Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
[połączony]Achemizowanie ....(zdrowia/życia)
Autor Wiadomość
Switek
Górski Weteran

Mały Głód
Niziołek
Mnich
Posty: 257
Piwa: 12/11

Zloto
Wysłany: 2009-04-18, 20:24   [połączony]Achemizowanie ....(zdrowia/życia) [Cytuj]

Jak wiadomo alchemizowanie to ulepszanie o jakis % bazowej wartości przedmiotu za złoto .
Przy czym kazdy kolejny lvl ulepsza tyle samo tylko za dużo większa gotówkę....:) z tego wniosek ze lepiej ulepszyć dużo podobnych przedmiotów niz jeden.
Już nie wspominając ze aby ulepszać przedmioty na wysoki lvl trzeba budynki w gildii wysoko stawiać

I tak różne klasy w zależności od bonusy klasowego alchemizuja po kila rożnych przedmiotów tj takich które dzieki swojemu profitowi klasowemu maja duzo onus ( do ataku obrony pancerza dmg etc.)

I tak wszystkie klasy z bonusami do zręczności i zwinności maja przedmioty z dużymi bonusami do ataku/obrony i ulepszają nagolennice naramieniniki zbroje buty hełmy
klasy z bonusami do wytrzymałości ulepszają tez cały sprzet tylko pod kątem pancerza
Klasy z bonusem do siły mogą ulepszać w sumie tylko dmg u broni
A klasy z zywotnoscia ...... nie beda nic dostawały za alchemizowanie...........

Powiedział by ktoś jeden mały problem klasy maja po 2 bonusy wiec kazdy ma sporo do alchemizowania (takiego z sensem)

Ale jest jeden taki Barbarzyńca który de facto będzie ulepszał tylko dmg u broni....

Wiec moja propozycja może należy wprowadzić możliwość ulepszania "zycia" w sprzętach bądź wprowadzić jakieś alchemizowanie przedmiotów ale nie jako procent wartości podstawowej ale po prostu zwiększając jakaś ilość ...
Ostatnio zmieniony przez Khhagrenaxx 2009-11-28, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Haspen
Sir Frywolne Mango


-
Kamdin
Wiek: 35
Posty: 558
Piwa: 36/132

Zloto
Wysłany: 2009-04-18, 20:26    [Cytuj]

Barbarzyńca? Tylko dmg? Co to za barb? :>

Barb musi jeszcze alchemkować trafienia w koszulach/spodniach/etc.

Od bidy może i pancerz :P
_________________
"Wojna to wojna, a nie cholerne przedszkole."

Best Book evar: "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakova.

Pomóż mojemu smoczkowi, klikaj! ->
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Bordo!
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-18, 20:27    [Cytuj]

Możliwe, że wprowadzimy coś takiego - jednak nic nie obiecuję. Może się to pojawić w jednej z aktualizacji wraz ze startem nowych światów. Zobaczymy ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
KoniAK
Błękitny Chomik


Random
Berserker

Wiek: 40
Posty: 1373
Piwa: 40/12
Skąd: [color=#3399CC]

Zloto
Wysłany: 2009-04-18, 23:48    [Cytuj]

Właściwie obecny sprzęt jest tak zrobiony aby właśnie można było ulepszać życie...

Haspen, wpierw sprawdź sprzęt a potem gadaj głupoty... Ulepszać trafienia w koszulach/spodniach to raczej głupota i wyrzucanie złota do śmieci, bo prócz niskolevlowych koszul/spodni nie ma żadnych innych z bonusem do ataku/obrony.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Błękitna Szkoła Rycerska
     
Haspen
Sir Frywolne Mango


-
Kamdin
Wiek: 35
Posty: 558
Piwa: 36/132

Zloto
Wysłany: 2009-04-18, 23:51    [Cytuj]

KoniAK, bo ja...

..wciąż wierzę w tamtą erę! ;P
_________________
"Wojna to wojna, a nie cholerne przedszkole."

Best Book evar: "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakova.

Pomóż mojemu smoczkowi, klikaj! ->
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Bordo!
     
