Forum Lotharis Strona Główna

 Ogłoszenie 

DISCORD a co mi tam...


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gwardzista Seryl
2009-04-23, 08:25
[Drobiazgowość] i nadinterpretacja wyrywkowa
Autor Wiadomość
Spider4

Posty: 718
Piwa: 31/52

Zloto
Wysłany: 2009-04-19, 13:57   [Drobiazgowość] i nadinterpretacja wyrywkowa

Do gwardii: skoro już tak sie czepiamy, to ja chcę warana o wartosci 2 za dwa kawały o turkach, polakach i niemcach (w temacie o rasistowskich kawałach), warana o wartosci 1 za dawanie linkow do treści 18+ w temacie z ocenianiem piosenek, warana o wartości 1 za nazwę tematu i jeszcze jednego o wartości 3 tak od serca wierzę, że wam sie spodoba

Razem:
2 - są
8 - dodatkowe

10 waranków was ucieszy... w końcu po co się ograniczać skoro słowo wur...zył jest złe a kawaly rasistowskie w temacie o tym nie


EDIT: A i Boli mnie jeszcze uświadomił, że jak już jestem tak dokładny to moge sobie doliczyc warana za brak polskich znakow ;)

zatem 11
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Ostatnio zmieniony przez Szilka 2009-04-19, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM]
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Tsumoso
2fast
2furious


2fast
Ork
Rycerz
Posty: 23
Piwa: 1/7

Zloto
Wysłany: 2009-04-19, 14:28   

A ja tu powiem , że to trochę głupie , warn za kawał o żydach.
Kolo co go zgłosił napewno go nie uraziło , ale tak se zgłosił , a może go ukarają.

Tak jak przedmówca powiedział , jak ktoś coś mówi o innych narodowościach , też powinien dostać warna.
Już raz poruszałem gdzie indziej podobny temat ( tamten o swastyce ).

Przecież inni opowiadają kawały o polakach i co ? to jest ok , że polak to złodziej itp itd.
A jak my powiemy o kimś innym , to już skaranie boskie zabronione ? k Not fair.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
deshong
Błękitny Palladyn


Niziołek
Paladyn
Stary Palladyn
Wiek: 47
Posty: 337
Piwa: 27/22
Skąd: WBG

Zloto
Wysłany: 2009-04-19, 16:16   

Wiesz 2fast, tu akurat sę mylisz. Ten koleś to byłem ja. Mój dziadek zginął w obozie w Potulicach. Babka przeżyła Auschwitz. Troszkę rozmawiałem z ludzmi którzy przeżyli holokaust i żarty na ten temat są dla mnie nie tylko niesmaczne ale czuję w nich również naigrywanie się z wielkiego niszczęścia tych ludzi. Co do twojego pierwszego dowcipu to wstaw zamiast słowa żyd swoje imie i niech to powie jakaś obca osoba. Jak się poczujesz? Dowcip ten jest antysemicki a w naszym kraju antysemityzm jest zakazany prawnie.
_________________
http://deshong.mybrute.com - chcesz mi dołożyć? spróbuj:) (Link referencyjny)
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Wielka Błękitna Gildia
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Bolivar, kubazucker
Khhagrenaxx
teetotaler


Wehrwolf
Lykon
Rycerz
Orzeszko
Wiek: 38
Posty: 1032
Piwa: 94/138
Skąd: Silesia Superstar

Zloto
Wysłany: 2009-04-19, 16:19   

Dowcip jest dowcipem i nie można brać go na poważnie. Może być niesmaczny, ale nie propaguje antysemityzmu - bo z założenia dowcip nie może propagować czegokolwiek. No ludzie!
 Autor postu otrzymał 3 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Arnatos Malvoy, Tsumoso, Kherehabath
Irmo
Zasłużony dla Rivangoth




Wiek: 32
Posty: 832
Piwa: 40/61

Zloto
Wysłany: 2009-04-19, 16:25   

W regulaminie nie ma nic o propagowaniu antysemityzmu:

Cytat:
Nie wolno zamieszczać treści propagujących faszyzm, nazizm, treści rasistowskich, antysemickich itd

Czyli nie można zamieszczać żadnych treści antysemickich, a takie żarty są antysemickie.

