]
Tak, lecz nie chcę brać w tym udziału
40%
 40%  [ 6 ]
Nie, bo po kiego grzyba?
6%
 6%  [ 1 ]
Mam to gdzieś, róbcie co chcecie
6%
 6%  [ 1 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Autor Wiadomość
Raknel Walken
Ajuści!!


Wiek: 37
Posty: 154
Piwa: 3/8
Skąd: prawie Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-11-06, 13:36   Wojo Fanart i Wojo Fanfik [Cytuj]

UWAGA: Lubię lać wodę, ale za chwilę przejdę do konkretów. Jeżeli ktoś nie lubi lania wody to poniżej zaznaczyłem dokładnie gdzie te konkrety są.

Ostatnio tak sobie siedziałem przy herbatce i jak zwykle w takich okolicznościach przyszedł czas na burzę mózgu. Setki pomysłów zaczęło mi przelewać się przez głowę i itp itd. Jak zwykle zresztą były to wolne myśli które nie miały ładu ani składu i większość z nich wpadnie do kosza. Przyszła mi do głowy myśl: "dlaczego właściwie robię grę? Kto w to będzie grał?"
Tak więc idąc dalej tym tokiem myślenia mój problem był następujący:
- może pogra w to kilku znajomych
- może gra się rozprzestrzeni.. (nadzieja matką głupich)
- a jeżeli tak to napiszę następną grę, ale usprawnię obecną (podobno każda matka swe dzieci kocha)
- hmm.. a może zrobię tą grę dedykowaną dla wojowników? Ludzie przynajmniej mieliby ubaw z tego co wypociłem, a ja będę wiedział jak rozwijać się dalej.
I tu przechodzimy do konkretów..

Konkrety
Powstało następne pytanie, co jest takiego w wojownikach że ludzie w to grają? (Choć w większej mierze uciekają) I dlaczego programiści oraz autorzy tracą chęci?
Pierwsze co mi przyszło do głowy to nuda. (sorry Winnetou)
Grze brakuje otoczki fanów i wielkiego BUM!
No ale przecież wszystkiego autorzy i programiści nie zrobią..
Hmm..
A może użytkownicy? Tak to jest to! Gdyby ludzie tworzyli wojoarty to byłoby to!
Więc co oni mogliby tworzyć?

Konkretne konkrety (masło maślane)
- komiks! (tak bardzo chciałbym zobaczyć WOJO KOMIKS, trochę satyry i trochę powagi)
- wojo grafiki (związane z samą grą jak i poszczególnymi gildiami)
- krótkie opowiadania o samych autorach (np. Ralz Przebiegły podkradł kratę piwa Philowi Śmigłemu ;P a potem o tym jak Szilka go skazała na katusze ;P )
- skrypty do gry tworzone przez graczy (symulacje, jakieś skrypty np do tworzenia wizualnej postaci etc)
- gry (zarówno programowe jak i tekstowe)
- itd, itp
Myślę że ten temat można by poszerzyć o kilka innych regionów, lecz sam nie dam rady zrobić wszystkiego (i wszystkiego wymyślić). Tym bardziej że nie mam zdolności graficznych, więc wszelkie próby tworzenia grafiki skończyłyby się zerwaniem włosów z głowy ;)

Tak więc poszukuję zarówno ludzi, którzy są chętni w uczestniczeniu w tym przedsięwzięciu. Zróbmy coś z jajem dla samych siebie, dla innych graczy i autorów :szileczka:
Mogą być to ludzie zarówno chętni do stałej współpracy jak i z doskoku. Ja ze swojej strony wypuszczam mini gierkę (nie wężyka i nie tak niedopracowanego ;P ), która będzie w pewien sposób poruszać tematykę wojów/

Ale się rozpisałem.. Jeżeli ktoś nie nadąża albo przeraża go mój styl pisania to przepraszam, ale inaczej nie potrafię ;)

To jest ktoś chętny? Jeżeli chcesz pomóc to już możesz teraz! Prześlij to do znajomych wojów, być może ktoś nie czyta Offtopów, a chciałby w czymś takim uczestniczyć.
W razie pytań pisać.. Zarówno tu, jak i na PW, jak i na GG.

Edit: no dobra przesadziłem z tym fanfikiem ;P
Ostatnio zmieniony przez Raknel Walken 2009-11-06, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-11-06, 19:03    [Cytuj]

Jedną rzecz już zaproponowałem na PW.

