Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Star Wars
Autor Wiadomość
Glognar


Krasnolud
Berserker
Glognar
Wiek: 46
Posty: 219
Piwa: 1/6

Zloto
Wysłany: 2009-09-28, 19:02   Star Wars [Cytuj]

To bardziej pytanie do niż propozycja.

Czy myśleliście kiedyś by silnik gry wojownicy wykorzystać do zrobienia podobnej gry w świecie gwiezdnych wojen? Pytam bo jeśli chodzi o gry przeglądarkowe to temat totalnie leży choć fanów jest całe mnóstwo. Jeszcze do nie dawna www.jedicode.com była jedyną valherką ale i tam się coś popiepszyło i od roku chyba gra leży na łopatkach.

Gre można by osadzić w czasie wojny Jedi z Shitami czyli dwie frakcje. W soboty zamiast turnieju mielibyśmy bitewne starcie tych frakcji. A np co środę mógłby być organizowany turniej wewnętrzny każdej świątyni.
Wiadomo ten świat jest przebogaty w różnego rodzaju rasy więc z tym nie byłoby problemów. Z klasami też nie bo można by przyjąć z gry Cotr te trzy podstawowe czyli : strażnik, obrońca, negocjator (lub jeszcze coś innego wymyślić).
Balans już jest więc tylko szata graficzna i qesty pozostają do zrobienia. Fora zatętniły by życiem i innego rodzaju klimatem.

Co Wy na to?
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-09-28, 19:11    [Cytuj]

Ja o czymś takim myślałem... tylko nie w SW - z nimi jest jeden problem: licencja. Nie jest prosto wydawać cokolwiek w świecie SW.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Glognar


Krasnolud
Berserker
Glognar
Wiek: 46
Posty: 219
Piwa: 1/6

Zloto
Wysłany: 2009-09-28, 23:01    [Cytuj]

Wiem ale nie sądzę by jedicode mieli na to licencję mimo wszystko gra żyła dość długo
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Cerester
Brodaty Buc


Cerester
Krasnolud
Berserker
Hugo Kipp
Wiek: 37
Posty: 386
Piwa: 54/2
Skąd: Pruszków

Zloto
Wysłany: 2009-09-29, 00:13    [Cytuj]

Nie sądzę, by ktokolwiek z teamu miał ochotę ryzykować prawne przepychanki w sądach. Natomiast kosmiczne klimaty będące jednak oryginalnym (naszym) pomysłem - czemu nie. Kwestia oprawy, paru zmian... Ale, czy zyskałoby na popularności bez chwytliwych Jedi - nie potrafię przewidzieć.
_________________




Obecnie zielony i łuskowaty. I jak zwykle brodaty i bucowaty.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-09-29, 00:19    [Cytuj]

Przerobić fundamentalną koncepcję na której opiera się gra z medieval-fantasy na space-fantasy to nie jest większy problem. Największym problemem byłoby przerobienie pod to grafiki (ogrom roboty) i zawartości gry (questy, sprzęt, wymyślić nowe nazwy umiejętności, klas, ras, itd.).
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Dark


Mroczny Elf
Wiek: 31
Posty: 139
Piwa: 2/15
Skąd: ,że znowu?!

Zloto
Wysłany: 2009-10-04, 19:34    [Cytuj]

Phil napisał/a:
Największym problemem byłoby przerobienie pod to grafiki (ogrom roboty) i zawartości gry (questy, sprzęt, wymyślić nowe nazwy umiejętności, klas, ras, itd.).


Na razie po prostu dodać wszędzie przedrostek Kosmiczny. Szczegół że będą kosmiczne elfy, kosmiczna moczarowa mucha czy ciężka kosmiczna zbroja płytowa ;]
To tak z przymrużeniem oka.
_________________
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 15