Owszem, żart nie jest czymś poważnym, ale jednak można nim kogoś urazić i trzeba to mieć na uwadze.
_________________
Im większe obrażenia, tym mocniej się ukocha przeciwnika i tym szybciej złoży nam pokłon.
Głębokie myśli Txikiego Tartalo*
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Ferrońskie Diabły
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Bolivar
Khhagrenaxx
teetotaler


Wehrwolf
Lykon
Rycerz
Orzeszko
Wiek: 38
Posty: 1032
Piwa: 94/138
Skąd: Silesia Superstar

Zloto
Wysłany: 2009-04-19, 16:35   

Okej, wcześniej tego nie zauważyłem, że tam treści jest powtórzone, przyznaję. Ale co do interpretacji dowcipu to bym się zastanawiał, czy można powiedzieć, że jest antysemicki tak na 100%. No ale interpretacja leży już w gestii moderacji.

Btw... Semici to też Arabowie itd. Co z tym fantem zrobić? Nie można też obrażać cudzych odczuć religijnych, czyli np. Dlaczego w Watykanie nie grają w bliard? Bo papamobile (czytelniejszy dla Ślązaków:]) też nie przejdzie?
_________________
MMA PANOWIE MMA!!!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Irmo
Zasłużony dla Rivangoth




Wiek: 32
Posty: 832
Piwa: 40/61

Zloto
Wysłany: 2009-04-19, 16:41   

Jeśli ktoś zgłosi, że go taki dowcip uraził, to pewnie nie przejdzie. Ale nie sądzę, żeby kogoś ten akurat dowcip uraził. Chyba, że ma jeszcze jakiś ukryty sens, którego nie rozumiem :P
_________________
Im większe obrażenia, tym mocniej się ukocha przeciwnika i tym szybciej złoży nam pokłon.
Głębokie myśli Txikiego Tartalo*
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Ferrońskie Diabły
     
Bolivar


brak
Wiek: 45
Posty: 1182
Piwa: 94/38

Zloto
Wysłany: 2009-04-19, 16:42   

Żet... nie odróżniasz jednej rzeczy: dowcip opowiedziany w gronie przyjaciół/kolegów/znajomych, a dowcip opowiedziany na forum publicznym.

Przyznam, że różna kawały opowiadałem/słuchałem siedząc ze znajomymi, ale tych samych nie napiszę na forum. Jest pewna różnica.

Tak samo jak nie powiem słów uznawanych za obelżywe na środku ulicy, a w swoim aucie mogę to spokojnie zrobić.


Jak to piszę Diki na forum WNE: TYLE MEGO!!!
_________________
Powoli składam klocki z których zbuduję wieżę i jako wiekowy człowiek spojrzę z niej na świat.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
deshong
deshong
Błękitny Palladyn


Niziołek
Paladyn
Stary Palladyn
Wiek: 47
Posty: 337
Piwa: 27/22
Skąd: WBG

Zloto
Wysłany: 2009-04-19, 16:43   

Sprawy religijne to bardzo drażliwy temat. Jakbyś dobrze przejrzał hstorię to naprawde duża część wojen to wojny religijne właśnie. Dlatego przy opowiadaniu dowcipów religijnych lepiej wcześniej się zorientować czy słuchacza czasami to nie urazi (osobiście tak robię i pare razy już zdarzyło mi się że rozmówca mi mówił że nie chce takich kawałów słuchać bo to jego religia). Dowcip:
Cytat:
Dlaczego w Watykanie nie grają w bliard? Bo papamobile
jest przykłądem kawału. który nie powinnien dotknąć czy obrazić słuchacza gdyż nie wytyka żadnych przywar, a dotyczy tylko nazwy samochodu papieskiego ujętej w sposób żartobliwy.
_________________
http://deshong.mybrute.com - chcesz mi dołożyć? spróbuj:) (Link referencyjny)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Wielka Błękitna Gildia
     
