Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Emilka
2010-06-03, 01:57
[dyskusja] [dyskusja]Lothariańska Armia Ludowa
Autor Wiadomość
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-12-02, 18:44   [dyskusja] [dyskusja]Lothariańska Armia Ludowa [Cytuj]

Sprawdził bym regulamin forum i gry...
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Ostatnio zmieniony przez Khhagrenaxx 2009-12-02, 19:48, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Szilka
Eivissa...


-
Posty: 577
Piwa: 27/4
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-12-02, 19:00    [Cytuj]

Uznajmy to jako żart czy też bardzo specyficzny pomysł ;)

Ale multikonto na forum już mi się nie podoba ;P Mogę się mylić, ale nie wygląda mi to na sprawkę kogoś, kto pierwszy raz pojawia się na forum, a z tego IP pisują dwaj aktywni gracze. I chyba twórca może się bez obaw ujawnić ;)

//2
_________________
OBS!
Eivissa...

I fly like paper, get high like planes...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Ostatnio zmieniony przez Khhagrenaxx 2009-12-02, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Yarpen
Khhagrenaxx
teetotaler


Wehrwolf
Lykon
Rycerz
Orzeszko
Wiek: 38
Posty: 1032
Piwa: 94/138
Skąd: Silesia Superstar

Zloto
Wysłany: 2009-12-02, 19:47    [Cytuj]

To może teraz ja się wypowiem, jako moderator tego forum.

1.Przede wszystkim, gdy rozpoczynamy dyskusję na temat ogłoszenia jakiejkolwiek gildii w działach rekrutacyjnych, należy założyć nowy temat z oznaczeniem [dyskusja] a nie śmiecić w ogłoszeniu - słowne ostrzeżenie dla Bolivara.
2. Sprawdziłem regulamin forum. To ogłoszenie nie jest w żaden sposób sprzeczne z regulaminem: nie propaguje komunizmu, tylko jest jego pastiszem, nie jest więc również sprzeczne z prawem polskim (pkt. 2.1)
3. Temat nie jest kontrowersyjny (bo to pastisz), ani też nie znajduje się w dziale offtopic (pkt. 2.16).
4. Co do drugiego konta na forum (konto Agitator będące w posiadaniu Yarpena bądź Gregora) - powinno to być uzgodnione z administracją forum - tak więc wspomnienie użytkownicy otrzymują słowne ostrzeżenie.

pozdrawiam
_________________
MMA PANOWIE MMA!!!
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Yarpen
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-12-02, 21:46    [Cytuj]

Jeżeli chociaż jedna osoba czuje się urażona lub widzi w tym propagowanie komunizmu (lub innego nizmu) to chyba znaczy, że tematyka jest nieodpowiednia.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Khhagrenaxx
teetotaler


Wehrwolf
Lykon
Rycerz
Orzeszko
Wiek: 38
Posty: 1032
Piwa: 94/138
Skąd: Silesia Superstar

Zloto
Wysłany: 2009-12-02, 22:04    [Cytuj]

Bolivar, na takiej zasadzie, mogę powiedzieć, że Twój nick propaguje rewolucję (a propos Bolivara od Boliwii) - bo wszczął rewolucję w Ameryce Południowej i wyzwolił kilka krajów spod władzy Hiszpanów, a rewolucja kojarzy mi się z Rewolucją Francuską i Październikową, a to z terrorem.

To, że jednej osobie coś kojarzy się z czymś to jeszcze nic nie znaczy. Myślę, że trzeba poczekać na twórców gildii i spytać ich czy zakładając na forum gry Saevran: Wojownicy temat Lothariańska Armia Ludowa mieli na celu propagowanie komunizmu i dążyli tym samym do obalenia demokratycznego porządku w Rzeczypospolitej Polskiej. Opcjonalnie można sprawę skierować do sądu.
_________________
MMA PANOWIE MMA!!!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-12-02, 22:06    [Cytuj]

Oczywiście jeżeli takie będzie życzenie administracji forum to zmienię nicka. Nie wiedzę w tym problemu.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Khhagrenaxx
teetotaler


Wehrwolf
Lykon
Rycerz
Orzeszko
Wiek: 38
Posty: 1032
Piwa: 94/138
Skąd: Silesia Superstar

