Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
[split]Reorganizacja Szkół Rycerskich?
Autor Wiadomość
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-02-09, 17:26    [Cytuj]

To może rzucę następną sprawą (miałem to napisać wcześniej, ale nie wszystko naraz). O co chodzi? o szkoły.

Ostatnio zauważyłem taką tendencję, ze idzie się do szkoły najliczniejszej, bo tam można wykonać treningi i jest większy wybór sparing partnerów. I tak potem mamy Bordo z 80+ ludźmi a potem inne szkół z ok. 20. I tutaj będę potrzebował sprawnych mistrzów i aktywnych graczy (tak, wy, którzy czytacie to forum i jeszcze gracie :P ). Chodzi mi o sztuczne wyrównywanie składów. Zanim mnie zabijecie za taki wymysł, powiem, ze nowy gracz jak widzi szkołę z 20 członkami i ta z 80 to wybiera ta liczniejszą :p tak,z robiłem testy nie do końca zgodne z regulaminem pewnej szkoły :p (ciekawe, czy któryś uczeń czyta to forum, hihih :D ).

To mniej więcej tak. Jak widzimy że jakaś szkoła zdobywa zbytnią przewagę, to Ci aktywni w szkole, są wyrzucani po uprzedniej konsultacji z mistrzem i zasilają szeregi tej mniej licznej. Problem będzie jednak z forami szkolnymi. Bo może się zdarzyć ze ktoś dołączy do bordo a będzie dłużej siedział w turkusie itp.

na co to? Dla nowych graczy. Może to nie będzie jakaś fala która wbije tysiącami. Ale nowy to nowy, takim trzeba się zająć.

I tu wchodzi drugi człon. A mianowicie system mentorów w szkołach :P Więc odstaw ten kamień drogi czytelniku i daj mi dokończyć ;p

O co chodzi? Mistrz dobiera sobie kilku pomocników, którzy zwyczajnie będą pisać do KAŻDEGO nowego członka szkoły. Wystarczy zrobić sobie na start listę członków, a potem uzupełniać ją. Taki pomocnik wybiera sobie z listy np: 5 wojów i pisze do nich pmkę powitalną z radami i takim tak. Zupełnie jakby się szukało koleżanek i kolegów :P Jak trafi się ktoś "ogarnięty" (czyli starszy gracz lub np: Irmo [haha, wskazałem palcem!]) to wybieramy następnego z listy. Trochę roboty z tym jest, ale każdy może sobie wypracować podobny szablon, który będzie wysyłał. Wydaje się, ze to dużo roboty, ale idzie to szybko i sprawnie :P Co za tym przemawia? Kiedyś Żet do mnie tak pisał i głupio mi był nie odpisać :P Podobnie wiem na swoim doświadczeniu, jak pisałem na s2 do nowych i do dziś grają w wojów, a jak odeszli, to obiecali ze na NE retro wrócą :P Co innego jak dostaje się wp z automatu, a jak pisze do Ciebie żywa osoba :p Przy obecnym stanie wojów to trudne nie jest, a jak już ludzie odejdą do gildii, to pewnie mistrz sam sobie da rade potem, chyba że nastąpi jakaś fala nowych graczy :P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Khhagrenaxx
teetotaler


Wehrwolf
Lykon
Rycerz
Orzeszko
Wiek: 38
Posty: 1032
Piwa: 94/138
Skąd: Silesia Superstar

Zloto
Wysłany: 2010-02-09, 18:27    [Cytuj]

Co do ograniczenia liczebności jednej szkoły względem innych...

Kiedyś było takie ograniczenie, nie pamiętam jak do końca działało, ale działało. Wtedy byłem przeciwny (w ogóle ograniczenia mnie drażnią), ale z perspektywy czasu widzę, że nie było to całkiem złe - może powrócić po prostu do tamtego rozwiązania? Bo szczerze przyznam, że mnie też drażnią jakieś drobne cwaniaczki, co to wbijają do bordo a na forum nawet do grupy nie raczą dołączyć, bo zależy im tylko na biernym expie z treningów - choć to też bardzo subiektywne. Komuś zależy na klimacie szkoły, innemu na tym, by postać była jak najwyżej - dlaczego mamy ograniczać takie osoby?

