Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gwardzista Seryl
2009-04-23, 08:23
Cenzura, czy pilnowanie regulaminu?
Autor Wiadomość
Emilka
Community Manager
Księżycówka



Valkiria Dinn
Elf
?owca
Wiek: 37
Posty: 799
Piwa: 37/11
Skąd: Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-04-21, 23:38   

2fast może i rozgrzebuje ale skoro dochodzimy do porozumienia to niech ono będzie sprawiedliwe i tyle. O nic mi więcej nie chodzi jak o równe traktowanie wszystkich.
_________________
[center]Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Błekitna Szkoła Rycerska
     
Szilka
Eivissa...


-
Posty: 577
Piwa: 27/4
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-21, 23:43   

Emilka, to może wszystkim ściągnę warny? Bo czym w swojej "głupocie" pseudocenzura ustępuje innym "głupim" punktom regulaminu.

Spiderowi ściągam, bo słowo "wkur...zył" trudno nazwać pseudocenzurą. Można, ale można to uznać za przerywnik w słowie. A mi nie zależy na tym, żeby komuś blokować udział w życiu forum za głupstwo.

I widzisz Emilu, ja szukam drogi porozumienia, rozmawiam ze Spiderem, próbuję skontaktować się z Żetem i jemu także ściągnąć ostrzeżenia, po prostu chcę pewne sprawy zmieniać, ba, mam wrażenie nawet, że to co robię, nie jest złe, a Ty, reprezentujący stronę użytkowników, dalej próbujesz walczyć, dalej szukasz do czego się przyczepić, dalej szukasz dziury w całym...
_________________
OBS!
Eivissa...

I fly like paper, get high like planes...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Raziel
Szilka
Eivissa...


-
Posty: 577
Piwa: 27/4
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-21, 23:45   

Ano proszę, czyli jednak - każdemu po równo. Czyli jak, mam albo zostawić zablokowanego Spidera i Żeta, albo nikomu nie chcieć dać możliwości uczestniczenia w forum?
Jak sąsiad wygra w totka, to ja też muszę wygrać, bo inaczej będzie to niesprawiedliwe...
_________________
OBS!
Eivissa...

I fly like paper, get high like planes...
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Kadian
GWN forever ^^

Kadian
Posty: 53
Piwa: 15/13

Zloto
Wysłany: 2009-04-21, 23:47   

Szilka, bardzo miło z Twojej strony. Takie zachowanie bardzo gorąco popieram.


Tak Trzymaj!

Pozdrawiam.
_________________
http://grindzio.mybrute.com/ <- chcesz mnie pobić? Spróbuj :]
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Emilka
Community Manager
Księżycówka



Valkiria Dinn
Elf
?owca
Wiek: 37
Posty: 799
Piwa: 37/11
Skąd: Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-04-21, 23:49   

A możesz ściągnąć i wszystkim warny mi to rybka szczerze powiedziawszy. Mi chodziło tylko o tą pseudocenzurę i o nic więcej bo reszta warnów jest jak najbardziej prawidłowa.

Cytat:
dalej próbujesz walczyć, dalej szukasz do czego się przyczepić, dalej szukasz dziury w całym...

w którym miejscu ja dalej próbuje walczyć? Widocznie może mam już taką naturę że zawsze szukam dziury w całym i wolę znaleźć ją żeby później wszystko było powiedziane a nie przeżywać to samo za x czas?

Tak jak sąsiad wygra w totka to ty też musisz wygrać. Brawo trafnego rozumowania. Lepszego przykładu nie mogłaś przytoczyć.
_________________
[center]Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Błekitna Szkoła Rycerska
     
Szilka
Eivissa...


-
Posty: 577
Piwa: 27/4
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-21, 23:54   

Nie mogłam, bo tylko takie przychodzą mi do głowy widząc Twoje niezadowolonenie na gest w stronę gracza ;)

A mi chodzi o to, że słowo "wkur..zył" niekoniecznie jest pseudocenzurą. Samą pseudocenzurę uważam za punkt ważny i niezbędny w regulaminie, ostrzeżenia za to będą miały moja aprobatę.

W którym miejscu próbujesz walczyć? Żeby nie posuwać się do hipokryzji, po prostu zakończę dyskusję o "walce", bo tym samym tylko ją wszczynam. Nie chcę ani z Tobą Emilu walczyć, ani z nikim innym.
_________________
OBS!
Eivissa...

I fly like paper, get high like planes...
Ostatnio zmieniony przez Szilka 2009-04-21, 23:56, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Vitriol


Vissthal Ingreholm
Ork
Najemnik
Posty: 124
Piwa: 25/12

Zloto
Wysłany: 2009-04-21, 23:55   

Chyba coś w tym jest, że kobiety chętniej szukają kompromisu (i to nie miało być seksistowskie stwierdzenie :D ).

