Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory do parlamentu UE

Na kogo głosowałeś/zagłosowałbyś w wyborach do parlamentu UE?
UPR
16%
 16%  [ 6 ]
PSL
0%
 0%  [ 0 ]
SO RP
0%
 0%  [ 0 ]
Libertas (LiD)
2%
 2%  [ 1 ]
SLD-UP
11%
 11%  [ 4 ]
PR (chadecja)
8%
 8%  [ 3 ]
PO RP
36%
 36%  [ 13 ]
Pusty głos
25%
 25%  [ 9 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 36

Autor Wiadomość
Spider4

Posty: 718
Piwa: 31/52

Zloto
Wysłany: 2009-06-11, 13:20    [Cytuj]

http://www.tvn24.pl/12690...,wiadomosc.html - u nas raczej tak trzeba załatwiać sprawy ;P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 46
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-06-11, 13:20    [Cytuj]

Walkorm, mylisz slogany partyjne z programem partii ;-). Zresztą w Polsce mimo kryzysu nie jest źle - to, że protestują górnicy, stoczniowcy to norma - oni zawsze protestowali bez względu na to kto jest u władzy. Cieszę się, że wreszcie zostały zamknięte stocznie, ale trochę mi żal Stoczni Gdańskiej, która jest pewnego rodzaju symbolem. Jednak to nie jest wina PO... nie do końca jest też to wina PIS.

Co proponował UPR. Weźmy na przykład zawodową armię. Oni proponowali to już w latach 90-tych. Mamy ją teraz. Zauważ, że nasze wojsko przeszło pewne zmiany, jesteśmy w NATO. Wyobrażasz sobie taka zmianę dajmy na to w 1996 roku? Mamy starych dowódców przyzwyczajonych do pewnych mechanizmów i mamy wielki chaos - nasze wojsko nie jest zdolne do działania. Dzięki temu, że poczekaliśmy (licząc od 1996 roku) 13 lat, nasza armia brała udział w misjach pokojowych, wykształcili się dowódcy potrafiący działać na dobrze wyposażonej (w teorii ;-) ) i dobrze wyszkolonej grupie osób. Dzięki temu działają sprawnie i przejście od poboru do zawodowstwa wyglądało trochę lepiej.

OK, zlikwidowanie ZUS/OFE i odkładanie przez obywatela pieniędzy na swoją emeryturę. Mogę cię w tym momencie zabić śmiechem. Już widzę jak społeczeństwa odkłada na swoje przyszłe życie. Po 40 latach będziesz miał państwo, w którym 70% obywateli nie ma nic odłożone. Wiesz do czego by to doprowadziło?


Jeżeli chodzi o to co proponuje UPR - tak nie jestem na to przygotowane - są to tezy, które mnie śmieszą. Tak samo jak słyszę, że dwie osoby pracując uczciwie i dostając po 1000 zł miesięcznie mogę się utrzymać. Jak zacząłem to analizować z kolegą-uprowcem to nagle się okazało, że nie w Krakowie, ale w mieście 50 km od Krakowa. Oznacza to, że szuka pracy tam gdzie ma mieszkanie. Jak nie ma tam pracy to musi dojeżdżać, a to oznacza koszty. Jestem ciekawy co by się działo gdyby została zniesiona płaca minimalna. 500 zł miesięcznie? Zastanów się co by się bardziej opłacało: sprzedać kilka CD wyrwanych z samochodu czy pracować za 500 zł? Tak mamy policję... ale czekaj utrzymywana jest ona z podatków, a podatków mamy przecież mało bo mało kto pracuje.

Mamy jeszcze rozmawiać o służbie zdrowia? O czym jeszcze chcesz?

Naprawdę to co wykonujesz na społeczeństwie musisz dokonywać powoli i z umiarem. Ja np. nie jestem gotowy na to by nagle ktoś mieszał w tym co było robione przez ostatnie 20 lat.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Sigmar
Tsumoso
GWN Technocrat


Tsumoso
Krasnolud
Posty: 512
Piwa: 86/82
Skąd: GWN

Zloto
Wysłany: 2009-06-11, 17:30    [Cytuj]

Cytat:
OK, zlikwidowanie ZUS/OFE i odkładanie przez obywatela pieniędzy na swoją emeryturę. Mogę cię w tym momencie zabić śmiechem. Już widzę jak społeczeństwa odkłada na swoje przyszłe życie. Po 40 latach będziesz miał państwo, w którym 70% obywateli nie ma nic odłożone. Wiesz do czego by to doprowadziło?


