Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gwardzista Seryl
2009-04-23, 08:23
Cenzura, czy pilnowanie regulaminu?
Autor Wiadomość
deshong
Błękitny Palladyn


Niziołek
Paladyn
Stary Palladyn
Wiek: 47
Posty: 337
Piwa: 27/22
Skąd: WBG

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 06:28   

Chylę czoło przed naszym Pająkiem :D
Tak! Te punkty które wypisałeś są jak najbardziej prawdziwe. I ich się trzymajmy.
Modzi to też ludzie i to naprawde niewdzięczna robota.
mam nadzieję że Moderatorzy będą konsekwentni w swoich dzialaniach, a userzy wyrozumiali zarównowzględem siebie jak i moderatorów. A że to forum trzeba moderować to czybą nie ulega dyskusji. Swoją drogą wiele ze spraw zawartych tutaj można było załatwić drogą PW/gg a nie rozpalać je na forum publicznym.
Jestem za zakończeniem tego tematu podsumowianiem ze strony administracji i następnie zamknięciem go.
_________________
http://deshong.mybrute.com - chcesz mi dołożyć? spróbuj:) (Link referencyjny)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Wielka Błękitna Gildia
     
Cerester
Brodaty Buc


Cerester
Krasnolud
Berserker
Hugo Kipp
Wiek: 37
Posty: 386
Piwa: 54/2
Skąd: Pruszków

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 12:29   

Pajączek pisze ładnie i składnie - a ja taki nieuczesany. Niestety widzę drobniutki problemik...

Cytat:
4. Zostanie utworzony "Głos ludu" Czyli Mistrzowie Szkół w wypadku odwołania sie od warana mogą rozsądzić (konieczna jednogłosnosc) czy waran był należyty.


To trzy osoby Pajączku. Trzy osoby, które niekoniecznie mają czas by - pojawić się, zapoznać z tematem, przedyskutować to z kimś, wyciągnąć wnioski. Mistrzowie, jak sama nazwa wskazuje i tak mają na głowie szkoły, któymi trzeba się opiekować. Są moderatorami grup i subfor. Co więcej... Sami mają postacie i za jakiś czas pójdą do gildii.
Teraz by mogło się udać, ale co wtedy, gdy więcej osób się pojawi? Jak ruszą kolejne serwery, a mistrzów będzie już 6/9. A serw ruszy na początku czerwca...

Skoro miałoby się pojawić to:
Cytat:
2. Moderatorzy postarają się być bardziej "żywi" i nie dawać waranów za beleco.
3. Userzy postarają się nie zagryźć siebie ani timu.


To po co "Głos Ludu"? Przecież za głupoty warnów miałoby nie być.

To jak na razie moje prywatne zdanie, a nie stanowisko Teamu ;)
_________________




Obecnie zielony i łuskowaty. I jak zwykle brodaty i bucowaty.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 12:36   

Spider4 napisał/a:
A i jeszcze jedno: Co powiecie na to, aby można było sie odwołać do rady Szkół? Znaczy wielka trójka gdyby się podjęła mogla by sprawdzić aferę i uznać czy to warte warana. Bo odwoływanie się do osoby dającej warana jest dziwne. Sądzę, że trzy osoby nietimowe i jednocześnie na tyle godne zaufania, że ich grupy wybrały ich na Mistrzów się do tego nadadzą. W tym celu powstałby dział Odwołań w którym user mógłby kulturalnie wytłumaczyć swoje racje.

W WIELKIMMMM Skrócie:
1. Regulamin pozostaje jaki jest.
2. Moderatorzy postarają się być bardziej "żywi" i nie dawać waranów za beleco.
3. Userzy postarają się nie zagryźć siebie ani timu.
4. Zostanie utworzony "Głos ludu" Czyli Mistrzowie Szkół w wypadku odwołania sie od warana mogą rozsądzić (konieczna jednogłosnosc) czy waran był należyty.
5. Warany i tematy "wojenne" zostaną usunięte na znak pokoju obu stron. Męczennikom mówimy nie.
6. Ustalamy, że specjalne przywileje to też rasizm. Skoro są kawały o blondynkach, polakach, niemcach i ruskach to mogą byc i o żydach. - Mowa o kawałach stereotypowych a nie nawiazujacych do II wojny i ludobójstwa.
7. Tak zwana pseudocenzura. Zwroty typu słynne "wkur...zył" czy "jeb... alert" nie są równe takim jak: "ty c....u" czy "ale jesteś p......y" Obrażanie jest dozwolone tylko w obrębię klimatu i takie ma być. Przekleństwo to nie przecinek, nawet w klimacie, a obrażanie to nie fajna zabawa. Napisz w klimacie docinek raz, dwa razy a potem po prostu opisz bijatykę - to o wiele ciekawsze niż czytanie 20 stron jak dwie osoby sie wyzywają bo w klimacie jako swoje postacie mogą.


