Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Emilka
2010-09-28, 17:21
Nadużycia związane z targiem - serwer retro.
Autor Wiadomość
Kalam
ot klikacz amator


----------
----------
Wiek: 42
Posty: 174
Piwa: 40/21
Skąd: Brzydgoszcz

Zloto
Wysłany: 2010-09-27, 12:18   Nadużycia związane z targiem - serwer retro.

Zacznę od statystyk, bo bez tego nie da się opisać "problemu"

Turniej 18.09.10
Leopold van Carsthof 6293 / 6293 [atak] 1730 [obrona] 5446 [zadawane rany] 158-212 [zmęczenie (czas walki)] 95
poziom 216 2007 / 2007 (59%)

Turniej 25.09.10
Leopold van Carsthof 6656 / 6656 [atak] 2169 [obrona] 5900 [zadawane rany] 277-370 [zmęczenie (czas walki)] 107
poziom 224 1547 / 1547 (59%)

Zdziwiłem się gdy to zobaczyłem, na początku myślałem że być może uzbierał na mieczyk i zmienił profit z pancerza na nieugiętość(niby zgadzało by się po różnicy statystyk) ale skąd wzięła by się tak znacząca zmiana w ataku oraz obronie (no bo albo kompleksowy miecz albo kompelsowa tarcza). Więc wszystko okazało się jasne ma jedno i drugie, problem w tym ze 400-tu talonów w grze raczej nikt nie uzbierał a na pewno nie wyżej wymieniony gracz.
Troszkę mnie to wnerwiło, bo po jaką cholerę robić sobie z wystarczająco dobrej postaci jakiegoś przekoksa i to jeszcze drogą oszustwa, które na pewno wyjdzie z czasem. Najgorsze jest jeszcze to, że było to działanie z góry zaplanowane a nie jakiś tam impuls wywołany być może nagłym przerostem formy nad treścią. Dowód? Ot leży sobie ulepszona tarcza na targu z podniesionym tylko i wyłącznie unikiem, na dodatek nie do granic możliwości(finansowych oraz wymagań). Rzuca mi się w oczy jeszcze jedna rzecz, porównałem sobie statystyki innego paladyna (konkretnie Wyrwichwast), który przez grę zebrał więcej złotych krążków od wyżej wymienionej postaci i przychodzi mi na myśl że być może nie tylko broń kompleksowa była zakupiona na targu. Mam wrażenie że cały sprzęt został ulepszony przez inną postać a następnie zakupiony po obniżonej cenie.
Reasumując. Skoro są gracze, których cieszy korzystanie z "niedorobień" w grze, bo właśnie czymś takim na chwilę obecną jest targ. To być może powinno się coś z owym problemem zrobić.
_________________
http://gildiapmc.nazwa.pl/forums/
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-09-27, 12:22   

Od siebie dodam- ta tarcza jest moja. Pochodzi z czasów pierwszej wojny ZS vs SM :)

Wystawiłem poniewaz bazowo pochodzi ona ze 175 poziomu i po ulepszeniu tej ze 195 zwyczajnie wystawiłem na targ aby jakis niższy lvl miał się czym pobawić :D
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Kalam
ot klikacz amator


----------
----------
Wiek: 42
Posty: 174
Piwa: 40/21
Skąd: Brzydgoszcz

Zloto
Wysłany: 2010-09-27, 12:25   

Hehe, cóż więc z tym nie trafiłem. Ciekawe czy cała reszta jest również chybioną spekulacją. ;)
_________________
http://gildiapmc.nazwa.pl/forums/
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2010-09-27, 12:31   

Wreszcie ludzie wykorzystują targ - sprzedają/kupuje pośrednie przedmioty, a nie tylko odkładają na te najlepsze i pod koniec ery idą w ulepszanie.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
vallo
?ysy


Vallo
Wiek: 42
Posty: 385
Piwa: 31/134
Skąd: ze wsi

Zloto
Wysłany: 2010-09-27, 12:32   

To chyba muszę looknąć w jego statach z ostatnich 19 turniejów - kiedy to ją kupił :)
Może oskarżony (lub niesłusznie) wklei siaki screen ze sprzętem? :)
_________________
Alkoholicy są dla mnie niczym ...... Niczym Bracia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  PMC 4 Ever
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-09-27, 12:38   

Bardziej chodzi tu o fakt, że wykorzystuje się niegrających (a raczej ich talony) aby kupic sobie części do kompleksowego. Kalamowi chodzi o fakt, że postać która w życiu nie uzyskała by talonów na zakup tego wszystkiego, posiada kilka elementów.

