Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Bolivar
2009-04-05, 12:01
ocenzurowane imiona
Autor Wiadomość
Awru
PMC !! UW


Awru ko
Posty: 46
Piwa: 1/1

Zloto
Wysłany: 2009-04-05, 00:32   ocenzurowane imiona

Chciałbym sie odwołać od decyzji administratorów gdyż nick Awruk jest polskim nazwiskiem uznawanym przez polskie prawo zarówno cywilne jak i prawne. Wydaje mi sie że skoro te organy zaakceptowały ten wyraz jako normalny i nie widzą w nim niczego zdrożnego to i w grze powinien być dopuszczony.

tutaj jest link do krajowego rejestru sądowego

http://www.krs-online.com...-krs-62565.html - jeden z członków zarzadu ma tak na nazwisko

A tutaj jest wyszukiwarka nazwisk polskich

http://www.herby.com.pl/ - według danych tej wyszukiwarki do 1998 roku było 99 rodzin o nazwisku Awruk.
_________________
Język mym mieczem, gęba mą tarczą.



http://gildiapmc.nazwa.pl
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Arnatos Malvoy
Zasłużony dla Rivangoth
Szelma



Arnatos Malvoy
Półelf
Najemnik
Wiek: 36
Posty: 196
Piwa: 23/14
Skąd: GWN

Zloto
Wysłany: 2009-04-05, 00:50   

Skubany :D
To że prezes jakiegoś tam klubu tak się nazywa to akurat nieistotne bo tam niepisze czy to na pewno nazwisko. Kategoria mówi nazwisko lub nazwa.

Jednak 99 takich nazwisk w kraju to już całkiem mocny argument :)
_________________

Najemnik w służbie GWN
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-04-05, 00:53   

Z góry przepraszam za używanie brzydkich wyrazów. Niestety taki temat...

A ja znam profesora Fiuta (ul. Gramatyka, wydział Zarządzania AGH). Jeżeli w podanym serwisie heraldycznym wpiszesz kilka brzydkich wyrazów to też znajdziesz takie nazwiska (np. wulgarne określenia narządów). Mam iść dalej?

Wynika z tego, że twój nick na forum też jest do zmiany i zgłoś na PW nowy lub będzie dany ban.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Arnatos Malvoy
Zasłużony dla Rivangoth
Szelma



Arnatos Malvoy
Półelf
Najemnik
Wiek: 36
Posty: 196
Piwa: 23/14
Skąd: GWN

Zloto
Wysłany: 2009-04-05, 00:57   

Osz diabli rzeczywiście przerażające jak ludzie mają na nazwiska :D

No to na moje jeśli nie jesteś w stanie przedstawić skana swojego dowodu osobistego z nazwiskiem Awruk to po batalii.
_________________

Najemnik w służbie GWN
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Awru
PMC !! UW


Awru ko
Posty: 46
Piwa: 1/1

Zloto
Wysłany: 2009-04-05, 01:15   

jeśli miałbym na nazwisko Awruk to mogę grać z takim nickiem a jeśli nie mam tak na nazwisko to nie mogę??


słowa Awruk użył nawet w swojej książce będącej lekturą szkolną sławny publicysta i pisarz fantasy Stanisław Lem.

„Dosyć, że Triody znikł, ledwo »Awruk!« krzyknąć zdołał, słowo ulubione, zawołanie bitewne rodu”. - Okrzyk bojowy rodu Selektrytów. Znajduje się na samym początku Bajek robotów w opowiadaniu "Jak Erg Samowzbudnik bladawca pokonał".


Wydaje mi sie że czytanie wyrazów wspak jest nadmierną kontrolą gdyż wyraz zbudowany z literek pisanych poklei a w r u k, czy a w k u r czy r u w k a ma inne znacznie niż gdybyśmy go pisali w inny sposób. Bo czemu tylko sprawdzać wspak. Może odrazu kontrolujmy wszystkie możliwe metody anagramowania... I zablokujmy np takie imiona w których mieszczą sie litery z których można zbudować cos nieprzyzwoitego. Skoro już tak blokujemy to anagramy słów które nam się nie podobają w językach obcych też blokujmy...
_________________
Język mym mieczem, gęba mą tarczą.



http://gildiapmc.nazwa.pl
Ostatnio zmieniony przez Awru 2009-04-05, 01:30, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
KoniAK
Błękitny Chomik


Random
Berserker

Wiek: 40
Posty: 1373
Piwa: 40/12
Skąd: [color=#3399CC]

Zloto
Wysłany: 2009-04-05, 01:19   

Arnatos, Czy jak ktoś w USA ma na imię Dick, co wiadomo co znaczy, albo że ktoś ma na imię jak wspomniał Boli, to znaczy że mamy pozwalać na wszystko? Każdy wie co znaczy Awruk, albo Awruko... Prawda jest taka że osoby z nazwiskiem typu Fiut, czy różne Fiutowski, itd. często zgłaszają się do Urzędu Stanu Cywilnego o zmianę imienia/nazwiska na jakieś pospolite, właśnie ze względu na to jakie jego imię/nazwisko budzi emocje. I urzędnicy bez robienia problemów zmieniają te imiona/nazwiska ponieważ takie mamy prawo. Mozna zmienić imię/nazwisko które się źle kojarzy ale nie można zmienić sobie imienia i nazwiska na Darth Vader, czy Manchester United(tak jak w niektórych krajach)... Także wątpię by urzędnicy zmienili komuś nazwisko z Fiut na Pyta, czy inne takie, z wiadomych względów...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Błękitna Szkoła Rycerska
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-04-05, 01:28   

Jeżeli miałbyś nazwisko Awruk to bym ci współczuł... i poprosił o zmianę nicka na forum oraz w grze. Tak samo jak bym profesora Fjuta poprosił o zmianę na tym forum i w tej grze.