Asbagarin


Asbagarin
Mroczny Elf
Barbarzyńca
Wiek: 39
Posty: 81
Piwa: 5/2
Skąd: Poznań

Zloto
Wysłany: 2009-11-14, 23:41   Ulepszanie życia [Cytuj]

Czy w świecie Retro będzie możliwość ulepszania w pancerzach życia ???Może spróbujemy, jak klasy żywotnościowe będą zbyt skokszone to zrezygnujemy hmm?
_________________
http://lineage2aurora.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-11-14, 23:47    [Cytuj]

Na razie nigdzie nie będzie takiej możliwości. Może za jakiś czas, ale to zależy od Bolivara.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Asbagarin


Asbagarin
Mroczny Elf
Barbarzyńca
Wiek: 39
Posty: 81
Piwa: 5/2
Skąd: Poznań

Zloto
Wysłany: 2009-11-15, 00:02    [Cytuj]

szkoda bo życie w tym momencie nie jest konkurencyjne do pancerza chociaż na RETRO przez zmianę sprzętu postacie żywotnościowe mogą naprawdę sporo zyskać w porównaniu do poprzednich światów
_________________
http://lineage2aurora.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Kudlaty
Narn i Hin Hurin.


Wiek: 39
Posty: 402
Piwa: 4/25
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-11-15, 07:09    [Cytuj]

Pancerz nie jest dla życia żadną konkurencją:
1) Są profity omijające pancerz, nie ma profitów omijających życie (podpalenie, zatrucie).
2) za każdy punkt wytrzymałości jest 1 pkt pancerza a za 1 żywotości postać klasowa dostaje chyba 5 HP (nie jestem pewien ilości hp z profitami; przy innym ekwipunku można było powiedzieć, że na wysokich lvl pancerze to równoważą gdyż mając więcej wytrzymki mamy pancerz z większą ilością punktów teraz ten argument nie ma sensu jako, że wysokopoziomowe pancerze dla żywotnościowców dodają więcej życia niż tego samego poziomu "pancerne" dodają ochrony).
3) Pancerz zużywa się tylko w tylu procentach ile go sobie jesteśmy w sanie zapewnić, i w tym momencie zapewnienie sobie 80-85% redukcji będzie bardzo trudne.
4) O ile dobrze liczę każda klasa będzie mogła bez trudu wyciągnąć jakieś 40% redukcji więc znów w najlepszym przypadku (nie licząc, że ktoś weźmie ciężkozbrojnego), najcięższa klasa "pancerzowa" czyli rycerz będzie miał 45% redukcji przewagi nad dowolnym żywotnościowcem.

Jak potrzebujesz cyferkowych wyników, żeby zrozumieć o co mi chodzi to poproś któregoś z Uber-kalkulatorów żeby ci policzył jaka będzie realna przewaga przy najcięższych pancerzach i maksymalnych bonusach dla obu typów klas. Ale od razu widać, że żywotnościowcy mają ogromną przewagę przez minimum pierwsze 100lvl a potem ta przewaga zostaje (co najwyżej) zniwelowana ale nigdy ta różnica nie schodzi poniżej zera.
_________________
"Kudłaty - Człowiek, który nie istniał":
- A ja nie mam profilu na Naszej Klasie, ani na Facebooku, ani innych tym podobnych.
- To ty nie istniejesz?!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Asbagarin


Asbagarin
Mroczny Elf
Barbarzyńca
Wiek: 39
Posty: 81
Piwa: 5/2
Skąd: Poznań

Zloto
Wysłany: 2009-11-15, 10:10    [Cytuj]

Kudlaty, a co powiesz o wojnach pancek jest od razu regenerowany życie nie :P

Poza tym jest to propozycja,żeby ustalić czy upowanie życia nie zniszczy równowagi :) w każdym razie można zrobić że życie ulepsza się w tylu % co broń , natomiast zwiększyć do 15-20% przy ulepszaniu pancerza :)
_________________
http://lineage2aurora.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Kudlaty
Narn i Hin Hurin.


Wiek: 39
Posty: 402
Piwa: 4/25
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-11-15, 11:35    [Cytuj]

Wojny to jedyna przewaga zbroi, a i to nie jest przewaga 100% bo łatwiej zginąć pancerzowcem nadziewając się na Rycka podpalacza albo trującego najmitę niż Trollem. A wojny są jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz na co trafisz ;)
_________________
"Kudłaty - Człowiek, który nie istniał":
- A ja nie mam profilu na Naszej Klasie, ani na Facebooku, ani innych tym podobnych.
- To ty nie istniejesz?!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17