Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Podwyżka za Obywatela
Autor Wiadomość
Kalam
ot klikacz amator


----------
----------
Wiek: 42
Posty: 174
Piwa: 40/21
Skąd: Brzydgoszcz

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 11:37   Podwyżka za Obywatela [Cytuj]

Wiadomy jest już, że obek będzie droższy, wiadomym o ile. Teraz tylko pytanie czy taka sama podwyżka nastąpi na obydwu serwerach (S1 i Retro)?
Rozumiem potrzebę podniesienia ceny (choć moim pora na takie manewry nie jest najwłaściwsza, no ale ekonomii to ja zaledwie liznąłem...wiec nie będę się wymądrzał).

Reasumując: Korzyści z obywatela na serwerze retro są znacznie mniejsze, ot jest to po prostu zwiększenie limitu tur. Proszę powiedzcie że nie będzie to 8 złotych... =(
_________________
http://gildiapmc.nazwa.pl/forums/
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Tsumoso
GWN Technocrat


Tsumoso
Krasnolud
Posty: 512
Piwa: 86/82
Skąd: GWN

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 11:43    [Cytuj]

hmm... to jak będzie z tymi promocjami na tańszego obka? ;P
nie będzie ich w ogóle?

dość drastyczna taka podwyżka o 100% (tzn. do 200%) - lepsze są stopniowe podwyżki wraz ze stopniowym podnoszeniem jakościu usług, taki szok cenowy to wielka lipa ;P
_________________
"Change is inevitable. All you can do is make sure it happens in your favor"
Chaos God Tzeentch, God of Change. The Changer of Ways. His domain covers the chaotic Winds of Magic, evolution and change, scheming and manipulation of all kinds, mundane as well as arcane.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Gildia Wielkich Niezależnych
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 11:56    [Cytuj]

Cytat:
dość drastyczna taka podwyżka o 100% (tzn. do 200%)


Podwyżka podwyżce nierówna, choć obie mogą być o 100%.

4zł -> 8zł a 50zł -> 100zł

W wypadku podwyżki o tak małą kwotę rozkładanie jej na raty raczej mija się z celem.

Cytat:
lepsze są stopniowe podwyżki wraz ze stopniowym podnoszeniem jakościu usług


Tyle, że teraz mamy wielki skok w jakości całej gry. Jest kilka nowych opcji obywatela, błędy są poprawiane natychmiast. To chyba jest warte tych dodatkowych 4 złotych?

EDIT.
Odpowiedź na pytanie Kalama:

Jedyną różnicą w opcjach obywatela pomiędzy retro a s1 jest dziennik zadań. Tak więc wydaje mi się, że to trochę za mało by obniżać tam cenę.

Na pocieszenie jednak przypomnę (bo chyba już gdzieś o tym wcześniej pisałem), że w kolejnej aktualizacji skupimy się głównie na nowych opcjach obywatela. Tym razem już bez podwyżek jego ceny.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Kalam
ot klikacz amator


----------
----------
Wiek: 42
Posty: 174
Piwa: 40/21
Skąd: Brzydgoszcz

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 12:13    [Cytuj]

Bardziej obrazowe było by 24zł->48zł, no ale nie o to chodzi aby sobie wyrzucać. Całkowicie rozumiem nastawienie, chcecie godziwej zapłaty za ciężką i solidną pracę - wcale się nie dziwię.
Po prostu część z nas traktowała Retro jako swoistą emeryturę, ot poklikam sobie ze znajomymi w uproszczoną wersję dzięki czemu nadal będę interesował się środowiskiem wojowników i kontakty nie zaginą. Teraz trzeba będzie za to więcej płacić, nie narzekam po prostu żal mi bo części ludzi da sobie spokój - to wszystko <bezradny>

Edit - no wiesz Phillu bez tego dziennika zadań gra na S1 była by znacznie bardziej czasochłonna - znacznie znacznie ;)
_________________
http://gildiapmc.nazwa.pl/forums/
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 12:17    [Cytuj]

Kalam, teraz będzie taniej bo są przelewy (dotpay umożliwił wreszcie taką funkcjonalność) - da się radę.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 12:31    [Cytuj]

Kalam, ale na retro nie ma questów, więc brak dziennika nic nie zmienia w tamtejszej rozgrywce.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
?ysy

nie ma i nie beędzie :)
Sumoninja
Posty: 13
Piwa: 2/4

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 12:42    [Cytuj]