Na PW możesz przesłać propozycję twojego nowego nicka na forum.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Arnatos Malvoy
Zasłużony dla Rivangoth
Szelma



Arnatos Malvoy
Półelf
Najemnik
Wiek: 36
Posty: 196
Piwa: 23/14
Skąd: GWN

Zloto
Wysłany: 2009-04-05, 01:39   

Bolivar napisał/a:
Jeżeli miałbyś nazwisko Awruk to bym ci współczuł... i poprosił o zmianę nicka na forum oraz w grze. Tak samo jak bym profesora Fjuta poprosił o zmianę na tym forum i w tej grze.


Nie wiem czy to by było legalne względem polskiego prawa. Zabronienia komuś opisywania się własnym nazwiskiem.

Ale tylko w tym wypadku. W każdym innym administracja ma do tego prawo.
_________________

Najemnik w służbie GWN
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-04-05, 01:45   

Arnatos, niestety nie mogę sprawdzić czy nazwisko jest prawdziwe oraz czy osoba przedstawia prawdziwe dane na forum. Mogę tak powiedzieć o osobach, które znam osobiście.
Nie mogę też nikogo zmusić do przedstawienia dowodu tożsamości (mają do tego prawo określone organy - np. Policja), jednak jeżeli osoba nie spełni mojej prośby mam prawo odmówić jej pewnych czynności (np. mogę poprosić o dokument tożsamości i jeżeli dana osoba odmówi nie sprzedać jej alkoholu).
Tak samo Awruk może nie zgodzić się na zmianę nicka, a ja mam prawo dać mu bana, czyli wykluczyć go z forum.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Awru
PMC !! UW


Awru ko
Posty: 46
Piwa: 1/1

Zloto
Wysłany: 2009-04-05, 01:49   

tylko czemu jedna osoba miała by prawo mieć ten nick a druga już nie. Przecież według konstytucji jesteśmy równi. Wiec jeśli osobie o nazwisku Awruk zezwolono by posiadać takie pseudo jak jego nazwisko to czemu ja tego nie mogę uczynić.
_________________
Język mym mieczem, gęba mą tarczą.



http://gildiapmc.nazwa.pl
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Cerester
Brodaty Buc


Cerester
Krasnolud
Berserker
Hugo Kipp
Wiek: 37
Posty: 386
Piwa: 54/2
Skąd: Pruszków

Zloto
Wysłany: 2009-04-05, 01:52   

Bo to nie jest pseudo, ale nazwisko. Kowalskiemu nie można zabronić nazwania się Kowalski. Zresztą, Twój przykład użycia tej nazwy u Lema trochę mnie dziwi. Toć to zakamuflowany bluzg i już. To, że pewien polityk powie do kogoś "spieprzaj dziadu", to nie znaczy, że nagle będzie to zwrot tolerowany. To jest ta sama sytuacja.
_________________




Obecnie zielony i łuskowaty. I jak zwykle brodaty i bucowaty.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-05, 01:55   

Przykro mi, ale regulamin jest regulaminem i wbrew dotychczasowej praktyce w Wojownikach, teraz będzie egzekwowany co do litery. Rozumiem Twoje przywiązanie do nicku, ale wulgarne słowa na tym forum i w tej grze, pisane normalnie czy wspak nie będą tolerowane bez względu na tłumaczenia. Za jakiś czas mógłby się pojawić ktoś z nickiem Jan Kutas - twierdząc, że w jego nazwisku chodzi o ozdobę garderoby noszoną w XVII i XVIII wieku. Też mielibyśmy zrobić wyjątek? Nie wydaje mi się.

Cytat:
Wydaje mi sie że czytanie wyrazów wspak jest nadmierną kontrolą gdyż wyraz zbudowany z literek pisanych poklei a w r u k, czy a w k u r czy r u w k a ma inne znacznie niż gdybyśmy go pisali w inny sposób. Bo czemu tylko sprawdzać wspak. Może odrazu kontrolujmy wszystkie możliwe metody anagramowania... I zablokujmy np takie imiona w których mieszczą sie litery z których można zbudować cos nieprzyzwoitego. Skoro już tak blokujemy to anagramy słów które nam się nie podobają w językach obcych też blokujmy...


Ironizowaniem niczego nie wskórasz. Twój nick jest jednoznacznym anagramem słowa powszechnie uważanego za wulgarne, więc łamie regulamin gry i forum.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Awru
PMC !! UW


Awru ko
Posty: 46
Piwa: 1/1

Zloto
Wysłany: 2009-04-05, 01:58   

Czy zmiana kosmetyczna by nie był anagramem a nadal kojarzyl sie z moim nickie wchodzi w gre?
_________________
Język mym mieczem, gęba mą tarczą.



http://gildiapmc.nazwa.pl
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Cerester
Brodaty Buc


Cerester
Krasnolud
Berserker
Hugo Kipp
Wiek: 37
Posty: 386
Piwa: 54/2
Skąd: Pruszków

Zloto
Wysłany: 2009-04-05, 02:13   

Nie zwracam się do nikogo tymi słowami, jedynie użyłem ich jako przykładu dla powyższej sytuacji. Może nieobraźliwe, ale nieakceptowane. Sądzisz, że byś dostał warna? Prędzej za podpis, który jest jawną prowokacją...
_________________




Obecnie zielony i łuskowaty. I jak zwykle brodaty i bucowaty.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Spider4

Posty: 718
Piwa: 31/52

Zloto
Wysłany: 2009-04-05, 02:14   

Cerester, a co jest w moim podpisie nie tak? To, że zapisałem śmiech inaczej niz haha?

EDIT: tu masz linka
http://www.youtube.com/watch?v=iUZl6T1BoRQ
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 16