Jeżeli chodzi o pisanie dodatków jestem w kontakcie z dwoma osobami i jeżeli dane nie są super tajne to spokojnie mogę "wypluć" informacje z bazy i dać takiej osobie w postaci zewnętrznego pliku (coś na zasadzie dodatkowych rankingów).


Sporo informacji o świecie można znaleźć w bibliotece (http://biblioteka.lotharis.net/), a jeżeli czegoś tam nie ma to spokojnie można pytać - możliwe, że jest w korekcie (Szilka i Zębacz). Oczywiście jeżeli coś nie powstało to można to napisać ;-).

Dostępna jest też galeria z grafikami Phila (http://grafika.wojownicy.info/). Od czasu do czasu wrzuca tam on nowe szkice. Jest tego naprawdę sporo.

Niedawno powstała galeria ze zdjęciami z różnego rodzaju zlotów (http://galeria.wojownicy.eu/). Wrzuciłem zdjęcia, które miałem i zaproponowałem Squo poprowadzenie tego projektu - ma ona największą bazę wojo-zdjęć ze wszystkich ;-). Oczywiście można tam wrzucać zdjęcia nie tylko z oficjalnych wojo-spotkań, ale też ze spotkań gildyjnych, z życia Wojowników, itp. Czekamy na komentarze i propozycje co do tego kawałka wojo-życia.
Być może Squo będzie szukała kogoś do pomocy?

Chętnie przeczytam opowiadania związane z grą i graczami... w sumie na retro ma pojawić się małą niespodzianka, ale to dopiero w środę zobaczycie ;-)

Ode mnie: jestem za taką inicjatywą jak najbardziej... może jak mi się uda to poszukam i stworzę jakoś wojo-wizytówkę. Tak by na różnych forach w podpisie można było umieszczać aktualizowane informacje o postaci (poziom, zabite bestie, miejsce w turnieju, itp.). Jednak pierw sprawy bieżące.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Raknel Walken
Ajuści!!


Wiek: 37
Posty: 154
Piwa: 3/8
Skąd: prawie Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-11-06, 19:52    [Cytuj]

Póki co wyniki przerosły moje oczekiwania :)

Pracuję już nad stronką na której będą opisywane akcje Wojo Fanart (nazwa dziwna, ale jedyna która mi do głowy przychodzi). Póki co jedna akcja jest już rozpoczęta (choć nie w pełni rozwinięta). Stronka będzie stać na tymczasowej domenie, którą podam jak skończę prototyp (czyli prawdopodobnie jutro). Mam nadzieję że admini się nie obrażą jak zakoszę parę grafik, bo ciołek jestem jeżeli idzie o jakąkolwiek grafikę :)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Kherehabath


Kherehabath
Wiek: 39
Posty: 615
Piwa: 47/48
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-11-06, 19:55    [Cytuj]

Cytat:
Niedawno powstała galeria ze zdjęciami z różnego rodzaju zlotów (http://galeria.wojownicy.eu/). Wrzuciłem zdjęcia, które miałem i zaproponowałem Squo poprowadzenie tego projektu - ma ona największą bazę wojo-zdjęć ze wszystkich ;-). Oczywiście można tam wrzucać zdjęcia nie tylko z oficjalnych wojo-spotkań, ale też ze spotkań gildyjnych, z życia Wojowników, itp. Czekamy na komentarze i propozycje co do tego kawałka wojo-życia.



Dobrze, że przypomniałeś ;P Musze się za to troszeczkę zabrać żeby uatrakcyjnić bo coś jak zwykle miałem słomiany zapał :/
_________________
Wymiana gier na PS3, Xboxa 360, PC za darmo! Sprzedawaj używane gry bez prowizji!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Raknel Walken
Ajuści!!


