Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Co z tą grą ???
Autor Wiadomość
Glognar


Krasnolud
Berserker
Glognar
Wiek: 46
Posty: 219
Piwa: 1/6

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 18:11   Co z tą grą ??? [Cytuj]

Nie wiem czy wszyscy tak mają ale dla mnie strasznie jest irytujące przerabianie kilku dni nieobecności. Po pierwsze jak daję atak na ileś tam z rzędu potworków to mam wrażenie że wgrywam grę na atari. Dziesięć walk przerabia sie w około 5 minut jak mam 700 turek do zrobienia to jajo można znieść przy tym kompie. Drugi problem to znalezienie 6 kolesi do grupówek graniczy z cudem. Niestety gra przestaje być grywalna przynajmniej w moim odczuciu. Czy można z tym coś zrobić?
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 18:19    [Cytuj]

Tak, wywalić grupówki i wywalić walki wielokrotne. Zostawić w sumie walki z potworkami i treningi oraz z gildyjnych rzeczy Wojny i Turniej. Zostawić też Questy. Niestety inaczej nie da się tego zrobić.

//jest to moje prywatne zdanie, które już kilka razy przedstawiałem na różnego rodzaju spotkaniach i zlotach.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Kherehabath


Kherehabath
Wiek: 39
Posty: 615
Piwa: 47/48
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 18:26    [Cytuj]

Ja myślę, że można zostawić tylko questy i wrzucić do wojów czata :P
_________________
Wymiana gier na PS3, Xboxa 360, PC za darmo! Sprzedawaj używane gry bez prowizji!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Szilka
Eivissa...


-
Posty: 577
Piwa: 27/4
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 18:26    [Cytuj]

Cytat:
Drugi problem to znalezienie 6 kolesi do grupówek graniczy z cudem.

Trzeba sklonować graczy.
_________________
OBS!
Eivissa...

I fly like paper, get high like planes...
Ostatnio zmieniony przez Szilka 2009-08-01, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Yossarian
koks


Burm Szeroki
Ork
?owca
Wiek: 34
Posty: 226
Piwa: 3/8

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 18:30    [Cytuj]

Cóż, najlepszym sposobem na zmniejszenie obciążenia serwera jest optymalizacja kodu... I prawdę powiedziawszy, jeżeli myślimy o wojownikach na poważnie, to administracja kiedyś będzie musiała się do tego zabrać. Im później tym gorzej.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 18:36    [Cytuj]

Cytat:
Im później tym gorzej

Może, ale jest jeszcze inne wyjście i na razie ono jest planowane.
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 18:44    [Cytuj]

Cytat:
Nie wiem czy wszyscy tak mają ale dla mnie strasznie jest irytujące przerabianie kilku dni nieobecności. Po pierwsze jak daję atak na ileś tam z rzędu potworków to mam wrażenie że wgrywam grę na atari. Dziesięć walk przerabia sie w około 5 minut jak mam 700 turek do zrobienia to jajo można znieść przy tym kompie.


Niestety, kod losowania wypadajek i zapis do bazy jest fatalnie napisany.

Cytat:
Drugi problem to znalezienie 6 kolesi do grupówek graniczy z cudem. Niestety gra przestaje być grywalna przynajmniej w moim odczuciu. Czy można z tym coś zrobić


Nikt nie zmusza nikogo by robił walki GvsG. M.in. dlatego ich ilość została ograniczona do 1 dziennie (kiedyś były 3). Jeśli ktoś ma ochotę się tak bawić ma tę możliwość, jeśli nie ma, nie traci na tym prawie nic.

Cytat:
Tak, wywalić grupówki i wywalić walki wielokrotne. Zostawić w sumie walki z potworkami i treningi oraz z gildyjnych rzeczy Wojny i Turniej. Zostawić też Questy. Niestety inaczej nie da się tego zrobić.