Zloto
Wysłany: 2009-12-02, 22:14    [Cytuj]

Rozumiem, reszta postu po prostu nie istnieje. Mimo wszystko będę się upierał, że to:
Cytat:
[ogłoszenie] Lothariańska Armia Ludowa
czas na surrealizm... znaczy socjalizm


jednak jest jasne. Dla pewności (przepraszam, ale troszkę się zdenerwowałem, nic personalnego): http://sjp.pwn.pl/

ed. Co do Simona Bolivara - mógłbym napisać, że tak mi się kojarzy, z tym że to nie miałoby nic wspólnego z rzeczywistością, byłoby oparte na zupełnie błędnych przesłankach i nie miałoby najmniejszego sensu, a warto się kryterium sensowności kierować. Podobnież w sprawie tej gildii.
_________________
MMA PANOWIE MMA!!!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Irmo
Zasłużony dla Rivangoth




Wiek: 32
Posty: 832
Piwa: 40/61

Zloto
Wysłany: 2009-12-02, 22:21    [Cytuj]

Na początek przydałoby się oddzielić pojęcie komunizmu jako systemu totalitarnego od komunizmu jako idei równości klas i wspólnej własności. Na takiej zasadzie działa obecnie większość partii komunistycznych - odwołują się do haseł, a nie metod działania.

Konstytucja RP, art. 13 napisał/a:
Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu


Dopóki LAL nie będzie propagowało takich działań w realnym świecie, to wydaje mi się, żę nie ma nic złego w tym, że wyznaje ideały komunistyczne.
_________________
Im większe obrażenia, tym mocniej się ukocha przeciwnika i tym szybciej złoży nam pokłon.
Głębokie myśli Txikiego Tartalo*
Ostatnio zmieniony przez Irmo 2009-12-02, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Ferrońskie Diabły
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-12-02, 22:21    [Cytuj]

Ja mogę w każdej chwili "oddać swojego nicka do dyspozycji administracji".


ps.
Bolivar diGriz syn Jamesa Bolivara diGriz i Angeliny diGriz, ma brata Jamesa. Całkiem nie klimat fantasy.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Szilka
Eivissa...


-
Posty: 577
Piwa: 27/4
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-12-02, 22:42    [Cytuj]

Cóż, ja uważam, że nie ma tu żadnej propagandy, a nawet mało tego, jest to trochę karykatura.

I nie przesadzajmy mówiąc "jeżeli chociaż jednak osoba widzi propagandę/czuje się urażona". Bo zapewniam, że zaraz się znajdą chętni do żartów "jak widzę błękitną gildię czuję się urażony" albo "piraci propagują alkoholizm".
_________________
OBS!
Eivissa...

I fly like paper, get high like planes...
 Autor postu otrzymał 3 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Irmo, Reviri Chysis, Icarium
Alabarcer

Posty: 60
Piwa: 4/5

Zloto
Wysłany: 2009-12-03, 09:10    [Cytuj]

Jeśli ktoś się czuje urażony zawsze możecie zmienić nazwę na Lothariańska Armia Robotnicza ;P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Emilka
Community Manager
Księżycówka



Valkiria Dinn
Elf
?owca
Wiek: 37
Posty: 799
Piwa: 37/11
Skąd: Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-12-03, 11:49    [Cytuj]

regulamin mówi:
Cytat:
2.1. Wypowiedzi umieszczane przez użytkowników na forum, oprócz zgodności z regulaminem, muszą być także zgodne z polskim prawem. Nie wolno zamieszczać treści propagujących faszyzm, nazizm, treści rasistowskich, antysemickich itd. Zabronione są także wypowiedzi mogące urazić cudze uczucia religijne.


i od razu przytoczę notkę z konstytucji:
Cytat:
Głoszenie poglądów politycznych odwołujących się do metod stalinizmu i realnego socjalizmu w Polsce jest zakazane z mocy prawa, regulują to:

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 1997 r. Nr 78, poz. 483):