Nie żeby było, że nie doceniam pojednawczego gestu, bo doceniam. Fakt, niektóre ostrzeżenia mogły być dawane na wyrost, nie tylko za samo naruszenie regulaminu ale za skakanie po nakreślonej przezeń linii. Sam dałem kilka takich ostrzeżeń za posty, które uznałem za prowokacyjne - przyznaję. M.in. za wkur...zył.
Cała ta sytuacja wyglądała jak szturchanie psa pilnującego dobytku patykiem. Pies się złościł, dziabnął zębami, płacz. Ale za chwilę znów było szturchanie ostrzejszym patykiem. Pies znów dziabnął, mocniej. I tak w kółko.

Jednak drogi Spiderze, sam dobrze wiesz, że roztrząsanie na forum publicznym ostrzeżeń nie sprawdziło się do tej pory. I wiesz dobrze, dlaczego. Nawet pomimo zakazu wtrącania się w cudze odwołania zawsze znajdzie się ktoś kto się będzie wtrącał. Każdemu mamy najpierw słownie zwrócić uwagę by tego nie robił? Co jeśli się nie zastosuje? Damy ostrzeżenie i będzie kolejna awantura, kwestionowanie zasadności. Dobrze też wiesz, że 90% ludzi będzie się odwoływać, nawet jeśli ostrzeżenie było słuszne (a jak sam przyznałeś pierwsze ostrzeżenia jakie padły po starcie gry i forum były uzasadnione). UW także powstało zanim zaczęliśmy dawać ostrzeżenia na wyrost za przypadki graniczne. I tak każde ostrzeżenie będzie się ciągnęło w nieskończoność. Moderatorzy i administracja będą mieli tak naprawdę związane ręce.

Ale OK: przyjmijmy na razie, że powstanie dział na forum, w którym użytkownicy będą mogli zgłaszać odwołania od ostrzeżeń. Przyjmijmy też, że zablokujemy możliwość wypowiadania się osobom trzecim i tylko "komitet odwoławczy" i sam zainteresowany będą mogli prowadzić dyskusję.
Co jeśli decyzja komitetu nie będzie jednomyślna?
Co jeśli user otrzyma 3 warna i nie będzie się mógł na forum wypowiadać? (będzie zabawa w zdejmowanie i nakładanie ponownie)
Co jeśli nie będzie przez kilka dni jednego z mistrzów?
Co w sytuacji kiedy forum się rozrośnie i przybędzie użytkowników i spraw do rozpatrzenia?
Co jeśli osoba nie przyjmie do wiadomości decyzji komitetu, jeśli tak okaże się niekorzystna dla niego/niej i zacznie się awanturować? Kolejny warn, kolejne odwołanie.
Powstanie kolejny rozdęty biurokratyczny twór.

Nie prościej po prostu będzie z naszej strony nieco łagodniej traktować przypadki graniczne a z Waszej zwyczajnie nie skakać po nakreślonej przez regulamin linii przy każdej możliwej okazji?
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Spider4

Posty: 718
Piwa: 31/52

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 12:39   

Philu, ale jeżeli te osoby by się zgodziły to mi nie chodzi o rozstrząsanie, tylko
Zgłoszenie i wyjaśnienie. Następnie post czy odrzucone czy podtrzymane odwołanie i zamkniecie tematu.

Wiecej nie powiem bo nie czytałem wszystkiego. Właśnie zakładam buciory i idę na uczelnię. Reszte przeczytam jak wrócę.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Szilka
Eivissa...