Stare rozwiązanie może nie idealne (bo mogę sobie wyobrazić sytuację, że zaczynam klikać tydzień po rozpoczęciu ery i nie mogę dołączyć do mojej szkoły...:/), ale chyba najsensowniejsze.

Co do mentorów... Tak, spaliłem już dwa papierosy, więc myślę, że będę w miarę grzeczny. Powiem więc tak: jeśli władze jakiejś szkoły chcą się w to bawić - droga wolna (kiedyś mi się chciało i się bawiłem), ale z drugiej strony są szkoły, które uznałyby - jeśli pojawiłaby się jakaś odgórna dyrektywa - coś takiego za sprzeniewierzenie się jej zasadom i tradycjom.

A w ogóle to chyba jednak drugi temat... Reorganizacja Szkół Rycerskich, powiedzmy ;)
_________________
MMA PANOWIE MMA!!!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-02-09, 18:46    [Cytuj]

(On znowu splituje! yay :D :D:)

O ile mi wiadomo, ograniczenie zostało zdjęte ponieważ nie działało poprawnie. Więc jeśli już chcemy robić takie 'swapy" to niestety ręcznie. Co do odgórnej dyrektywy itp, to jest to propozycja ponieważ nie mam takiej mocy, aby zmusić kogoś do tego czynu. Mogę jedynie nakłaniać. Chciałbym aby wypowiedzieli sie mistrzowie (obecni?) szkół. A czy spytają swoich wychowanków o zdanie, czy nie, leży już w ich dyspozycji.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Irmis



Yaya Worobij Miomate
Wiek: 39
Posty: 944
Piwa: 75/27
Skąd: Haga

Zloto
Wysłany: 2010-02-09, 19:16    [Cytuj]

Ograniczenie było, ale wskakiwał wtedy jakiś błąd z gildiami. Nie wiem dokładnie co, nie było to szerzej dyskutowane na forum.
Dobrze by było, gdyby istniała możliwość włączenia takiego ograniczenia, np. na pierwsze 2-3 tygodnie ery. Gdy gracze na początku się w miarę równo rozłożą, to potem nie powinno być już większych roszad.

Czy czasem przy wyrzucaniu ze szkół nie nalicza za każdym razem podatku za odejście, który trzeba kiedyś uiścić? Był kiedyś na forum temat z podobnym problemem, ale sam tego nie testowałem i nie jestem pewien, czy to tak rzeczywiście działa.
Swoją drogą skakanie po szkołach, by czasem nie było gdzieś zbyt mało ludzi średnio do mnie przemawia ;)
Za to pomysł z pomaganiem nowym w ramach szkół bardzo mi się podoba. Pomoże ogarnąć, o co w grze chodzi.
_________________
"Niektórzy twierdzą, że nie powinno się pić sherry wcześnie rano. Mylą się."
TP
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2010-02-09, 19:19    [Cytuj]

Wypowiem się tylko w sprawie ograniczenia. Tak zostało zniesione z dwóch powodów:
1. Nie wszystkim się podobało (czekanie na miejsce, jak ktoś był "Starym Bordo" to się denerwował, skakanie między szkołami tak by wreszcie iść tam gdzie się chciało)
2. Nie działało tak jak powinno - właściwie działało za dobrze... aż na gildie ;-) Dlatego GWN miał na początku problem z przyjmowaniem ludzi.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-04-29, 18:49    [Cytuj]

Właściwie to odnoście s1 a nie tylko retro.

Otóż w chwili startu ery na s1, w BłSR samowolnie wprowadziłem punkt dotyczący "mentorów" w szkołach. Więc zwyczajnie zacząłem wysyłać wp do każdego nowego członka BłSR. Zanim ktoś zarzuci mi multi, to informuje że wp pisał Leizar postacią Gawain. A jako ze to mój braciszek (oczywiście granie z jednego adresu daaawno temu zgłoszone). Toteż lista wyglądała następująco.