Przepraszam, ale co grupówki mają do nieoptymalnego kodu losowania dropów i zamulania serwera? Na świecie bez wypadajek walki ładują się bardzo szybko. Wywalić walkę wielokrotną? Powrót do V ery i klikania każdej walki pojedynczo? ;-)

Rozwiązaniem jest zmniejszenie rodzajów zdobyczy w każdym potworku do 1-3. Znacznie przyspieszy to pracę serwera. Teraz stworki mają po 5+ zdobyczy przypisanych i stąd serwer coraz ciężej chodzi... Niestety, taka zmiana nie wchodzi w grę w trakcie trwania ery. Na S3 i po restarcie S1 i S2 wypadajki zostaną mocno okrojone.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Haspen
Sir Frywolne Mango


-
Kamdin
Wiek: 35
Posty: 558
Piwa: 36/132

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 19:04    [Cytuj]

Nie wierzę, żeby tylko optymalizacja kodu była powodem zamulania. Działa coś jeszcze, o czym nie chcecie nas poinformować. Soft antycziterski pewnie pakiet po pakiecie sprawdza ;P
_________________
"Wojna to wojna, a nie cholerne przedszkole."

Best Book evar: "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakova.

Pomóż mojemu smoczkowi, klikaj! ->
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
  Bordo!
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 19:06    [Cytuj]

Cytat:
Nie wierzę, żeby tylko optymalizacja kodu była powodem zamulania.


No właśnie rzecz w tym że kod nie jest optymalny i dlatego zamula ;P A soft antycziterski to swoją drogą ;P
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Kherehabath


Kherehabath
Wiek: 39
Posty: 615
Piwa: 47/48
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 19:09    [Cytuj]

Ja ręcznie sprawdzam informacje, które wysyłacie do wojów dlatego tak długo. Sorki, że tak wolno pracuje :P
_________________
Wymiana gier na PS3, Xboxa 360, PC za darmo! Sprzedawaj używane gry bez prowizji!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Glognar


Krasnolud
Berserker
Glognar
Wiek: 46
Posty: 219
Piwa: 1/6

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 19:52    [Cytuj]

Bolivar zgadzam sie z tobą ja bym wywalił tą jedną grupówkę dziennie.

Pfill tu nie chodzi tylko o zamulanie bo może to i by było do przełknięcia ale chodzi tu o możliwość np przerobienia w sobotę turek z całego tygodnia. Teraz jest tak że jak kogoś nie było przy kompie z 7 dni to mu soboty brakuje żeby to przerobić i zawalczyć w turnieju, czyli moim zdaniem grywalność troszke leży (czym więcej to w cale nie znaczy lepiej). Wiadome nie trzeba robić grupówek ale przecież to strata a w wojownikach chodzi o pomysł a nie ślęczenie przy ekranie prawda?
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Irmo
Zasłużony dla Rivangoth




Wiek: 32
Posty: 832
Piwa: 40/61

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 20:03    [Cytuj]

Cytat:
tą jedną grupówkę dziennie.

;P

Gdyby woje tak nie zamulały, to o wiele szybciej by się klikało i dałoby radę wyklikać tydzień w dość krótkim czasie(w porównaniu do sytuacji obecnej)
_________________
Im większe obrażenia, tym mocniej się ukocha przeciwnika i tym szybciej złoży nam pokłon.
Głębokie myśli Txikiego Tartalo*
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Ferrońskie Diabły
     
Asbagarin


Asbagarin
Mroczny Elf
Barbarzyńca
Wiek: 39
Posty: 81
Piwa: 5/2
Skąd: Poznań

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 20:09    [Cytuj]

Szczególnie w godzinach szczytu :D im mniej graczy tym szybciej chodzą, ale chyba nie takie jest założenie wojowników, żeby zniechęcać graczy do grania co.....(?)
_________________
http://lineage2aurora.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Glognar


Krasnolud
Berserker
Glognar
Wiek: 46
Posty: 219
Piwa: 1/6

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 20:18    [Cytuj]

No niestety musiałem zrezygnować z S2 bo bym nie wyrobił czasowo i myślę że wielu ma to samo więc może coś przetestuje Tim jeszcze na tej starej erze która chyli sie już ku końcowi ?
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-08-01, 22:00    [Cytuj]

Jak już pisałem - w chwili obecnej nie ma możliwości zrobić niczego co by poprawiło sytuację (grzebanie w wypadajkach stworów w trakcie trwania ery to nie najlepszy pomysł ;P ). Jednak tak jak mówiłem, powtórzę: wypadajki zostaną ograniczone co powinno poprawić szybkość działania serwera gry.

A co do sobotniego klikania - niestety, siła wyższa. Turniej, klikających tury z kilku dni pewnie jest wielu, wiec obciążenie serwera jest w tym dniu wysokie.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 17