Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Warhammer 40 000 (komputerowy)
Autor Wiadomość
Admin 2.01


 
Wiek: 37
Posty: 153
Piwa: 29/6
Skąd: Rivangoth

Zloto
Wysłany: 2009-08-29, 14:00   Warhammer 40 000 (komputerowy) [Cytuj]

Warhammer 40.000: Dawn of War


Witam!

Jestem fanem tejże wspaniałej gry. Wraz z moimi 2 kuzynami gramy sobie w niego wieczorami (czasami, jak jest ochota). I szukamy nowych graczy, by urozmaicić grę.

Gramy w 2 dodatki:
Warhammer 40 000: Dark Crusade (cała 3jka posiada)
Warhammer 40 000: Soulstrom (posiadają 2osoby)

łączymy się poprzez hamachi.

Jeżeli ktoś posiada tą grę, lubi ją, i chce pograć z ludźmi - zgłoście się w tym temacie. Pogadamy później o szczegółach co jak wygląda. Od razu napiszcie też jaka jest Wasza ulubiona rasa

Wojtek (ja:P): Eldarowie (czasem też Orki)
Piotrek: Dominium Ta'u
Robert: Kosmiczni Marines.


Pozdrawiam i czekam :)
It is better to die for the Emperor than to live for yourself!
_________________
What I cannot create, I do not understand. - Richard Feynman
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2009-08-29, 14:07    [Cytuj]

Zbawco! A myslalem że nikt normalny w to nie gra p

Akurat ja nie będe mial teraz czasu (było wczesniej pisać), ale jeżeli się znajdzie to napylam czesto Chaosiarzami i tau w DC, SS plus Tyranid mod ;p
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Admin 2.01


 
Wiek: 37
Posty: 153
Piwa: 29/6
Skąd: Rivangoth

Zloto
Wysłany: 2009-08-29, 17:25    [Cytuj]

Zawsze się można zgadać co do terminu rozgrywki:)

O tyranid modzie usłyszałem od Ciebie, i starałem się to dziadostwo zainstalować i dla SS i dla DC, ale coś jest nie tak. W SS widzi moda i są nowe plansze, ale nowej rasy nie ma. w DC w ogóle nie działa. Mam polską wersję, jakie masz Ty? I czy może jest jakiś magiczny sposób instalacji tego?:D
_________________
What I cannot create, I do not understand. - Richard Feynman
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2009-08-29, 17:32    [Cytuj]

SS mam oryginalny tak samo DC. Ze strony autora moda pobrałem wersje i dla DC i dla SS. Po instalacji (tej z SS) zwyczajnie wchodziłem do gry przez plik exe tyr moda i wybierając skirmisha w polu z rasami wybierałem tyranidów ;p

SS i DC bez zainstalowanych patchy.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Admin 2.01


 
Wiek: 37
Posty: 153
Piwa: 29/6
Skąd: Rivangoth

Zloto
Wysłany: 2009-08-29, 18:15    [Cytuj]

Próbowaliśmy to u kuzyna, i nie chciało działać. U mnie natomiast zadziałało od razu. Dziwne, bo obydwaj mamy oryginalne wersje, polskie, bez patcha.
_________________
What I cannot create, I do not understand. - Richard Feynman
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Kudlaty
Narn i Hin Hurin.


Wiek: 39
Posty: 402
Piwa: 4/25
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-08-29, 19:12    [Cytuj]

Tylko Winter Assault i Gwardia Imperialna, poza tym Hamachi u mnie nie działa.
Ale na gwardii zęby zjadłem na grach netowych. Majac Baneblade'a +5xLeman Russ i do tego ze 4 oddziały Kasrkinów rozwalałem w pojedynkę 3 graczy grających Chaosem :D
_________________
"Kudłaty - Człowiek, który nie istniał":
- A ja nie mam profilu na Naszej Klasie, ani na Facebooku, ani innych tym podobnych.
- To ty nie istniejesz?!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2009-08-29, 19:30    [Cytuj]

Bo to był brak balansu, ze Chaos mógł sobie kupić 5x obliteratorów i podobna ilośc predatorów, tak samo SM z terminatorami i land raiderami ;p Na szczęście w DC i SS można budowac już tylko 1 oddzial uberów ;p
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Kudlaty
Narn i Hin Hurin.


Wiek: 39
Posty: 402
Piwa: 4/25
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-08-29, 19:42    [Cytuj]

ale właśnie mówię, że nie by brak balansu bo dało się chaos rozwalać najsłabszą (teoretycznie) rasą czyli Gwardią imperialną, bo co z tego, że mieli masę wojska jak Leman Russy Szły przez ciężką piechotę jak nóż przez masło nie mówiąc o Kasrkinach którzy połowę Obliteratorów wycinali w pień zanim Obliteratory doszły na odległość (Swojego) strzału (umiejętność Namierzanie Orbitalne u GI).
_________________
"Kudłaty - Człowiek, który nie istniał":
- A ja nie mam profilu na Naszej Klasie, ani na Facebooku, ani innych tym podobnych.
- To ty nie istniejesz?!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2009-08-29, 19:53    [Cytuj]

J gralem necronami i Chaosem. i jesli bylem an tyle głupi 9lub towarzysze z teamu) aby dopuścic GI do t4 to mialem cieplo ;p Własnie lemany i kasr mnie wnerwialy, więc na taki miks robilem Devoulery (potem obstrzal artyleryjski). Na eartshacera oddział demonów, a na karskinów oddziały berków (zas przed nimi opetani aby nie pali) i takie tam różne taktyki. Sila GI jest to, że przeciwnik pamiętając kampanię niedocenai jej siły i przegrywa ;p Raz niedoceniłem eldarow i na samym początku gośc zrobił mi spam straznikami. To niemal tak jak cultist rush ;p W smię to czasami wole grac necronem ze wzgledu na prostotę. jeden oddzial nieśmiertelnych zas reszta to rozpruwacze. Szybki teleport na tyły i wróg traci cale morale, a po chwili reszte wosjka :P

I tak te taktyki to fail jeżeli gra 2ludzi vs 2 tyranidów. Z leizarem kilka razy grałem i wygrac udalo się dopiero z miskem SM&SB a nie czekaliśmy az tyranida się rozbuduje. Bo w t4 tyranidzi sa niesmiertelni właściwie.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Kudlaty
Narn i Hin Hurin.