Ja tam chciałem tylko powiedzieć, że trochę przemyślałem sprawę, pogadałem z Philem... i w sumie chyba nie można mieć za złe moderatorom, że egzekwują to, do czego się zobowiązali w regulaminie. Oczywiście, przesadzają według mnie, ale twierdzę tak dlatego, że lubię inną formę prowadzenia forum... bardziej kameralną, jak to deshong ujął :P . Więc spoko, to forum ma służyć tylko dyskusjom o grze - niech tak będzie. Będę je odwiedzał coby poczytać bugreporty, staty i ogłoszenia, a bawić się będę na innych forach... nie wiem co prawda, czy taka forma raczej zachęci nowych graczy, czy raczej zniechęci, w każdym razie nie użyłbym tego jako argumentu po żadnej ze "stron".

A tak w ogóle to strasznie się co poniektórzy rozpisali tu... gdyby ten twórczy szał spożytkować na coś innego, mogłyby powstać rzeczy wielkie ;P . Oczywiście pisząc "co poniektórzy" mam też siebie na myśli ;] .
_________________
NIE ŻYJĘ!!!
life feeds on life feeds on life feeds on life feeds on...
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Emilka
Community Manager
Księżycówka



Valkiria Dinn
Elf
?owca
Wiek: 37
Posty: 799
Piwa: 37/11
Skąd: Wrocław

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 00:00   

no to wczoraj słowo wkur...zył było pseudo cenzurą a dziś już niekoniecznie nią jest? ja już nie wiem o co chodzi... chyba to za dużo do pojęcia jak na mój mały biologiczny mozg...
_________________
[center]Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
  Błekitna Szkoła Rycerska
     
Szilka
Eivissa...


-
Posty: 577
Piwa: 27/4
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 00:03   

Dla chcącego nic trudnego, można na siłę nie chcieć zauważyć pewnych rzeczy, można na siłę probować wywołać kolejny konflikt i ośmieszyć drugą stronę ;)

Tylko po co?
_________________
OBS!
Eivissa...

I fly like paper, get high like planes...
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Vitriol


Vissthal Ingreholm
Ork
Najemnik
Posty: 124
Piwa: 25/12

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 00:04   

Wiesz Emil, moderatorzy nie koniecznie muszą się zgadzać akurat w poglądzie na słowo "wkur...zył", to raz. Dwa, skoro waran za to został cofnięty, to oznacza, że moderatorzy przyznali się do błędu. Tak, to też ludzie - popełniają błędy. Potraktuj to jako objaw ich dobrej woli i sam wykaż nieco :P .

(co nie zmienia faktu, że nie myślę pozytywnie o kimś, kto mógł wpaść na pomysł takiego warana... ale przyznanie się do pomyłki to już coś ;] )
_________________
NIE ŻYJĘ!!!
life feeds on life feeds on life feeds on life feeds on...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Szilka
Szilka
Eivissa...


-
Posty: 577
Piwa: 27/4
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 00:05   

Dziękuję Vitriol ;)
Nie chciałam tego osobiście pisać.
_________________
OBS!
Eivissa...

I fly like paper, get high like planes...
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Ralz
Psychonim


Wiek: 38
Posty: 170
Piwa: 29/15

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 00:35   

Mysle, ze wystarczy juz tej dyskusji. Wszyscy chyba doszli do pewnych wnioskow... Mam nadzieje slusznych...
Osobyscie, razi mnie obecne (byc moze juz 'byla') forma rygoru i administracji. Jest znacznie poza moimi kanonami i wizjami porzadku... szarpie mna wewnatrz niemozebnie, choc z zasady jestem oaza spokoju.
Mimo wszystko, jednak ufam takiemu podejsciu... Licze w solidnosc i dobre intencje takich osob jak Szilka... Zwlaszcza, ze osoby te wzbudzaja moje zaufanie (a o nie bardzo trudno).
Jestem swiadom tego, ze krew musi sie czasem polac, zwlaszcza gdy zmienia sie czyjes przyzwyczajenia. To jest fakt, i nie raz nie da sie tego obejsc w inny sposob.
Ale calkiem szczerze, kraja mi sie serce jak na to patrze... Naprawde brak mi slow, bo jestem (w taki czy inny sposob) bardzo zzyty z lwia czescia ludzi przesiadujacych tu dniami (i nocami).
Pewnie to dlatego, ze przez te pare lat, bylem w jakims stopniu odpowiedzialny, za wzgledny lad i harmonie tej spolecznosci... Naprawde nie zdajecie sobie spraw, jak ciezko sie patrzy na tego typu spiecia z perspektywy mojej osoby. Poprostu wszystko mi podpowiada, ze nie powino tak byc... no... Dobrze, nic wiecej juz nie pisze.