Idioci doświadczyliby bezwzględnej mocy bycia odpowiedzialnym za siebie jak prawdziwie dojrzała osoba? :) Innymi słowy umarliby z braku środków do życia? :)

Toż to cudowna wizja :D
_________________
"Change is inevitable. All you can do is make sure it happens in your favor"
Chaos God Tzeentch, God of Change. The Changer of Ways. His domain covers the chaotic Winds of Magic, evolution and change, scheming and manipulation of all kinds, mundane as well as arcane.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Gildia Wielkich Niezależnych
     
Bolivar


brak
Wiek: 46
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-06-11, 18:18    [Cytuj]

Tsumoso napisał/a:
Cytat:
OK, zlikwidowanie ZUS/OFE i odkładanie przez obywatela pieniędzy na swoją emeryturę. Mogę cię w tym momencie zabić śmiechem. Już widzę jak społeczeństwa odkłada na swoje przyszłe życie. Po 40 latach będziesz miał państwo, w którym 70% obywateli nie ma nic odłożone. Wiesz do czego by to doprowadziło?


Idioci doświadczyliby bezwzględnej mocy bycia odpowiedzialnym za siebie jak prawdziwie dojrzała osoba? :) Innymi słowy umarliby z braku środków do życia? :)

Toż to cudowna wizja :D


Wiesz... właśnie tacy idioci w 1917 roku przeprowadzili pewną rewolucję, a w 1933 roku oddali władzę pewnemu kapralowi...
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Drizzt


Posty: 34

Zloto
Wysłany: 2009-06-19, 14:23    [Cytuj]

hmm ostatnio dostałem bana za uprawianie polityki, no ale jak w kazdym lewackim ustroju tak i tutaj sa równi i równiejsi :) .
_________________
A Deo Rex A Rege Lex
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Mamian


Morlindorr
Ork
Rycerz
Wiek: 36
Posty: 107
Piwa: 5/2
Skąd: spod stolu

Zloto
Wysłany: 2009-06-19, 15:27    [Cytuj]

Tez glosowalem na UPR... w gazecie byly wyniki szczegolowe ( miasteczko gminne 2k ludzi)
najmniej mialo chyba SLD 12 glosow najwiecej PIS niestety. Glosow na UPR nie podano.... przypuszczam ze bylo ich .... 2 ja i brat.

Co do programu to jest dosc kontrowersyjny ale jezeli by przetrwal rok bylo by cudownie. Sprywatyzowac szpitale.... i tak wszyscy chodza prywatnie, bo bedziesz czekal 3 miechy na usg?

Skladki emerytalne? po co to komu. Obecnie 40% ceny paliwa ida na drogi, przy czym obecnie cala kasa praktycznie jest przenoszona na rencistow, gdzie i tak brakuje kasy. Ten system sam upadnie juz niedlugo. Majac te same pieniadze na koncie mialbys po 40 latach 2x a nawet 3x tych pieniedzy co ci nalicza na emeryture...
Nie zbierasz na starosc? jestes glupcem. Zacytuje rozmowe z przyszlym prawnikiem ( obronil prace na UJ niedawno.
- Przeciez ludzie nie beda zbierac pieniedzy i co wtedy? beda ci stac pod domem i blagac...
- Niech blagaja. Jezeli sa nieprzystosowani do zycia w spoleczenstwie niech zdechna. Dobor naturalny. A mnie sie bedzie miekko chodzilo...

Oczywiscie ten plan jest dobry w zalozeniu ze bron bedzie legalna na terenie wlasnego domu:) No i oczywiscie trzeba by sie pozbyc pewnej bandy idiotow ze spoleczenstwa a to jest raczej trudne...

No i jeszcze jedno
No [cenzura] mnie szlag [cenzura] Senyszyn weszla do PE... no [cenzura] przeciez ta baba nawet wlasnych pogladow nie ma, nie to ze jest nieinteligentna, ona jest wrecz glupia. Posmiewisko.( Odrazu mi napiszcie jak mozna warna odrobic za przeklenstwo)

Jakies bledy ort?(nie patrz na to patrz na serce)

edit 9 min trwal post w oryginalnej postaci... team czuwa:) ale ta Senyszyn to jednak wywoluje emocje...

//Wyedytowane przez Szilkę
Ostatnio zmieniony przez Szilka 2009-06-19, 15:36, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  HSP
     
Bolivar


brak
Wiek: 46
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-06-19, 16:56    [Cytuj]

Widzisz... jak piszesz o polityce czy religii to nie obrażaj nikogo - nie zniżaj się do jego poziomu. Jeżeli chodzi o twojego kolegę prawnika to zapytaj go co się stanie w takim hipotetycznym przypadku:
trafia na wyspę gdzie jest on i 20 ludzi. Z tych 20-stu tylko on i jeszcze jedna osoba mają prowiant, sprzęt, itp. Zachowują to dla siebie, budują sobie siedzibę. Pozostałe 18-ście osób nie ma nic - mieli pecha lub nie myśleli (np. spakowali sobie tylko krem do opalania i sześciopak). Po tygodniu nie mają jedzenia... po dwóch tygodniach głodują... a tu za rogiem. Zgadnij co się dzieje...

Może obecny system nie jest najlepszy, ale wolę go już niż wybuchające co jakiś czas zamieszki czy rewolucje.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 19