Wiek: 39
Posty: 402
Piwa: 4/25
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-08-29, 20:22    [Cytuj]

Nie lubię dodatków Dark Crusade i Soulstorm, za duzy chaos się robi - a necroni to dopiero brak balansu jest...
_________________
"Kudłaty - Człowiek, który nie istniał":
- A ja nie mam profilu na Naszej Klasie, ani na Facebooku, ani innych tym podobnych.
- To ty nie istniejesz?!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Admin 2.01


 
Wiek: 37
Posty: 153
Piwa: 29/6
Skąd: Rivangoth

Zloto
Wysłany: 2009-08-29, 23:09    [Cytuj]

Nie masz do końca racji, bo pewnie dużo nie grałeś w DC:) Nekroni są silni jak rozwiną się i na dużych mapach.

Eldarowie natomiast, to wg. mnie rasa przeciwko Nekronom (nawet w kampanii jest o tym mowa) i przy odpowiedniej taktyce nie est problemem rozwalenie ich.

W DC (W SS już niestety nie) da się zrobić szturm eldarami budując pracowników i działa szuinikenowe. ~6.30minuy i koniec rozgrywki (małe mapy tylko, dominium ta'u nie ma żadnej szansy a obronę)
_________________
What I cannot create, I do not understand. - Richard Feynman
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2009-08-29, 23:18    [Cytuj]

Na mapie typu 'do wylomu" trwa to krócej - Eldar każdego rozwali spamem strazników. Np sm mimo dużo silniejszych jednostek na samym początku nie wyrabia się z eksterminacją .

Co do necro - eldar ma największe szanse go rozwalic. A jeżeli ktos na dużych mapach pozwoli mu dojśc do t4 to juz po ptakach, bo pewnie ma 3-4 monolity i kolejno je rozbudza w chwili, gdy poprzedni zostaje uszkodzony. Eldar w przeciwieństwie do necro jest bardzo szybki. jedyną jednostka na pojazdy eldarow sa nieśmiertelni ale.. sa powolni i jest ich mało 9choć 3-4 serie i taki czołg grawitacyjny lezy). Sek w tym że eldar spami czołgami grawitacyjnymi w chwili, gdy necro moze zbudowac max owych niesmiertelnych i lepsze dzialo gaussa. Nie tylkow kampanii ale ogólnie w uniwersum eldarzy byli głownymi przeciwnikami nekronów, i to oni przyczynili sie do wybicia dużych ilości i zablokowania rozbudzen innych planet - nekropolii. :P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Kelk
Główny Misiek

Kelk
Człowiek
Berserker
Wiek: 36
Posty: 248
Piwa: 12/8
Skąd: Czersk

Zloto
Wysłany: 2009-08-29, 23:18    [Cytuj]

Kudlaty napisał/a:
Nie lubię dodatków Dark Crusade i Soulstorm, za duzy chaos się robi - a necroni to dopiero brak balansu jest...


Spatchować od ręki trzeba, wówczas jest ok. Ale bez patchów to necroni są odpowiednio zbalansowani do gry przeciwko 2-3 graczom :)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  WW&BG/SRN&MP
     
Kudlaty
Narn i Hin Hurin.


Wiek: 39
Posty: 402
Piwa: 4/25
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-08-30, 00:23    [Cytuj]

Niestety poza fajnym klimatem w Intro, Wh40K: DoW niczym nie różni się od innych RTSów, a te niestety mnie "lekko" znudziły. Wszystkie opierają się na prostej zasadzie:
-Kilkaj szybciej to wygrasz-
A to po kilku (nastu) rundach zaczyna być nużące.
W każdym razie życzę Wam miłej gry ;)
_________________
"Kudłaty - Człowiek, który nie istniał":
- A ja nie mam profilu na Naszej Klasie, ani na Facebooku, ani innych tym podobnych.
- To ty nie istniejesz?!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Admin 2.01


 
Wiek: 37
Posty: 153
Piwa: 29/6
Skąd: Rivangoth

Zloto
Wysłany: 2009-08-30, 15:12    [Cytuj]

Klikanie szybsze fakt, zwiększa szanse, ale jest ważne na początku. Potem liczy się strategia i taktyka: dobierać odpowiedni kontry itd. Może się to w końcu znudzić, ale powiedz mi jaka gra na świecie się nie nudzi?:D

WH jest wg. mnie jedną w swoim rodzaju strategią. Przejmowanie punktów rekwizycji/krytycznych/reliktów to b. fajne rozwiązanie. 90%+ strategii wygląda tak że albo budujesz pracowników i wysyłasz do kopalni, albo w ogóle nie ma wydobywania surowców i jest sama walka.

Graliście/widzieliście Dawn Of War 2?
Tej grze dałbym inny tytuł, ale uważam że jest rewelacyjna:) Szkoda tylko że nie za dobrze mi chodzi.
_________________
What I cannot create, I do not understand. - Richard Feynman
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15