Ps. Niech se lezy warn.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Jennahan


-
Posty: 142
Piwa: 8/3

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 00:36   

Ehh ja się nie nadaję do moderki w ogóle :P Ale postaram się Wam przedstawić naszą pozycję w tym całym chaosie.

Były czasy gdzie grę prowadził Wojtek. Gdzie do wszystkiego podchodzono z pewną rezerwą. Multikonta, gołodupstwo i takie tam rzeczy. Wiele ludzi się wkurzało, ale później każdy się na to wypiął ba! Dużo ludzi korzystała z tego, że moderacji w grze nie było. Na forum też był wtedy wielki bałagan. Fakt nie było takiej walki jak teraz jest. Było fajnie, przyjemnie i rodzinnie. Tu Bordo dowalił Błękitowi, to turkus też dowalił Błękitowi, to Błękitni nie byli dłużni pozostały szkołom. Każdy kto grał w tą grę długo rozumiał wszystki te żarty. I nikt nie martwił się o to, że ktoś nowy w świecie Wojowników może być zniesmaczony tym co się działo. Jak każdy wie woje padły. Wojtek nie miał czasu, porzucił projekt i takie tam. Potem po pewnym czasie kilka osób zauroczonych klimatem jaki powstał w ogół wojów postanowiło to odnowić. A co więcej przyciągnąć nieco większą rzeszę graczy, tak żeby było ciekawiej. Ale jak to zrobić skoro na forum jedynym oficjalnym miejscu kontaktu z twórcami gry czy innymi graczami panuje taki bałagan. Trzeba szanować swój image. Dlatego też powstały regulaminy i są one tak restrykcyjnie przestrzegane.

Szczerze mówiąc nigdy nie wiedziałem jak to jest być tym złym. Tym, który zabrania i kara za złe rzeczy. Człowiek się stara, robi wszystko co najlepiej potrafi by każdemu chociaż w pewien sposób dogodzić, a obrzucają go jedynie... kupą.

Nie wiem może to dlatego, że nas znacie od strony graczy. Zbyt swobodnie się czujecie przy obecnej moderacji. Nie wiem jak to jest na innych forach. Ale wydaje mi się, że użytkownicy przestrzegają bardziej zasad gdy nie znają zbyt dobrze moderatorów/ludzi tworzących grę.

Ja osobiście cenię na tym forum wiele ludzi (nawet tych w kolorach bordo, i tych z GWN też :P ), ale mi żyłka pulsuje dzień w dzień jak włączam to forum. To quest się nie podoba (a miało być takie urozmaicenie), to moderacja nie odpowiada (bo dali warna temu co zamaskował przekleństwo). Ale pomyślcie sobie jaka byłaby wolna amerykanka gdyby nikt nie pilnował tu porządku.

Przyznam, że to ja jako pierwszy dałem ostrzeżenie za kawał o żydach. Mimo, że o przeczytałem trochę czasu przed wystawieniem ostrzeżenia. Dlaczego to zrobiłem? Uznałem, że jest be? NIE. Ktoś zgłosił tego posta. Komuś po prostu nie przypadł do gustu ponieważ go obraził. Jako osoba, której zależy na losach gry i tego forum musiałem poczynić pewne kroki. Jeżeli już macie zrzucać na kogoś winę to skierujcie ją na mnie. Przyznaję się do tego, że to ja byłem pierwszym, który wystawił ostrzeżenie za kawał i nie czuję, że zrobiłem coś złego.

Co do kawałów Żeta to uważam że były dobre. BA! Uważam, że były fenomenalne. Nawet je sobie wydrukowałem. Ale nie zmienia to faktu, że gdyby to przeczytał czarnoskóry użytkownik mógłby się poczuć obrażony.

Nie wiem, ale jak pewnie zauważyliście wiele osób robi na przekór moderacji. My ukaramy jednego za "wkur...rzył" to inny napisze co innego w ramach protestu.