-
Posty: 577
Piwa: 27/4
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 12:40   

Mam prośbę, możemy zakończyć sprawę dowcipów? ;) Po prostu będziemy się kierować zdrowym rozsądkiem i tak oto za dowcip o pustyni nie poleci warn, ale za dowcip o murzynie spadającym z okna badź zbierającym bawełnę już tak.

Jak to ładnie Phil ujął, za dowcipy o przywarach i setereotypach; żyd - sknera, polak - złodziej i alkoholik, blondynki (ukłon w moją stronę) - głupota itd, nie będą rozdawane ostrzeżenia. Ale jeżeli będziecie się wahać, czy zamieścić dany dowcip, bo może kogoś urazić, to lepiej nie wstawiajcie ;) Zdrowy rozsądek z obu stron, ot co!
_________________
OBS!
Eivissa...

I fly like paper, get high like planes...
Ostatnio zmieniony przez Szilka 2009-04-22, 12:45, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 12:43   

Spider4, jeden na dziesięciu stwierdzi, że faktycznie przesadził. Pozostałych dziewięciu będzie w wypadku niekorzystnej dla siebie decyzji usiłować dalej drążyć temat albo zacznie znów skakać po granicy... by sprowokować reakcję.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Emilka
Community Manager
Księżycówka



Valkiria Dinn
Elf
?owca
Wiek: 37
Posty: 799
Piwa: 37/11
Skąd: Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 12:46   

W ogóle moim zdaniem na tym forum nie powinno być tematu z dowcipami i tyle. Kogoś choćby zwykły kawał może urazić i powrócimy ponownie do punktu wyjścia czyli do tego tematu. Takie jest moje zdanie.
Murzyn zbierający bawełnę to też stereotyp ;)
_________________
[center]Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Błekitna Szkoła Rycerska
     
KoniAK
Błękitny Chomik


Random
Berserker

Wiek: 40
Posty: 1373
Piwa: 40/12
Skąd: [color=#3399CC]

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 12:50   

Murzyn zbierający bawełnę to nie stereotyp. To jest historia... I czy tego chemy czy nie to tego nie zmienimy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Błękitna Szkoła Rycerska
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 12:51   

Cytat:
Murzyn zbierający bawełnę to też stereotyp ;)


Po prostu brak mi słów i ręce opadają.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Emilka
Community Manager
Księżycówka



Valkiria Dinn
Elf
?owca
Wiek: 37
Posty: 799
Piwa: 37/11
Skąd: Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 12:53   

Ej no wiecie co wy to naprawdę wszystko bierzecie na poważnie ;) dobra nie będę już tak pisał z rana bo widać jeszcze nie wszyscy się przebudzili ;)
Osobiście nic nie mam do murzynów ba nawet dwóch przedstawicieli tej rasy jest dobrymi moimi kolegami więc spokojnie to nie było na poważnie z tą bawełną ;)
_________________
[center]Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Błekitna Szkoła Rycerska
     
Szilka
Eivissa...


-
Posty: 577
Piwa: 27/4
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 12:57   

Wiesz Emilu, nie trzeba dowcipów, żeby kogoś urazić ;) Są ludzie przewrażliwieni, którzy wszędzie szuakją ataku w ich stronę. Dowcipów nie będziemy zabraniać, bo jak to mówi sam tytuł tematu "Śmiech to zdrowie". Ale jak mówię, jeżeli ktoś nie jest pewny, czy kogoś nie urazi swoim dowcipem, niech lepiej nie zamieszcza ;)

Może i stereotyp, może nie, ale w dowcipie o ośmiornicy nie brzmi to zbyt przyjaźnie ;) A to raczej czarna karta historii murzynów....
_________________
OBS!
Eivissa...

I fly like paper, get high like planes...
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Khhagrenaxx
teetotaler


Wehrwolf
Lykon
Rycerz
Orzeszko
Wiek: 38
Posty: 1032
Piwa: 94/138
Skąd: Silesia Superstar

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 13:47   

Ja powiem tyle, już nie dotykając kwestii tego jakie dowcipy można opowiadać a jakie nie, bo z tym widzę ciężko.

Wmawianie mi, że działam z premedytacją, jest co najmniej niegrzeczne. Drugi dowcip napisałem naprawdę w dobrej wierze, zastanowiłem się przed wysłaniem go, uznałem że nie jest antysemicki, nie dotyka strasznej historii. Więc proszę o niepisanie mi co ja myślę, bo co ja myślę, to wiem tylko ja.