Wiek: 37
Posty: 154
Piwa: 3/8
Skąd: prawie Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-11-07, 00:08    [Cytuj]

Strona zrobiona, tylko muszę postawić jeszcze domenę (poszukam póki co jakiejś darmowej). Oczywiście nie spodziewajcie się wiele po stronie napisanej w 3h z przerwami ;P

Osoby które wyraziły chęć udziały proszeni są o kontakt pod numer gg: 11452569
Osoby które nie mają gg mogą pisać na pw lub na maila.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Cerester
Brodaty Buc


Cerester
Krasnolud
Berserker
Hugo Kipp
Wiek: 37
Posty: 386
Piwa: 54/2
Skąd: Pruszków

Zloto
Wysłany: 2009-11-07, 00:56    [Cytuj]

Mi to tam wsio jedno, mogę coś tam pomóc. Za wiele nie umiem, ale jak coś się znajdzie... ;P Mogę napisać coś w gatunku... nie, nie płaszcza i szpady. Raczej Koca i Szpilki. Jakiś horror w licznych aktach z walającymi się dookoła dziczymi flakami. Nie wiem jedynie na ile interesujące byłyby opowiadanka.
Sam komiks to rzecz fajna, ale Phila nie sztuka zamęczyć. Jeśli kto inny by się znalazł, to kwestia wypełnienia tzw. dymków tekstem, to pół biedy.
_________________




Obecnie zielony i łuskowaty. I jak zwykle brodaty i bucowaty.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-11-07, 09:57    [Cytuj]

Zapomniałem jeszcze o dwóch projektach::

http://wojownicy.info/wiki
Wiki jest pod opieką Cerestera, który włożył w to sporo pracy.

oraz:
http://poradnik.wojownicy.info/
zawierający porady - jak na razie pod opieką Irmisa, ale mam wrażenie że przez niego zapomniany. Może teraz sobie o nim przypomni ;-)?
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Raknel Walken
Ajuści!!


Wiek: 37
Posty: 154
Piwa: 3/8
Skąd: prawie Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-11-07, 12:05    [Cytuj]

Wszystkie linki będą zamieszczone, tego ostatniego nie znałem :)

btw: mogę skorzystać z tego layoutu? :P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-11-07, 12:13    [Cytuj]

Z którego?
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Raknel Walken
Ajuści!!


Wiek: 37
Posty: 154
Piwa: 3/8
Skąd: prawie Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-11-07, 12:16    [Cytuj]

Biblioteka, bo już mam złożony (przynajmniej powierzchownie), do czasu aż powstanie jakiś samodzielny layout. Jak nie to zrobię szaro białą stronę ;P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-11-07, 12:27    [Cytuj]

To dzieło Ralza - jego musisz pytać o zgodę.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Irmis



Yaya Worobij Miomate
Wiek: 39
Posty: 944
Piwa: 75/27
Skąd: Haga

Zloto
Wysłany: 2009-11-07, 12:27    [Cytuj]

O poradniku pamiętam, ale od samego początku pisałem, że nie będę go robił sam. A na to aż coś napiszą osoby, które miały dostęp do edycji i zgłaszały zastrzeżenia, czekałem dość długo ;)
Choćby w sprawie paladynów, którymi nigdy nie grałem itp.

Jeszcze mam gdzieś rozpiskę z dziesięcioma przykładowymi połączeniami rasa-klasa, z których 3 już są na stronie. Ktoś jest chętny do pisania?
_________________
"Niektórzy twierdzą, że nie powinno się pić sherry wcześnie rano. Mylą się."
TP
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Raknel Walken
Ajuści!!


Wiek: 37
Posty: 154
Piwa: 3/8
Skąd: prawie Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-11-07, 12:32    [Cytuj]

Dobra, póki co będzie strona w skali szarości. Miejmy nadzieję, że znajdzie się ktoś kto zrobi layout ;P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Ralz
Psychonim


Wiek: 38
Posty: 170
Piwa: 29/15

Zloto
Wysłany: 2009-11-07, 13:58    [Cytuj]

Templak z biblioteki masz tutaj http://templates.arcsin.s...bsite-template/
Tylko odrobinke go przeabialem.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Raknel Walken
Ajuści!!


Wiek: 37
Posty: 154
Piwa: 3/8
Skąd: prawie Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-11-07, 14:41    [Cytuj]

No masz ci los, a ja właśnie skończyłem robić beta stronę ;P
Dobra zamienię tylko ten pasek menu, bo wygląda u mnie okropnie (ach ta moja kompozycja)

Póki co na stronce nie ma za wiele, a jest:
- informacje o stronce i co jest na niej do zrobienia
- działania (a właściwie informacje i ogłoszenia)
- zbiór linków
- kontakt który jest póki co pusty (to chyba najmniej ważna sprawa)

Jeszcze dziś dorobię inne działy, które powinny być a wczoraj nie miałem czasu.
Wszelkie sugestie mile widziane

Tymczasowy adres strony: http://raknel.info

Pytanie: ma ktoś konto na demotach?
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 18