Nie mówię, że my jesteśmy wspaniali. Nam też czasem nerwy puszczają, ale nas jest garstka. Ja czuję się przytłoczony waszymi skargami w stosunku do nas. Czuję, że cała praca i cały czas jaki ładuję w to by woje działali jest bezsensowny. Powiem Wam, że ja nawet nie chciałem wojów naprawiać. Ja już dawno temu porzuciłbym ten projekt na rzecz nowej gry jaką zamierzamy pisać, ale robię to dla Was. Żeby utrzymać to społeczeństwo jakie powstało przy życiu. Tak, żeby było V OZW. Żeby było majowe spotkanie we Wrocku. Tak, żeby Krakusy sobie od czasu do czasu zaszalały w wojowniczym gronie. Wydaje mi się, że ta gra jest jakby spoiwem tej całej naszej zgrai. Kurcze no gdyby nie to, że ktoś poświęca czas na wojów wiele ludzi by się nie poznało. Kurcze czemu dążymy do tego, żeby to wszystko się rozpadło. To co wspólnie stworzyliśmy? Czy regulaminy i ich przestrzeganie to aż tak duża cena? Pomyślcie, że dzięki nim może nieco więcej ludzi spojrzy przychylnym, okiem na grę/forum. Ba może więcej osób zdecyduje się na przyszłe OZW? Ja na przykład bałem się przyjechać na OZW. Nie znałem nikogo osobiście. Kilka osób było z mojej gildii i z nimi tylko utrzymywałem kontakt na przyjaznych stosunkach. Z resztą raczej kontaktu nie miałem. A z ludźmi z innych szkół raczej nie gadałem, a jak już dochodziło do wymiany zdań to zazwyczaj nie były one przyjazne. A gdyby nie namowa kilku osób to pewnie do dziś nigdy bym się nie pojawił na żadnym ze zlotów.

Do czego zmierzam... Sam nie wiem. Wydaje mi się, że obrzucanie się nawzajem kupką nikomu nie wyjdzie na zdrowie, a taki przeciętny człowieczek jak ja zastanawiający się nad wyjazdem na zlot może się przestraszyć/zniechęcić.

Nie wiem na ile logicznie to zabrzmiało, ale mam nadzieję że chociaż do jednej osoby to przemówi. Nie pamiętam o czym pisałem na początku to chyba skończę pisać :P Miłej lektury:D
_________________
 Autor postu otrzymał 6 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 6 piw(a):
Phil, Vitriol, deshong, Haspen, Raziel, Kadian
Spider4

Posty: 718
Piwa: 31/52

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 01:21   

Ehhh trochę mnie nie ma i szalejecie. Widać kto tu był od tego (znaczy, że niby ja ;P ).
A teraz przejdźmy do rzeczy. ?le się dzieje w Państwie Duńskim. Pająki z zakazem pisania czują się jak więźniowie polityczni, podawani co chwila za wzór raz do potępiania a raz naśladowania. Nieważne. Jak już wszyscy zauważyli wina leży po obu stronach. Nadgorliwość jednych i bunt drugich. Co gorsza obie strony mają rację. Rozwiązanie jest więc jedno - ugoda. Inaczej czeka nas zagłada (zginiesz marnie; no i po ostatniej samicy etc.). Na czym ma to polegać? Na zdrowym rozsądku. Admini dostają regulamin moderowania składający się z jednego punktu: 1. Używaj zdrowego rozsądku. Userzy przestaną skakać po "granicy" przynajmniej zbyt nachalnie, bo jednak wszystko czasami małe wypady po za nią (w ramach rozsądku) są fajne, no i o ile nie za dalekie. Zaraz ktoś powie: no to jak daleko? Ano tak daleko jak pozwala rozsądek i "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe". Kawał o żydzie? Czemu nie. Narodowość jak każda inna. Dawanie specjalnych względów to też rasizm. Sprawa ma się inaczej jak ktoś napisze kawał o żydach i obozie. Wiadomo. Zaproponowałem też wprowadzenie odmiany dla "postaw piwo" np. przycisk "rzuć kamień" - 10 kamieni na post (czy tam 5) i mod przygląda sie sprawie... coś jak moderacja imion w grze. Obawiam się jednak, że jak Szilka stwierdziła niektórzy uznaliby klikanie w to za świetną zabawę. W jednym zdaniu: Co powiecie na zdroworozsądkowy rozejm i Rhol Bak. Pokasowanie aferowych tematów i waranów oraz rozpoczęcie wszystkiego od nowa? Idąc za reklamą Hoop Coli "No chodź się przywitać! No chodź!" Regulamin jest, userzy i modzi też. Dlaczego nie uszanować całej trójcy?