Idąc dalej, wmówiwszy mi, że działałem z premedytacją łatwo już było wyzywać mnie od dzieci, gówniarzy i całej reszty, która próbuje co się stanie jeśli przekroczy się granicę. W moim mniemaniu nie przekraczałem granicy, więc jeszcze raz to napiszę: wypraszam sobie. No ale łatwo besztać kogoś od góry do dołu, gdy ma on zamknięte usta, prawda?

A obrażanie się, używanie cały czas jednego argumentu Bolivarze, który jak widać nie trafiał do innych, niezrozumienie że ktoś może mieć inny pogląd na daną kwestię i wychodzenie z założenia, że ja wiem najlepiej a reszta powinna przyznać mi rację, no cóż - to właśnie można uznać za dziecinne, bez urazy.

Ps. Dziękuję za zdjęcie ostrzeżeń.
_________________
MMA PANOWIE MMA!!!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Mario Van Cool
Obrońca Lotharis


Mario Van Cool
Człowiek
Paladyn
Wiek: 51
Posty: 168
Piwa: 6/1
Skąd: Jaworzno

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 17:37   

Do jasnej anielki zostawcie te kawały w spokoju.
Generalnie powiem tak: w cżeści ogólnej kierujmy się zasadami dobrego wychowania a będzie dobrze zapewne. W częsci klimatycznej to wiadomo z zachowaniem umiaru.
P.S. Ja też poczułem się w jakimś tam temacie urażony z chęcią chciałem dać ostrzeżenie, ale jakoś mi przeszła potem ochota się ciepać o to. On wie swoje a ja i tak wiem swoje ale tego już nie pisałem - jednym słowem Jego racja, a Mój spokój.
_________________
Mario Van Cool - Błękitny Paladyn

Mario Van Cool - Wilczy Paladyn

Mario Van Cool - Opiekun mistrza Błękitnej Szkoły (S1)
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Błękitna Gildia
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
arikar, Haspen
2fast
2furious


2fast
Ork
Rycerz
Posty: 23
Piwa: 1/7

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 19:59   

Indeed, Na ogólnym nie piszmy żadnych dowcipów, co najwyżej linki do śmiesznych filmów.

Na podforach, forach guildiowych będzie więcej loozu , tam sobie będzie można pozwolić.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Spider4

Posty: 718
Piwa: 31/52

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 21:11   

Phil, co by było gdyby te osoby zgodziły się na takie brzemię? Proste jest podforum odwołania. Na jakiej zasadzie?

Zakładasz temat. Opisujesz za co dostałeś warana i dlaczego Twoim zdaniem niesprawiedliwie (dotyczy tylko forum a nie gry - multikont, oszukiwania itp.). Tu koniec Twojego zadania. Wyznaczone osoby to czytają. Piszą jakie jest ich zdanie - i tutaj sami zadecydujcie czy większość czy jednogłosnie. Temat zamykamy. Wtrącenie się osoby trzeciej - waran. Od decyzji tej trójki nie ma odwołania. Uznali, ze Ci sie należy - koniec.

A co gdy masz trzy? Piszesz pw lub nie robisz nic bo 3 to już recydywista. - sami zadecydujcie. Zasada jedna: każdy pisze raz i nie komentuje decyzji. - takie najsurowie traktowane podforum ostatniej szansy.

Co do pomysłu. Proponowałbym, żeby ta trójka wypowiedziała się czy by sie zgodzili na takie coś, tudzież czy wedlug nich w ich szkołach jest ktoś kto byłby godny zaufania. Niech wypowiedzą sie też główni krzykacze obu stron czy dostosowaliby się do takiego rozejmu.



Ceruś - podaje brodatemu grzebień - taki twór po to, że i mod i user popełniają błędy. Jak niektórzy zauwazyli odwoływanie sie do osoby która ci warana wlepiła jest bezcelowe, bo w końcu gdyby nie byla święcie przekonana o tym, że sie należy nie wlepiłaby go. Można też ustalić czy taki twór byłby "testowy" do czasu aż calkowicie opadnie bojowa atmosfera czy moze jak sie sprawdzi zostawic go.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17