deshong
Błękitny Palladyn


Niziołek
Paladyn
Stary Palladyn
Wiek: 47
Posty: 337
Piwa: 27/22
Skąd: WBG

Zloto
Wysłany: 2009-04-19, 16:57   

Ont - ogólnie masz rację. Ale na forum publicznym gdzie jest zarejestrowanych kilkaset osób jest nprawde duża szansa że trafisz na osoby które dotknie taki kawał z tego względu że ta osoba należy właśnie do wyśmiewanej grupy osób.
Inna sprawa ma się z subforami czy forami gildijnymi/prywatnymi/klanowymi gdzie jeśli wam to ne przeszkadza to możecie pisać takie kawały jakie chcecie, bo jest to wasze forum prywatne.

Tak na marginesie: wostatnich kilku latach było raczej w mediach głośno na ten temat: Karykatura Allaha w holenerskiej gazecie, dowcipy o polakach (tak tak o polakach) mówione przez polityków zagranicznych (USA, NIEMCY) i pisane w gazetach.
_________________
http://deshong.mybrute.com - chcesz mi dołożyć? spróbuj:) (Link referencyjny)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Wielka Błękitna Gildia
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-19, 16:58   

Szczerze mówiąc ja jestem osobą tolerancyjną i nie mam nic przeciwko żartom o różnych narodowościach o ile opowiada się je w gronie w którym ludzie, którzy bardzo dobrze się znają i mają świadomość, że śmieją się z sytuacji/przywar przypisywanych różnym narodowościom a nie z samego faktu, że bohaterem dowcipu jest żyd/polak/murzyn/itd. Takie żarty mogą opowiadać sobie dobrzy znajomi przy piwie, a nie na forum odwiedzanym przez wielu ludzi o różnych poglądach.

Niestety, w wielu przypadkach rozbawienie wywołane takimi żartami wynika z uprzedzeń a nie z komizmu sytuacji opisywanej przez dowcip. Tego typu dowcipów nie opowiada się publicznie, lecz w wąskim, zżytym ze sobą gronie. I tu zaznaczę, że dowcipy, które mnie rozbawiły opowiedziane przez kogoś obcego najprawdopodobniej wcale by mnie nie rozśmieszyły, za to uznałbym opowiadającego za osobę o niskiej kulturze osobistej, uprzedzoną i kogoś kto nie ma pojęcia o wyczuciu kiedy można sobie pozwolić na taki żart.

Przyznam, że dowcip o pustyni, żydach i 20-groszówce mnie powalił. Ale ja śmieję się z całej sytuacji i przypisywanej żydom w stereotypach chciwości a nie dlatego, że to żydzi są bohaterami dowcipu albo dlatego, że rzeczywiście uważam ich za pazernych.

Trzeba mieć świadomość, że nie każdy może chcieć czytać takie rzeczy w temacie o żartach. I trzeba to uszanować. Wolność jednego kończy się tam gdzie naruszana jest drugiego.
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Khhagrenaxx
teetotaler


Wehrwolf
Lykon
Rycerz
Orzeszko
Wiek: 38
Posty: 1032
Piwa: 94/138
Skąd: Silesia Superstar

Zloto
Wysłany: 2009-04-19, 17:15   

Dobrze, rozumiem. W takim razie chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie: gdyby powstał temat o podobnej tematyce, tylko z ostrzeżeniem, że humor tu zawarty ma niewiele wspólnego z polityczną poprawnością o wysublimowanej rozrywce nie wspominając... To czy za postowanie tam, w stylu o który się sprzeczamy (jednak nadal bez wulgaryzmów i bezpośredniego obrażania innych użytkowników forum), również można doczekać się ostrzeżenia?