Ja osobiście przyznaję, że te dwa warany co mi zostały są jak najbardziej słuszne. Mam nadzieję, że przedstawiciele obu stron też będą potrafili się przyznać do błędów. A i jeszcze jedno: Co powiecie na to, aby można było sie odwołać do rady Szkół? Znaczy wielka trójka gdyby się podjęła mogla by sprawdzić aferę i uznać czy to warte warana. Bo odwoływanie się do osoby dającej warana jest dziwne. Sądzę, że trzy osoby nietimowe i jednocześnie na tyle godne zaufania, że ich grupy wybrały ich na Mistrzów się do tego nadadzą. W tym celu powstałby dział Odwołań w którym user mógłby kulturalnie wytłumaczyć swoje racje.

W WIELKIMMMM Skrócie:
1. Regulamin pozostaje jaki jest.
2. Moderatorzy postarają się być bardziej "żywi" i nie dawać waranów za beleco.
3. Userzy postarają się nie zagryźć siebie ani timu.
4. Zostanie utworzony "Głos ludu" Czyli Mistrzowie Szkół w wypadku odwołania sie od warana mogą rozsądzić (konieczna jednogłosnosc) czy waran był należyty.
5. Warany i tematy "wojenne" zostaną usunięte na znak pokoju obu stron. Męczennikom mówimy nie.
6. Ustalamy, że specjalne przywileje to też rasizm. Skoro są kawały o blondynkach, polakach, niemcach i ruskach to mogą byc i o żydach. - Mowa o kawałach stereotypowych a nie nawiazujacych do II wojny i ludobójstwa.
7. Tak zwana pseudocenzura. Zwroty typu słynne "wkur...zył" czy "jeb... alert" nie są równe takim jak: "ty c....u" czy "ale jesteś p......y" Obrażanie jest dozwolone tylko w obrębię klimatu i takie ma być. Przekleństwo to nie przecinek, nawet w klimacie, a obrażanie to nie fajna zabawa. Napisz w klimacie docinek raz, dwa razy a potem po prostu opisz bijatykę - to o wiele ciekawsze niż czytanie 20 stron jak dwie osoby sie wyzywają bo w klimacie jako swoje postacie mogą.
 Autor postu otrzymał 6 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 6 piw(a):
deshong, Haspen, Reviri Chysis, Jennahan, Sandra, Kefeon
Mario Van Cool
Obrońca Lotharis


Mario Van Cool
Człowiek
Paladyn
Wiek: 51
Posty: 168
Piwa: 6/1
Skąd: Jaworzno

Zloto
Wysłany: 2009-04-22, 05:56   

Ja powiem krótko:
Traktujmy się na tym forum jakbyśmy chcieli być traktowani.
Wszak i można czasem przekląć i opowiedzieć dowcip niestosowny - ale trzeba naprawdę się zastanowić czy to przekleństwo jest w tym danym momencie aż tak tego warte by wypowiedź nim podkreślić, a czy dowcip rzeczywiście będzie śmieszył w formie pisanej i czy jest sens go umieszczać na forum. Czy dowcipy z brodą mogą śmieszyć pewnie i tak, ale czy akurat muszą ranić uczucia pewnie nie wszystkie jednak w jakimś tam stopniu na pewno. W sumie nie jest forum o dowcipach nie lepiej przesłać komuś prywatnie niż upubliczniać.
Z resztą wiele tematów i wiele wątków może irytować obie strony.
Cytowania selektywne, czasem wyjęte słowo z kontekstu wypowiedzi także może prowadzić do sytuacji zaognienia dyskusji - wszak zdarza się czasem że użytkownik miał co innego na myśli, a ktoś może to odebrać za obraźliwe.

Małe przykładziki:
używany w potocznym języku "ja się zabije bo coś tam coś tam” nie oznacza od razu że ktoś popełni samobójstwo,
albo "jaki z Ciebie głupek" nie oznacza od razu że kogoś uznajemy za niespełna rozumu - ma się to czasem do odpowiedniej sytuacji, zdarzenia
lub czasem odwrotnie napisane wyrazy typy "curwa ale kyrk" nie są od razu traktowane jako przekleństwo w tej formie - ale doczytując się znów ktoś może się czuc urażony.

Przykładów jest wiele - lecz zapewne ten z totolotkiem to nieadekwatny w mym odczuciu do tego co tu poruszamy (zapewne znów małe nieporozumienie bo wyciągłem to tak z kontekstu).
O jasna anielka właśnie totolotek musze sprawdzić numery i miał być krótko i znów nici nie udało się.

Pozdrawiam.

P.S. Sprwadziłem numery i nic a nic w morde jeża - trudno to tylko gra.
_________________
Mario Van Cool - Błękitny Paladyn

Mario Van Cool - Wilczy Paladyn

Mario Van Cool - Opiekun mistrza Błękitnej Szkoły (S1)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Błękitna Gildia
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 18