Przykładowo na s1 poprosiłem Grudo aby mi kupił nagolenniki z kompleksowego i wystawił na targ. Kupiłem i ulepszyłem za własne złoto, a następnie zawalczyłem an turnieju gdzie uzyskałem wysokie miejsce. Aby nie było, teraz mam talony aby kupic te nagolenniki bez niczyjej pomocy, ale gdyby wcześniej mi tych nagolenników nie sprezentował musiałbym zawalczyć jeszcze ok. 4-6 turniejów.

Wiec na koniec, chodzi o fakt, ze jak ma sie "kumpli" to mogą oni wręcz sprezentować CA?Y sprzęt kompleksowy dla jednej postaci. A co za tym idzie, staje się ona niepokonana. Już teraz np. na s1 posiadanie 2-3 części sprawia, że inne postacie bez elementów z kompleksowego nie mają szans na równa walkę. :)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Kalam
ot klikacz amator


----------
----------
Wiek: 42
Posty: 174
Piwa: 40/21
Skąd: Brzydgoszcz

Zloto
Wysłany: 2010-09-27, 12:45   

Drugą sprawą jest wykorzystywanie "znajomych" do tańszego upgrejdu za pomocą targu. Bolivar, ja nie twierdzę że idea Targu jest zła, ale jeśli ma działać na takich zasadach to chyba jednak należy coś zmienić.
_________________
http://gildiapmc.nazwa.pl/forums/
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2010-09-27, 12:49   

Kalam - rozumiem, że w dwóch tematach chcesz pisać o tym samym? Mi średnio się chce - poszukaj co ma być wprowadzone.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Icarium
Zawsze Wierny PMC


Icarium
Krasnolud
Wiek: 41
Posty: 69
Piwa: 3/21

Zloto
Wysłany: 2010-09-27, 13:10   

Moim skromnym zdaniem, sprawa powinna być dokładnie sprawdzona przez "czarnych" bo wygląda to na pushing ( i to dużo gorszy niz pare przegranych treningów na drugim graczu) a z tego co pamiętam zabrania tego regulamin.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  PMC/Szare Miecze
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2010-09-27, 13:51   

Jak już pisałem w notkach z komentarzami, wprowadzimy również koszt w talonach przy zakupie sprzętu kompleksowego na targu. Planowałem, że zrobimy to podczas wiosennej aktualizacji, ale być może, jeśli starczy czasu, zrobimy to jeszcze w jesiennej.

I tu jasno chciałbym zaznaczyć: sam fakt handlu na targu sprzętem kompleksowym nie jest naruszeniem zasad gry. Problemem jest, że można go kupować wyłącznie za złoto. A to niedopatrzenie z naszej strony poprawimy.

Rozwój gry dąży do większej interakcji pomiędzy postaciami, w tym głównie handlu, więc przepływ różnego rodzaju przedmiotów pomiędzy postaciami stanie się częścią rozgrywki. Będziemy jednak monitorować sytuację i wprowadzać środki zapobiegawcze w przypadku gdy stwierdzimy, że dochodzi do nadużyć.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Ciran


Naric
Lykon
Rycerz
Wiek: 35
Posty: 68
Piwa: 4/23
Skąd: Lubań

Zloto
Wysłany: 2010-09-27, 14:47   

Czyli administracja nie widzi żadnego problemu w takowych zagraniach i nie uważa tego za pushing postaci? Troche biernego expa za treningi, które w ogólnym wymiarze rozgrywki daje praktycznie 0 jest zabronione. Za to podarowanie złota lub talonów jest ok?

Kazdy czyta notatki i wiemy, że bedzie poprawione kupowanie sprzetu kompleksowego. Bardziej mnie interesuje stanowisko administracji wobec takich nadużyc bo chyba nikt nie stwierdzi, że fundowanie komuś "promocyjnego" ulepszania sprzętu czy kompleksowych ciuchów jest normalnym zachowaniem.
_________________

Lykon Rycerz: Naric
Uczeń Turkusowej Szkoły Rycerskiej
PMC
Bo najważniejsza jest wolność!

Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Niezależni Piraci Wielkiego Morza Czaszek
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2010-09-27, 14:56   

W jaki sposób udowodnisz sponsorowanie? Jeżeli masz jakieś maile/posty na forum zawierające informacje o umówieniu się to zapraszam do wysłania. W tym momencie można jedynie przy aktualizacji dokonać zmian tak by zakup był robiony też za talony.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2010-09-27, 15:08   

Cytat:
Bardziej mnie interesuje stanowisko administracji wobec takich nadużyc bo chyba nikt nie stwierdzi, że fundowanie komuś "promocyjnego" ulepszania sprzętu czy kompleksowych ciuchów jest normalnym zachowaniem.


Gdybyśmy nie podzielali zdania, że zakup sprzętu kompleksowego za samo złoto jest czymś złym dla rozgrywki nie zdecydowalibyśmy się wprowadzać kosztu w talonach. Toteż chyba nasze stanowisko jest jasne.

Rozumiem, że niektórzy mogą się czuć rozczarowani, ale niestety w tej chwili nic na to nie możemy poradzić. Nie mamy na to regulaminowych podstaw ani niepodważalnych dowodów, że doszło do pushingu. Jedyne co możemy zrobić to upewnić się, że do podobnych sytuacji nie dojdzie w przyszłości.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Leopold
Jeden z Pięciu


Człowiek
Paladyn

Leopold von Carsthof
Posty: 11
Skąd: Zamek Carsthof

Zloto
Wysłany: 2010-09-27, 15:13   

@Kalam

Zacznijmy od tego, ze jak kogos o cos oskarzasz to miej dowody. Ty ich nie masz i oskarzenia rzucasz niesłusznie. Jeśli bardzo Cię boli fakt iz ktos ma lepsza postac od Ciebie to mogę powiedzieć tylko "bardzo mi przykro".

"Ot leży sobie ulepszona tarcza na targu z podniesionym tylko i wyłącznie unikiem, na dodatek nie do granic możliwości(finansowych oraz wymagań). "

Nie wiem co to za dowód miał niby być. Tarczy takowej nie posiadam więc jesli jakąs widziałes to może tą co "tobie sprezentował jakiś kamrat".

"Rzuca mi się w oczy jeszcze jedna rzecz, porównałem sobie statystyki innego paladyna (konkretnie Wyrwichwast)"

Czemu mówisz o sobie w trzeciej osobie? Przeciez to twoja postac.

"Troszkę mnie to wnerwiło, bo po jaką cholerę robić sobie z wystarczająco dobrej postaci jakiegoś przekoksa i to jeszcze drogą oszustwa, które na pewno wyjdzie z czasem. "

Troszkę mnie to wnerwiło, bo po jaką cholerę robić z siebie błazna i zarzucac komus oszustwo, którego nie było, bo wszystko co zdobywałem jest zdobyte legalnie i sam na to zapracowalem.

Reasumując. Idz się zajmij czymś innym co nie będzie się wiązało z oczernianiem innych.
_________________
"This is not the abandonment of death,
nor is it the breath of life.
This is a funeral song,
the musical interlude between life and death.
This is not the bittersweet music of the dearly departed, though-
this is the Symphony of the Damned."

Charlotte Gaudibert, Aequitas Fatalis
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Zakon Smoka
     
Kalam
ot klikacz amator


----------
----------
Wiek: 42
Posty: 174
Piwa: 40/21
Skąd: Brzydgoszcz

Zloto
Wysłany: 2010-09-27, 15:22   

Chyba faktycznie się zbłaźniłem, liczyłem na jakiś rozsądny odruch u ciebie, niestety przeliczyłem się. Co do tego czyja postać jest lepsza to wystaw sobie że mam to gdzieś i racja Twoja jest lepsza.

Ps. niech mi ktoś wyjaśni jak można legalnie zdobyć do tej pory na retro 425 talonów a wycofam wszystko co napisałem wcześniej. A może ktoś sobie kupił broń z kompleksa i wystawił ją na targ bo mu się nie spodobała.
Desmond ja cię o nic nie oskarżam ja chcę aby gra była uczciwa, tylko i wyłącznie. Żal mi że nie potrafisz tego zrozumieć.
_________________
http://gildiapmc.nazwa.pl/forums/
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 18