Bo post Phila ma inny wydźwięk niż poprzednie. Nie rozchodzi się o to czy dowcip jest antysemicki/rasistowski (nadal twierdzę, że nie jest, nie są - bo jak potraktować dowcip o pedofilu? bo chyba nikt mi nie powie, że napisanie dowcipu o seksie z dwulatką jest przejawem pedofilii, bo to by znaczyło, że wszystko kawały o homoseksualistach są wymyślane przez homoseksualistów?), tylko o to by nie obrazić (nieświadomie) innego użytkownika forum. No więc jak?
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
deshong
Błękitny Palladyn


Niziołek
Paladyn
Stary Palladyn
Wiek: 47
Posty: 337
Piwa: 27/22
Skąd: WBG

Zloto
Wysłany: 2009-04-19, 17:24   

Wyobrażasz sobie taki wątek:
Dowcipy nazistowskie - jeśli nazizm cię nie rusza mozesz zajrzeć.

Momentalnie jak takie coś zauważy ktoś z organów ścigania masz forum zamknięte a administrator będzie się musiał gęsto tłumaczyć w sądzie.

Ale jesli na forum prywatnym, zamkniętym masz tylko samych znajomych i jesteś pewien że akceptują ten rodzaj humoru....

Ogólnie mówiąc na forum publicznym staraj się unikać CZEGOKOLWIEK co mogłoby naruszyć punkt 2.1 regulaminu forum. Na subforach zamkniętych (z dostępem określonych tylko osób) zapytaj się moderatora tego forum jeśli wyrazi zgodę to ok.
_________________
http://deshong.mybrute.com - chcesz mi dołożyć? spróbuj:) (Link referencyjny)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
  Wielka Błękitna Gildia
     
Khhagrenaxx
teetotaler


Wehrwolf
Lykon
Rycerz
Orzeszko
Wiek: 38
Posty: 1032
Piwa: 94/138
Skąd: Silesia Superstar

Zloto
Wysłany: 2009-04-19, 17:41   

Szczerze to nie słyszałem dowcipu nazistowskiego w życiu - one są z reguły, idąc waszym tokiem rozumowania bo ja twierdzę inaczej, antysemickie/rasistowskie, ale łapię o co chodzi. Ok.

Smutne jest tylko to, że w tym kraju można opowiadać kawały o katolikach, Niemcach, Czechach, palić publicznie Biblię, a nie można opowiedzieć dowcipu o murzynach, no ale cóż :)

[smutne w sensie braku konsekwencji, bo osobiście spływają po mnie dowcipy o katolikach, znaczy jestem markotny, ale nie tupię ze złości...]
_________________
MMA PANOWIE MMA!!!
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [E-mail]
 
     
Phil


-
Wiek: 43
Posty: 1458
Piwa: 275/41
Skąd: Kraków

Zloto
Wysłany: 2009-04-19, 17:44   

Khhagrenaxx, w moim poście rozchodzi się o to, że forum gry, będące forum publicznym zrzesza osoby i szerokiej gamie poglądów, niekoniecznie znających się na tyle by opowiadać sobie tego typu żarty. I nie ma tu miejsca na sianie zniesmaczenia wśród części graczy, tylko dlatego, że inna część uważa, że można opowiadać mało wybredne dowcipy (skądinąd niektóre może i śmieszne, ale tylko w gronie bliskich znajomych).

Dziś przeczytałem opinię jednego z nas, która dosadnie ale trafnie podsumowuje tę dyskusję. Puszczony bąk może być śmieszny w gronie dobrych znajomych (choć niekoniecznie dla każdego), ale w gronie obcych ludzi zostaje tylko smród.

To forum jest otwarte dla wszystkich graczy, starych i nowych. Ale jeśli nowi przyjdą i zobaczą, że starzy użytkownicy jadą sobie po żydach, murzynach i innych w najlepsze, potem jadą po sobie, to pomyślą: "Jak ja się odezwę, to pojadą pewnie po mnie". I ich chęci wzięcia udziału w wypowiadaniu się na forum prysną jak sen złoty. A nam zależy by każdy czuł się tu dobrze, nie tylko starzy gracze.
 Autor postu otrzymał 4 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta [Profil] [PM] [WWW]
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
deshong, Haspen, Bolivar, Tsumoso
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 19