W ogóle nie podoba mi się to że administracja dopuściła do takiej sytuacji. Jeszcze chwila i powstaną gildie o charakterze nazistowskim, faszystowskim i dalej popłynie rzeka obłudy... Ja czuje się mocno tym wszystkim urażony i domagam się od administracji jasnej postawy czy w naszym świecie mogą powstawać takie organizacje czy nie? bo jeśli tak to nie miejcie za złe jak lada moment powstanie gildia per nazistowska w końcu komuniści muszą z kimś walczyć...
A komunistów wszystkich za jaja bym powiesił i na pal nabił...
_________________
[center]Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Błekitna Szkoła Rycerska
     
Yarpen
Siepacz HSP


Rio Watershadow
Mroczny Elf
Berserker

Youri Watershadow
Wiek: 39
Posty: 148
Piwa: 6/33

Zloto
Wysłany: 2009-12-03, 11:52    [Cytuj]

Jako sprawca całego zamieszania przedstawie wszystkim jak sam postrzegam LAL.

Przede wszystkim nie mam zamiaru propagować komunizmu jaki znamy z realnego świata. Sam nigdy nie lubiłem komunizmu, nigdy nie pałalem sympatią do Stalina czy innego dziada. Jest to w wojach pomysł nowy i może dla tego taki kontrowersyjny, jednak kilku ludzi wyraziło zainteresowanie udziałem w tym pomyśle i raczej nie dopatrują się w nim jakichś głębszych idei tylko sposób na dobrą zabawe, mam nadzieje że uznali że może być śmiesznie ;) LAL to raczej ma być taka zabawa w socjalizm w krzywym zwierciadle. Oczywiście w klimacie niektóre hasła pokrywają się z PRLowską propagandą ale nadal ma to na celu zabawe i może zdyskredytowanie innych gildii, a nie szerzenie komunistycznych idei. Celem gildii w grze ma być konkurowanie i walka ze wszystkimi gildiami powstałymi na serwerze retro, nie zawieranie sojuszy, w klimacie szerzenie idei równości klas, co ma być jedynie pretekstem do wojen.
Podsumowując to zaczerpnąłem jedynie kilka haseł na potrzeby gildii, ale odcinam się od idei komunizmu gdyż uważam ten system za zły, a wszystko co związane jest z tą gildią w klimacie nie jest przeze mnie traktowane na poważnie i mam nadzieje że pozostali użytkownicy forum także będą traktowali ten pomysł "pół serio" ;)


Bolivar może napisz mi co Ci najbardziej przeszkadza w tej gildii to spróbuje to zmienić, ok? ;) Ewentualnie dopisze w temacie rekrutacyjnym że jest to tylko zabawa czy cóś?

A tak przy okazji to można by sie nawet doczepić że woje propagują agresję poprzez na przykład wojny między gildiami. Górskie Klany to znowu rasiści, a w niektórych gildiach szerzy się homoseksualizm ;P Więc może dajmy sobie wszyscy trochę luzu ;)

P.S. Nie wyobrażam sobie Bolivara z innym nickiem na forum głównym ;)

Edit:
Emil nie mam zamiaru niczego propagować, czy filmy typu "Nie lubię poniedziałków" albo "Alternatywy 4" traktujesz jako propagowanie komunizmu? Bo ja nie a właśnie tak ma wyglądać LAL, jak wymienione filmy ;)

Co do wroga to głównym wrogiem miał być TKN Cerestera no ale nie wyszło.
_________________

.....:::::Grow In Power:::::.....
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Turkusowa Szkoła Rycerska
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-12-03, 12:12    [Cytuj]

Yarpen, ja jak najbardziej rozumiem co chcesz zrobić i wiem, że może to być ciekawy projekt. Rzuć okiem tutaj - głupia sprawa, ktoś chciał stworzyć muzeum PRLu na wesoło:
http://www.wieliczka24.in...lota-vt1803.htm
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Emilka
Community Manager
Księżycówka



Valkiria Dinn
Elf
?owca
Wiek: 37
Posty: 799
Piwa: 37/11
Skąd: Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-12-03, 12:17    [Cytuj]

Yarpen ale ty nie zrozumiesz mojej postawy i tego co komuniści zrobili mojej rodzinie i skąd mam takie nastawienie. Chcesz się bawić w komunistów fajnie ale uświadom sobie że to może urazić innych...
W dalszym ciągu proszę o przeanalizowanie administrację forum o to czy gildia taka może istnieć. I proszę spojrzeć na to z kilku pozycji...
_________________
[center]Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Błekitna Szkoła Rycerska
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 19