Bolivar napisał/a:
Kalam, teraz będzie taniej bo są przelewy (dotpay umożliwił wreszcie taką funkcjonalność) - da się radę.


za przelew trzeba 1 zł zapłacić ,więc gdzie tu taniej????????
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  PMC - PANY
     
Marduk
Obszczymurek


Wiek: 32
Posty: 606
Piwa: 3/3
Skąd: Kambodża

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 13:00    [Cytuj]

Rosna ceny papierosow to rosna i ceny obkow ; DD
_________________
It's nice to be important, but more important is to be nice
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Caus

Argh Buntownik
Lykon
Rycerz
Wiek: 33
Posty: 539
Piwa: 11/30
Skąd: Kraków - BG

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 13:01    [Cytuj]

zmień bank - dziekujemy za przelewy :*
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
     
Spider4

Posty: 718
Piwa: 31/52

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 13:03    [Cytuj]

Ja to tam nawet rozumiem. Bądźmy szczerzy, serwery trzeba za coś opłacić. Nikt nie będzie w nie inwestował i tracił swój czas abym ja sobie pograł, no i dodać należy, że gra jest raczej niszowa. Nie mamy tylu graczy co jakieś durne menel game czy kolejne klony ogame na onecie i wp.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Emilka
Community Manager
Księżycówka



Valkiria Dinn
Elf
?owca
Wiek: 38
Posty: 799
Piwa: 37/11
Skąd: Wrocław

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 17:05    [Cytuj]

To za przelew trzeba płacić 1 zł? który bank tak zdziera? masakra to ja bym miesięcznie takiemu banku 10zł zostawiał w prezencie... idiotyzm hehe

8zł za obka to nie jest jakaś wygórowana cena. Za tą cenę można kupić 3 piwa więc 3 piwa w miesiącu to naprawdę nie jest dużo...
_________________
[center]Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Błekitna Szkoła Rycerska
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 17:20    [Cytuj]

?ysy napisał/a:

za przelew trzeba 1 zł zapłacić ,więc gdzie tu taniej????????


Są banki gdzie rzeczywiście należy płacić za każdy przelew - np. PKO BP. Jeżeli nie jesteś związany kredytem lub innymi zobowiązaniami polecam zmianę banku. Niestety sam mam też konto w PKO BP związane z kredytem i przelewam tam tylko co miesiąc określoną kwotę :( . Są też banki które pobierają co miesiąc kwotę za prowadzenie konta (kilka złotych) i masz bezpłatne przelewy. Jeżeli nie prowadzisz DG (bo największy problem to poinformować kontrahentów o zmianach) to teraz kilka ciekawych promocji w różnych bankach. Ale na to proponuję założenie osobnego tematu.

Pozostaje jeszcze oczywiście brak konta i płatności na poczcie, Żabce, itp. W takim razie rozumiem, że tam jest dodatkowa opłata - niestety nic na to nie poradzimy.

Mam nadzieję, że pomogłem.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Spider4

Posty: 718
Piwa: 31/52

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 17:24    [Cytuj]

eee? w PKO jeśli przelew jest do ich banku się nie płaci ;P W PKO Inteligo płace za przelew 50 groszy jeśli jest do innej sieci, a tak w okienku 2,5 zł
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Ciran


Naric
Lykon
Rycerz
Wiek: 35
Posty: 68
Piwa: 4/23
Skąd: Lubań

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 17:51    [Cytuj]

Teraz na retro poprostu taniej bedzie wykupić turki ( bo cena tego została obnizona ?) niż opłacać regularnie obywatela :P Do tego jak został poprawiony treningowy bug po cofaniu wirtualnych dni to ogólnie straci się tylko te 20% których nie można wykupić.
_________________

Lykon Rycerz: Naric
Uczeń Turkusowej Szkoły Rycerskiej
PMC
Bo najważniejsza jest wolność!

Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Niezależni Piraci Wielkiego Morza Czaszek
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2010-11-02, 18:16    [Cytuj]

Cytat:
Teraz na retro poprostu taniej bedzie wykupić turki ( bo cena tego została obnizona ?) niż opłacać regularnie obywatela


Jeśli ktoś chce oszczędzić te 2-3 złote miesięcznie, kosztem utraty części tur, dostępu do innych opcji obywatela i wygody jaką zapewnia duża pojemność konta - to wybór tej osoby.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17