W dniu startu
Cytat:
na godzine 20.08

WP wyslano do:
1 Quarion [4] [Elf] [Najemnik]
2 Gawain [4] [Lacert] [Najemnik]
3 Draksus Szalony [1] [Mroczny Elf] [Berserker]
4 Nhlekrteh [1] [Mroczny Elf] [Berserker]

20.13

5. Furia
6. loolki
20.28

11. Jebeddo
12. Święty grzmot

20.40

13. davor
14. INFERNO
15. ShaDow

20.47
16. grim Sharp
17. Borgh
18. Azsak von triger

20.52
19. Semyazza
20. Valuable

21.00
21. paniska

21.05
22. Kratisto

21.10
23. Sir Podlas

21.13
24. OchallO

21.57
25. Rampart
26. Sqterolud
27. Konstanty Radziwil Czartoryski
28. L
29. Donagall

22.11
30. Dorag

22.28
31. kretes

22.40
32. Szafski
33. twierdza
34. murorito

22.47
35. Kogayami

23.08
36. Zaknefain
09.58
3X. Kefeon

25 kwietnia 13.05
38. Moridar (bordo an forum ;p )
39. Atma irss
40. Grudo(formalnie bordo na forum ;p )
41. Pchlarz(aka Skow, formalnie bordo)
42. Miłość
43. lothar
44. Eledhel
45. Adonis
46. Kamil van Cool
47. -Cerio-
48. Shinare
49. BloodOfWin
50. Humaita

ten 1 skasowany to : rampart czyli mamy 49 ludzi

13.10
51. Mathias

14.12
52. Xaoo Szlachetny


Pomógl i jeszcze Yossarian, wysyłając wp do:
Cytat:
20:25

7. Mhroczny
8. Krecik

20:27

9. Rauko
10. Marvolo


Teraz w BłSR jest ok 67 ludzi. A inicjatywę ze swojej strony skończyłem na 52 osobie. Dalej już powinien zająć się tym mistrz :p

A teraz efekty. W odpowiedzi otrzymałem ok. 16 wp. Zawierały one najróżniejsze pytania. jeden gracz miał problemy z ładowaniem forum (usunięcie ciastek pomogło) reszta za moje odpowiedzi podziękowała. Dodatkowo, nowi gracze zaczęli rejestrować się na forum, zadawać pytania na wp a także... GG (podałem w profilu). Wiec według mnie taka opieka nad uczniami jest warta zachodu. Ale nie chce, aby było tak tylko na start ery. graczy przybywa powoli, toteż mistrz danej szkoły może spokojnie ogarnąć kto nowy doszedł 9 o ile aktualizuje sobie listę).

A teraz moje pytanie do administracji:
- Co z forami szkolnymi dla serwera Hardcore? Nie można go przemienić na ten, dotyczący serwera retro? (ponieważ takowego forum retro nie widzę, a można jedynie zmienić nazwy z HC i wyczyścić działy)

I teraz końcówka. To jest moja prywatna inicjatywa, ale miło by było, gdyby pozostali mistrzowie szkół wybrali sobie 2-4 pomocników tak, aby każdy miał te 10-15 osób pod sobą. Bo jak ja sam dałem rade to wysłac do 50 ludzi, to inni tym bardziej sobie poradzą.

I zanim wystartuje retro, miło by było, gdyby przed startem uformował się taki zespół w każdej szkole. Oczywiście myślę, aby ten sposób mentorstwa utrzymywac przez całą ere, a jie tylko na start :P

To tyle sprawozdania :p
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2010-04-29, 20:23    [Cytuj]

Dodatkowo dzięki Khere mamy kanał IRC przez www. Można ustalić tam "dyżury" w określonych godzinach. Oczywiście jeżeli ktoś chce ;-)
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2010-04-29, 20:30    [Cytuj]

Cytat:
A teraz moje pytanie do administracji:
- Co z forami szkolnymi dla serwera Hardcore? Nie można go przemienić na ten, dotyczący serwera retro? (ponieważ takowego forum retro nie widzę, a można jedynie zmienić nazwy z HC i wyczyścić działy)


W porządku, można tak zrobić.

Otworzymy je wraz z restartem RETRO.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-04-29, 22:14    [Cytuj]

Dla administracji :P
http://img580.imageshack....72479072033.jpg

Co do IRC. Tak przyda się. Znam jego możliwości z erepa oraz wojen z s1 (bardzo mi pomogło, zwłaszcza jak trzeba bylo koordynować ataki/obrony.) A ze ery startują o 20 to myślę, ze na następny restart da rade skoordynować się z innymi :P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Kherehabath


Kherehabath
Wiek: 39
Posty: 615
Piwa: 47/48
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2010-04-30, 00:19    [Cytuj]

Kanaly macie wlaciwie 3. Wszystkie sa utrzymywane 24h/7. Ja tam jestem non stop (zazwyczaj jest mnie dwoch), wszystko sie loguje, fajny bajer. Korzystajcie. Irc jest spoko ;P
Dla szkol by mozna zrobic, gildie by mogly cos kombinowac. IRC sie przydaje :P I jak mozna z kims po prostu pogadac to zwieksza sie atrakcyjnosc ;P
_________________
Wymiana gier na PS3, Xboxa 360, PC za darmo! Sprzedawaj używane gry bez prowizji!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Madaj
s2 Eledhel

Eledhel
Lacert
Mnich
Wiek: 35
Posty: 67
Piwa: 1/9
Skąd: Leszno

Zloto
Wysłany: 2010-05-07, 20:20    [Cytuj]

Temat mentorów był już poruszany na forum błękitnej szkoły (hmm widzę tu coś na kształt mojego pomysłu :P :P) dlatego napiszę tutaj to co i tam: Jestem jak najbardziej za i jak najbardziej chętny do pomocy nowym graczom (tak na s1 jak i na retro). W grze o tak marnej populacji grających jak nasza starsi gracze (ci co mają ochotę, czas itp) powinni pomóc słabszym, zwłaszcza, że ogarnąć 5 nowych osób to jest roboty na max 15 minut dziennie (chyba, że gadamy na gg tak jak Aza to troszkę dłużej), a nowi gracze doceniają taką pomoc. Jest na pewno lepsza od podania suchych informacji/samouczka/poradnika, które mogą Świeżaków odstraszać.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-05-15, 16:52    [Cytuj]

Dobra, teraz do graczy, a właściwie do kogoś kto mistrzuje na s1/ma zamiar mistrzować na retro.

Otóż do 19 Maja, a najlepiej do godziny 20 chce mieć listę osób, po 3-4 na szkołę, które będą zajmować się rozsyłaniem wojopoczty do nowych graczy. Jak to robić, zostało napisane powyżej. To ma być krótka wiadomość w której:
- Opisze się szkole
- zaoferuje pomoc (odpowiedzi na pytania)
- poprosi się o odwiedzenie forum głównego i poproszenie o członkostwo w grupie szkolnej
- uzupełnienie profilu na forum nickiem z gry.

Po podaniu mi listy, o 19.40 spotykamy się na IRC gdzie można obgadać pozostałości itp
Jakby ktoś przespał trochę czasu, to aby wejść na IRC wojowników z poziomu przeglądarki wystarczy wejśc w ten temat:
http://rivangoth.net/viewtopic.php?t=1317

Właściwie powinny na tym irc być 3 osoby na szkołę. Jak się podzielić zadaniami itp to opisałem (lista członków). Od siebie jak i innych wymagam, aby kontrolować sytuacje od startu o godzinie 20.00 do godziny 22-23. Następnie wstajemy rano gdzieś tak o 9-10 i uzupełniamy listę. oczywiście aby sobie nie wchodzić w drogę, należałoby ustalić kto o której wstanie i uzupełni.

Jakieś 2 dni od startu ery, szkoły powinny tradycyjnie już wybrać mistrza. Wtedy to on przejmuję nad tym władzę. Wypadałoby aby raz dziennie zajrzał w listę i rozesłał wp. Najlepiej, aby wpisywał członkom rangi. Wtedy widać kto dołączył (bo nie ma rangi po dołączeniu)

To mniej więcej tyle. Ze strony BłSR zgłaszam się ja. Jako że właściwie wychodzę z inicjatywa ze swojej strony, to oczywiste jest, ze mam już swój zespól przygotowany :P

No to czekam do 19 maja :P (kontakt ze mną na PW,numer gadu-gadu jest wpisany w mój profil)
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Azareus
Zasłużony dla Rivangoth


Brak
Posty: 1289
Piwa: 193/62

Zloto
Wysłany: 2010-10-26, 14:18    [Cytuj]

Przypominam o zastosowaniu poczty powitalnej dla nowych graczy :)

A także wskazuje, ze chat można również wykorzystać do komunikacji z nowymi, w celu udzielenia im pomocy :)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 16